29-річна жінка, яка померла на Кіровоградщині від коронавірусу, не мала щеплення

  • Лілія Кочерга
  • watch_later 19 листопада 2021, 10:35

29-річна жінка з Кропивницького району, яка минулої доби померла від коронавірусу, не щепилася від коронавірусу.

Про це під час брифінгу сьогодні, 19 листопада, повідомила головна санітарна лікарка області Надія Оперчук, передає Точка доступу.

За її словами, жінка не отримала жодної дози вакцини від коронавірусу та мала супутнє захворювання – цукровий діабет. У лікарню вона потрапила вже у тяжкому стані, врятувати її не вдалося.

Загалом із 11-ти померлих від коронавірусу минулої доби, десятеро людей щеплені не були. 11-й летальний випадок зафіксували в Києві, але це житель нашої області. Тож даних щодо цього випадку під час брифінгу не надали.

Наразі лікування від коронавірусу в області продовжують 3746 людей, з них 192 дитини та 146 працівників закладів охорони здоров’я.

За інформацією Міністерства охорони здоров’я України, єдиним протипоказанням до щеплення від COVID-19 наразі є серйозна алергічна реакція на першу дозу вакцини, наприклад анафілактичний шок.

  • Також не варто робити щеплення за температури тіла вище 38°C.
  • Якщо людина приймає препарати, що впливають на імунну систему, або просто боїться, що стан її здоров’я може бути протипоказанням до вакцинації, варто порадитися зі своїм лікарем. 
  • Хронічні хвороби не є протипоказанням до щеплення. Навпаки, люди з хронічними захворюваннями ризикують важче перенести COVID-19, а тому потребують захисту, який дає вакцинація.

Детальніше про протипоказання до щеплення можна прочитати за посиланням.

Читайте також: На Кіровоградщині від коронавірусу померли 11 людей, серед них – 29-річна жінка

Фото обкладинки: "Слово і діло"