Десятки разів возив вантажі на фронт і навіть придбав для цього мікроавтобус. Кропивничанин Олег Єнєв із часів АТО доставляє захисникам та захисницям допомогу. У дорозі чоловіка супроводжує іграшкова черепаха. Її він вважає талісманом. Із водієм-волонтером познайомилися журналісти Точки доступу.
Перший вантаж, доставлений на фронт
Перший вантаж на передову Олег доставив ще у 2015-му. Тоді йому було 25 років. Їздив у Костянтинівку і Бахмут – тогочасний Артемівськ. Відтоді побував на фронті десятки разів. Об’їздив жовтим бусом всю країну та возив гуманітарні вантажі з-за кордону.
![Водій "КропХабу"](/media/uploads/2023/11/07/2023_11_02_krop_volontermp4_snapshot_2929000.jpg)
![Герб України](/media/uploads/2023/11/07/2023_11_02_krop_volontermp4_snapshot_0630000.jpg)
Напрямки всі: Херсон, Запорізький напрямок, більше за все Донецький і Луганський, це найчастіше. Все возив: їжу, скоби, буржуйки, тепловізори, дрони, абсолютно все.
Черепаха - талісман
У дорогу водій щоразу бере талісман – іграшкову черепаху Вафельку.
![Іграшкова черепаха](/media/uploads/2023/11/07/2023_11_02_krop_volontermp4_snapshot_2751751.jpg)
![Іграшкова черепаха](/media/uploads/2023/11/07/2023_11_02_krop_volontermp4_snapshot_2800000.jpg)
Це Вафелька. Вона родом із Америки. Мені її подарувала на початку великої війни подруга, я вважаю цю черепашку своїм талісманом.
Олег розповідає, що іноді водії-волонтери доїжджають на позиції, іноді військові зустрічають їх на більш спокійній території. Із курйозів чоловік пригадує, як поїхав не тією дорогою та в одну із найбільш небезпечних поїздок.
![Дорога](/media/uploads/2023/11/07/2023_11_02_krop_volontermp4_snapshot_0855000.jpg)
Коли ще можна було заїжджати в Бахмут, ми заїжджали, і вискакували на трасу Бахмут-Слов’янськ. Чому запам’яталося? По-перше, їхав до брата, по-друге, перший раз тікав від міномета і в самому Бахмуті дуже голосно було. До того ж, зустрів тоді дуже цікавих людей.
Вражають військові та волонтери
Окрім мужніх захисників, каже водій, у небезпечних регіонах вражають місцеві волонтери.
Наприклад, є кафешка, яка годує поранених, волонтерів, військових. Є дівчата, які передають посилки, ми залишаємо в них, хлопці не можуть виїхати, приміром, а ми не можемо до них під’їхати.
![Краматорськ](/media/uploads/2023/11/07/photo1699378968-6.jpg)
Настрої на передовій різні, – каже Олег. Але волонтерів бійці щоразу зустрічають із посмішкою.
Чого найбільше чекають? Домашнього. Домашнього чогось хочуть і дрони. Дрони і тепловізори, ось так.
Із Олегом ми спілкувалися, поки він готувався до чергової поїздки. Традиційно збирав для захисників смаколики та маскувальні сітки, що завчасно підготували інші волонтери.
![Маскувальні сітки](/media/uploads/2023/11/07/2023_11_02_krop_volontermp4_snapshot_0142860.jpg)
А найголовніше, каже, – повезе їм вісточки з дому, трісочниці, буржуйки та скоби з арматури. Цими скобами військові скріплюють бліндажі, щоб під час вибухів укриття не завалилися. Ці вироби з маталобрухту, що віддали місцеві, зробили в училищі у Малій Висці. Фронт рухається, тож така допомога дуже актуальна.
![Буржуйки для фронту](/media/uploads/2023/11/07/2023_11_02_krop_volontermp4_snapshot_1930000.jpg)
![Скоби](/media/uploads/2023/11/07/2023_11_02_krop_volontermp4_snapshot_1201000.jpg)
До нас не лише кропивницькі волонтери заїжджають, а й з Виски. Ми виготовляємо буржуйки, виготовляємо скоби, так що, діти задіяні, є робота і допомагаємо нашим воїнам, – розповідає директор ПТУ Олег Тереза.
![Директор училища](/media/uploads/2023/11/07/2023_11_02_krop_volontermp4_snapshot_1239298.jpg)
Майстер виробничого навчання Владислав Луценко додає, що учні працюють із такою охотою, що на перерви та подихати свіжим повітрям їх доводиться виганяти.
![Майстер виробничого навчання](/media/uploads/2023/11/07/2023_11_02_krop_volontermp4_snapshot_1635000.jpg)
Маленьких буржуйок ми зробили вже 24 штуки, скоб понад 1200, на один бліндаж йде 360, і великих із пропанових балонів на завершенні шість буржуйок здорових. Це складна фізично робота, та ніхто її не цурається, кожен хоче допомогти нашій армії.
![Допомога захисникам](/media/uploads/2023/11/07/2023_11_02_krop_volontermp4_snapshot_2012224.jpg)
Один із найкращих
Спокійніше, зізнається Олег, везти допомогу бійцям самому. Так відповідаєш лише за себе. Веселіше – з колегами з волонтерського центру. Цього разу компанію водію та його черепасі складе Олександр Кришко.
![Волонтер](/media/uploads/2023/11/07/2023_11_02_krop_volontermp4_snapshot_2436474.jpg)
Він один із найкращих водіїв-волонтерів, які в нас є у "КропХабі". З ним весело, з ним цікаво їхати, він заїде, куди треба бійцям.
До цієї поїздки на Донеччину Олег готується з особливими трепетом. Адже врешті побачить брата, який нині у війську. Вщент забиває свій жовтий бусик, а ще, говорить, заїде по пиріжки і по варенички.
![Гуманітарний вантаж](/media/uploads/2023/11/07/2023_11_02_krop_volontermp4_snapshot_2206000.jpg)
![Гуманітарна допомога армії](/media/uploads/2023/11/07/2023_11_02_krop_volontermp4_snapshot_3959000.jpg)
Із фронту водій-волонтер привозить подаровані бійцями шеврони. На стелі мікроавтобусу вже зібрав цілу колекцію.
![Шеврони](/media/uploads/2023/11/07/2023_11_02_krop_volontermp4_snapshot_3716000.jpg)
На момент публікації цього матеріалу кропивницькі волонтери відвезли на фронт допомогу та благополучно повернулися додому. Тож додаємо фотозвіт із Харківського та Донецького напрямків.
![Українська армія](/media/uploads/2023/11/07/photo1699378968-1.jpg)
![Вареники](/media/uploads/2023/11/07/photo1699378968-2.jpg)
![Буржуйка](/media/uploads/2023/11/07/photo1699378968-3.jpg)
![Сітки для ЗСУ](/media/uploads/2023/11/07/photo1699378968-4.jpg)
![Краматорськ](/media/uploads/2023/11/07/photo1699378968-5.jpg)
Читайте також: "Калмазівські павучки": на Кіровоградщині у непрацюючій їдальні облаштували волонтерський хаб (ФОТО)