Близько 7 тисяч тюльпанів, тисячу цибулин крокусів та 320 гіацинтів до 8 березня вирощують в Чорноліському лісовому господарстві, що в с. Водяне Знам’янської громади. Цибулинки з Нідерландів отримали у листопаді, витратили на це 55 тисяч гривень. Потім висадили, а нині отримали перші бутони. А п’ять років тому  починали з одного ящика цибулин. Тепер і самі захопилися справою, і постійних клієнтів підвести не можуть – тож і надалі розвивають квітникарство. Про тонкощі вирощування весняних квітів, ціни та про те, які рослини найбільше користуються попитом – читайте у матеріалі Точки доступу.

Це сорт Lasergame, він має пудрове забарвлення. В нього цікава форма пелюстки, ніби гофрована, а всередині квітка має такий насичений персиковий колір. Зараз ми вже ці тюльпани будемо виймати з ящиків, вони вириваються з цибулинками. Потім запаковуємо в старі газети. У вертикальному стані вони стають щільно в ящики і відправляються у сховище. Там ще ростуть до двох тижнів, росте і стакан тюльпана, і ніжка до п’яти сантиметрів. Потім ми їх знімаємо з цибульки, "відпоюємо" і продаємо, – розповідає інженерка лісових культур ДП "Чорноліський лісгосп" Олена Кирпа.

За її словами, куплені цибулинки, які нині показали перші ніжні бутони, висадили у кінці листопада. Певний час їх витримували у квіткосховищі. А 24 січня винесли в теплицю для вигонки. У минулому році тут виростили дві з половиною тисячі квітів, але попит був значний, тож лісівники вирішили в цьому році кількість квітів збільшити.

Традиційно найбільший попит перед святом на тюльпани. Загалом у лісгоспі вирощують 13 сортів цих квітів. Є тюльпани білого, жовтого, червоного, фіолетового та персикового кольорів.

Дуже користуються попитом тюльпани рожевого кольору, а також двоколірні. Кажуть, жовтий колір – це колір розлуки, а ні – дуже великим попитом користуються і жовті тюльпани. Вартість змінилася, але не дуже. В минулому році один зрізаний тюльпанчик коштував 21 гривню, нині він коштує 24. Гіaцинти тa кpoкуси в гopщикaх — 48 гpивень, тюльпaни в гopщикaх — 60 гpивень за три штуки, – говорить Олена Кирпа.

Виростити тюльпани не в сезон – справа клопітка, –  кажуть лісівники, хоча в природі ця рослина доволі невибаглива. Їм же треба обдурити квіти – наблизити умови вирощування до їх природного періоду цвітіння. Спочатку в теплиці тримали температуру 10-12 градусів. Так тривало тиждень. Поступово температуру піднімали до 17 градусів.

Обов’язково треба провітрювати, тому що квіти в ящиках щільно висаджені і цибулинки мають природну властивість обгнивати, тобто бактерії виділяють газ і рослина перестає рости. Тому їх постійно треба вентилювати, – додає жінка.

Окрім цього, квітам треба відповідне освітлення, помірний полив раз на тиждень, їх треба підгодовувати мінеральними добривами та захищати від шкідника – цибулевої мухи. Мінімальні відхилення температурного режиму провокують хвороби та деформацію рослин.

З теплиці перед святом квіти перевезуть у торгівельний павільйон на території лісгоспу "Лісовичок". Там продаватимуть оптом і вроздріб квіти в горщиках, зрізані стебла та невеличкі букети по три-п’ять квіток. Наразі формують замовлення. Аби удома тюльпани довше радували око, їх розміщувати радять в прохолодних приміщеннях.

На території рекреаційно-торгівельного пункту "Лісовичок", площею майже пів гектара, висаджують квіти, які замалі для продажу в магазині.

Тут, до речі, облаштовані альтанки для відпочинку.

Є відкрита територія для відпочинку. Ці послуги в нас платні. Тут проходять виїзні весілля, фотосесії, – зазначила Олена Кирпа.

У лісгоспі зізнаються, що природа не стала для них буденністю. Щодня вони із задоволенням спостерігають за розвитком рослин. 

Дізнaтися додаткoву інфopмaцію мoжнa зa тeлeфoнaми: 052 33 73 923 тa 095 90 47 959 та на фейсбук-сторінці лісгоспу.

Читайте також: Скільки відпочиватимуть українці у березні

Фото: Григорій Зуб



Останні новини