На Кіровоградщині поступово збільшують частку виробництва електроенергії з відновлюваних джерел.
Про це під час брифінгу повідомила директорка департаменту житлово-комунального господарства та паливно-енергетичного комплексу обласної військової адміністрації Ольга Довжук, передає кореспондентка Точки доступу.
На Кіровоградщині функціонують 3143 сонячні електростанції, загальною потужністю 383,2 МВт.
Кіровоградобленерго проводять заміри величини максимального споживання електричної енергії. Взимку вона становила 376 МВт. Зрозуміло, що це не забезпечує енергетичні потреби області, адже сонячна генерація примхлива і лише в певні години та за певних погодних умов дає максимальну потужність. Сьогодні потрібно встановлювати сонячні генерації з накопичувачами електроенергії, – зазначила Ольга Довжук.
Громади області встановлюють сонячні електростанції на об’єктах критичної інфрастуктури. До прикладу, нещодавно таку станцію розпочали встановлювати у Приютівській громаді.
Для представників бізнесу на 2025 рік вже видали 11 технічних умов на будівництво сонячних станцій, загальною потужністю 31,3 МВт.
За словами Ольги Довжук, в області працюють 12 малих ГЕС, загальною потужністю 171 МВт. Цього року видали технічні умови для будівництва ще однієї ГЕС на річці Синюха, потужністю 0,18 МВт.
Три підприємства в Кіровоградській області виробляють електроенергію з альтернативних джерел, загальною потужністю майже 19 МВт. Зокрема мова йде про установку, яка виробляє електричну енергію з біогазу, який збирається на полігоні твердих побутових відходів.
У Світловодську також працюють 3 когенераційні установки (когенераційна установка – комплекс обладнання, що працює за способом комбінованого виробництва електричної і теплової енергії), загальною потужністю 1,1 МВт. Комунальні підприємства з Олександрії та Світловодська отримали від міжнародної організації 5 когенераційних установок. Незабаром їх встановлять та введуть в експлуатацію.
Уряд запровадив фінансову підтримку для заохочення встановлення об’єктів відновлюваної електроенергії.
Так, для фізичних осіб це кредити для встановлення сонячних панелей під 0% річних. Цією програмою в області скористалися 13 домогосподарств на загальну суму 4,3 мільйони гривень. Це дані від Ощадбанку, – зазначила Ольга Довжук.
Також наразі діє програма “ГрінДІМ” від Фонду енергоефективності. Вона передбачає встановлення на багатоповерхових житлових будинках сонячних панелей або теплових насосів з накопичувачами, які забезпечать роботу ліфтів, освітлення у під’їздах під час відключення світла. ОСББ “Арка” в Олександрії підписує договір з Фондом енергоефективності на встановлення 52 сонячних панелей з накопичувачами, загальною потужністю 0,2 МВт.
Читайте також: 15 гривень: у маршрутках Кропивницького планують підвищити вартість проїзду
Головне сьогодні