За ініціативи «Велти» на Кіровоградщині відбувся «Науковий пікнік» (ФОТО)

  • Олена Данова-Белінська
  • watch_later 16 червня 2017, 14:45

  • visibility 341 перегляд

15 червня 2017 року стартував І фестиваль з розвитку STREAM-освіти в Новомиргородському районі «Науковий пікнік». Фараонові змії, дим без вогню, сніг серед літа, вулкан, шалена піна, рідина з твердою поверхнею, кипіння холодної води, робота калькулятора від... солоних огірків – такі чудеса спостерігали учасники фестивалю в Новомиргороді. Кожен охочий міг пересвідчитись, що наука – це не лише складні формули та схеми, а й цікавий світ, у якому природа за своїми законами створює дива.

На «Науковий пікнік» прибули 35 команд з навчальних закладів Новомиргородського району – з дошкільного навчально-виховного комплексу «Калинонька», з першої, другої, третьої школи міста Новомиргорода, Златопільської гімназії, з Капітанівки, Йосипівки, Коробчиного, Мартоноші, Турії, Оситняжки, Листопадового, Кам'янки, зі спецшколи-інтернату, навіть з Хмелівського НВО, що на Маловисківщині! Учасників заходу привітав голова Новомиргородської райдержадміністрації Олександр Сенченко, який зазначив, що підтримка обдарованої молоді – це один з пріоритетних напрямків розвитку освіти в районі. І висловив надію, що такі фестивалі й надалі будуть проводитися щорічно, залучаючи обдаровану молодь всієї Кіровоградщини чи й України загалом, і врешті-решт стане візитівкою Новомиргородщини як краю геніальних відкриттів.

Директор зі зв’язків з громадськістю та комунікацій ТОВ ВКФ «Велта» Анна Капустіна підкреслила, що підприємство й надалі підтримуватиме юних науковців Новомиргородщини, забезпечуючи всім необхідним для проведення наукових експериментів. Зокрема, для проведення фестивалю вихованці Новомиргородської філії Малої академії наук за фінансової підтримки «Велти» отримали хімічний посуд, реактиви та електрофорну машину.

Про те, що займатися наукою цікаво, розповіла всім присутнім Валерія Чорна, учениця Златопільської гімназії, яка протягом цього навчального року перемогла в п’яти районних та п’яти обласних олімпіадах – з української мови, географії, фізики, математики, англійської мови, а на обласному конкурсі-захисті робіт Малої академії наук з фізики виборола ІІ місце.

Драйвовий настрій на фестивалі задали всім дітям герої суперпопулярного мультфільму «Фіксики». Кожна команда приготувала кульки з гелієм, які на слово «Старт!» зринули в небо, ознаменувавши початок І фестивалю з розвитку STREAM-освіти в Новомиргородському районі «Науковий пікнік».

Акронім STREAM вживається для позначення популярного напряму в освіті, що охоплює природничі науки (Science), технології (Technology), (Reading+Writing) читання+письмо, технічну творчість (Engineering), математику (Mathematics) та мистецтво (Arts). Відповідно й організовано було роботу локацій від педагогів та вихованців Малої академії наук – «Фізика», «Хімія», «Біологія». Також учасники мали можливість взяти участь у психологічному тестуванні, згадати правила дорожнього руху разом з майстрами Новомиргородського МНВК, удосконалити англійську мову разом з волонтером Корпусу миру США Керол Енн Куммінгс, отримати нові знання з електробезпеки від інженерів Новомиргородського РЕМу. В «Арт-студії» учасники дійства переглянули картини художників-аматорів Олександра Журавльова та Надії Мовчан та поспілкувались з митцями. На локації «Лабораторія ТОВ ВКФ «Велта» діти мали змогу побачити ільменіт, який видобувають у нашому краю, та дізнались про те, де цей мінерал використовують. Із секретами ландшафтного дизайну школярі познайомилися на майстер-класі від запрошених ТОВ ВКФ «Велта» дизайнерів міського парку та власноруч висадили композицію з квітів. На майстер-класах від керівників гуртків Новомиргородського ЦДЮТ виготовили й оберіг із соломки, і кошик з квітами із солоного тіста, і рамку для фото зі стрічок, і сувеніри та багато-багато іншого. Учасники фестивалю також завітали до редакції газети «Новомиргородщина», дізнались про роботу журналістів, а найбільш активні отримали призи від головного редактора Юрія Стоянова. Також кожен учасник фестивалю отримав смаколики від ТОВ ВКФ «Велта».

Усі учасники погодились – науковий пікнік стартував успішно. І домовилися зустрітися наступного разу.

Читайте також: «Велта» на Кіровоградщині видала підручник з хімії для складання ЗНО (ФОТО)