Молодь з інвалідністю та жінки, які побороли рак, роблять окопні свічки у Кропивницькому. Вже передали на фронт близько тисячі виробів. У кожній посилці – малюнки із побажаннями для військових та символічні подарунки. У майстерні, що вже місяць не припиняє роботу, побували журналісти Точки доступу.  

Наше перше відео по виготовленню окопних свічок. На сьогодні зібрало мільйон переглядів.

Волонтерка Оксана, заступниця керівниці обласної організації матерів-дітей та молоді з інвалідністю "Серце матері" показує відео виготовлення свічок, викладене у соцмережі. Каже, всі чоловіки з її родини нині на фронті. Тож не з чуток знає про потребу в таких виробах. Окопна свічка допоможе освітити, зігрітись, закип'ятити воду та розігріти їжу. А щоб її зробити, треба лише картон, бляшанки, віск і парафін. 

Останні два інгредієнти доволі дорогі, тож волонтери просять допомоги в небайдужих. Для п'яти свічок треба один кілограм парафіну. 

Це нині є нагальна потреба, так як наші хлопці на нульових точках і в них не завжди є змога якогось доступу навіть до таганку або чогось іншого. Свічка допомагає їм у приготуванні їжі, погрітися, або навіть утеплити й висушити свій бліндаж, – говорить вона.

Зробити окопну свічку легко. Спочатку треба зачистити бляшанку, потім – нарізати картон смужками потрібної висоти. 

Робота над однією свічкою займає близько 20 хвилин, – розповідає волонтерка Наталя. Вона – голова громадської організації "Росток надії".

Нас сюди ходить осіб шість-сім-вісім, десь отак. Ми – жінки, які перенесли онкооперації. Ходимо в онкологію волонтерами підтримати таких самих жіночок, як ми. Але на даний час через часті повітряні тривоги всі спускаються в підвал, та ми туди не ходимо. Дізналися, що є така організація, яка робить окопні свічки, то ж вирішили долучитися.

Велика свічка горить понад три години, менша – близько години. Марія Станіславівна майструє подарунки для бійців разом із онуком Станіславом. 

Так хочеться їм допомогти, що не знаєш, що б іще зробив би. Якщо можеш, хочеться все зробити! Допомогти і грошима, і ділом, щоб тільки була швидше наша перемога.

Насамкінець свічку заливають воском або парафіном. Цю справу довірили волонтеру Олегу. У вільний від роботи час, він приходить до гурту допомогти доньці Каті.

Робимо такі свічки. Заливаємо у два етапи. Бо за один раз воно не просочиться.

У кожну посилку, окрім свічок, волонтери вкладають малюнки та символічні подарунки.

Патріотичні такі малюночки, листівочки виготовляємо також, кладемо в посилочки. Також робимо таких ангелочків, кладемо до наших посилочок і браслетики, – показує Оксана.

Окопні свічки волонтери роблять по кілька годин три-чотири рази на тиждень. Чайник, у якому топиться віск і парафін, устиг почорніти від вогню.

Буде перемога, то замість чайника буде шашлик, – сміється Олег.


Головне сьогодні