Перший центр рекрутингу відкрили на Кіровоградщині. Це проєкт Міністерства оборони України, покликаний побудувати прозору та ефективну модель залучення громадян на військову службу.

Це система, підкреслюють в Міноборони, що допомагає добровільно долучитися, здобути підготовку та зробити свій внесок в оборону країни, згідно професійних навичок та побажань.

Рекрутинговий центр у Кропивницькому

У центрі можна отримати інформацію та обрати різні наявні професії. Рекрутери надають інформацію щодо вакансій, консультують й проводять профорієнтаційні тести. Супроводжують кандидата на шляху до призначення на посаду у військовому підрозділі.

З першими відвідувачами рекрутингового центру в Кропивницькому познайомилися журналісти Точки доступу

Сергій Царенко у рекрутинговому центрі

Кропивничанин Сергій Царенко про відкриття центру дізнався з інформаційної рекламної кампанії. В армії, каже 27-річний чоловік, не служив, але впевнений, що може бути корисним війську.

Я безпосередньо навчався на ІТ-спеціаліста, тому дуже дружу з комп’ютерами і зацікавив рід військ, що пов’язані з БПЛА і комп’ютерними технологіями. Думаю, що вкладу свою частину в перемогу.

Серед перших відвідувачів центру рекрутингу і 33-річний Роман Головко. Він – інженер-електрик.

Хотів би дізнатися умови вступу, чи можливо якось зробити вибір, до якої військової частини я хочу, чи взагалі моя професія затребувана у військових частинах. З приводу конкретної бригади ще не думав, але потрібно також підтримати бійців.

Роман Головко. Він – інженер-електрик

Центри рекрутингу не мають стосунку до структур ТЦК та СП, а самі рекрутери – цивільні й не вручають повістки, – розповідає рекрутерка Леся Нестройна. Їхнє завдання – підібрати військову професію відповідно до вмінь та навичок. Якщо клієнта все влаштовує, надалі його направляють на співбесіду у військову частину.

Чинні правила гарантують, що людина, яка бажає укласти контракт на проходження військової служби у певній військовій частині, за наявності згоди такої частини, має обов’язково потрапити на обрану посаду в обрану частину.

Він може сам обрати підрозділ, бригаду і ту військову посаду, що бажає. З урахуванням віку, освіти, стану здоров’я. Пріоритетом мають бути наші бригади, які діють саме в Кропивницькому та області.

Рекрутинговий центр у Кропивницькому

Пані Леся додає, що людина може не раз, а періодично навідуватися до центрів рекрутингу для уточнення інформації, яка її цікавить: стосовно військової служби, нових вакансій тощо.

Систему рекрутингу в Україні розгортають з лютого. У центри вже звернулося понад сім тисяч людей. Десять відсотків з них – жінки. Нині армії, каже уповноважений представник Міноборони з питань рекрутингу Олексій Бежевець, потрібні оператори з озброєння та техніки, ремонтники, медики, логісти... Бракує людей і у штабах, і на фронті.

Ми не просто консультуємо людей, пояснюємо, які є вакансії й контактуємо з військовими частинами, ми й допомагаємо їм в цю частину зрештою потрапити після оформлення, після проходження базової загальної військової підготовки. Яку частину не запитай, потрібні фактично люди на усі вакансії, які є.

Представник Міноборони в Кропивницькому

Центр рекрутингу в Кропивницькому – 25-й центр такого формату в Україні.

Ми говоримо, що Кіровоградщина – це край хліборобів і воїнів. І це так є, це високе звання, це глибинна мораль, ми зробимо все для того, щоби і рекрутингова кампанія проходила успішно, щоби хлібороби, трудівники, набувши військову спеціальність, успішно і без шкоди для здоров’я захищали нашу державу. Повернулися живими, здоровими і з перемогою, – каже начальник Кіровоградської ОВА Андрій Райкович.

У Кропивницькому рекрутинговий центр працюватиме щобудня в будівлі ЦНАПу, з 08:00 до 17:00.

Рекрутинг у Кропивницькому

Як долучитися до ЗСУ в Кропивницькому

Центр рекрутингу в ЦНАПі Кропивницького

Читайте також: "Сміливі та рішучі – приєднуйся дo нас" у Кропивницькому запрошували долучитися до полку "Рейнджер" (ФОТОРЕПОРТАЖ)


Головне сьогодні