Зміни до Конституції: місцеві вибори відбудуться в жовтні 2017 року

  • Геннадій Рибченков
  • watch_later 3 липня 2015, 06:26

  • visibility 179 переглядів

Внесений до парламенту президентом України Петром Порошенком проект змін до Конституції України передбачає проведення наступних місцевих виборів у жовтні 2017 року.

Відповідна норма міститься у прикінцевих положеннях проекту закону, текст якого розміщено на офіційному сайті ВР.

Зокрема, розділ «Перехідні положення» доповнюється нормами після набрання чинності законом «Про внесення змін до Конституції України (щодо децентралізації влади)»: «наступні чергові місцеві вибори – вибори голів громад, депутатів рад громад, районних, обласних рад проводяться в останню неділю жовтня 2017 року».

«Повноваження сільських, селищних, міських голів та депутатів місцевих рад, обраних на чергових виборах у жовтні 2015 року та місцевих виборах у період із жовтня 2015 року по жовтень 2017 року, припиняються з дня набуття повноважень, відповідно, головами громад, радами громад, районними та обласними радами, обраними на наступних чергових місцевих виборах у жовтні 2017 року», – йдеться в документі.

У прикінцевих положеннях проекту закону також зазначено, що «районні, обласні ради, обрані на наступних чергових місцевих виборах у жовтні 2017 року, створюють виконавчі комітети на підставі закону про місцеве самоврядування, який визначає повноваження виконавчих комітетів районних, обласних рад».

За матеріалами УНІАН