Водійки, верстатниці та трактористки. На Кіровоградщині жінок запрошують на роботу, що традиційно виконували чоловіки. Через війну місцеві підприємства потерпають від нестачі кадрів. Вільних – півтори тисячі вакансій. Яку роботу й зарплату пропонують – дізнавалася журналістка Точки доступу Лілія Кочерга.
Вільні вакансії представили на ярмарку вакансій у Кропивницькому. Захід у рамках загальнонаціонального ярмарку організували в обласній бібліотеці імені Дмитра Чижевського.
"Жінки перенавчаються на операторок числового програмного керування, на водійок категорії С. Служба зайнятості це все оплачує і знаходимо під вас роботодавця, який після набутої професії, працевлаштовує вас на роботу, – розповідає представниця Центру зайнятості".
Серед роботодавців, які шукають працівниць – і обласний водоканал. Близько сотні робітників підприємства нині на фронті. Найперше потрібні люди з інженерно-технічною освітою. За 30 років роботи на підприємстві, вперше стикнулася з такою нестачею кадрів, – каже начальниця служби кадрового забезпечення Ірина Ніколайчук.
За останні три роки багато наших хлопців пішли служити, захищати країну. Тож хотілося б побачити дівчат на таких посадах як слюсарі, водії, оператори. Будемо навчати їх, якщо треба, то перенавчати.
Людмила Подгола – з Нової Каховки. На Херсонщині працювала в торгівлі. На новому місці розглядає і нові для себе професії. Каже, зацікавилася вакансією в тролейбусному парку.
Ми два місяці прожили в окупації і вирішили сім’єю виїхати. Так як я вже півтора року сама, чоловік помер, то розглядаю і чоловічу, як то кажуть, справу. Це може бути водіння чи якісь інші варіанти – я все розглядаю. Мені цікаво, хочеться себе в чомусь новому реалізовувати.
Чекають жінок і на підприємстві, що виготовляє захисні запчастини на сільгосптехніку. Адже робота передбачає поїздки за кордон. Наразі шукають операторів верстатів з програмним керуванням, – розповідає представниця підприємства Світлана Карпенко.
Розширюємо виробництво і в майбутньому плануємо у Казахстан відправити якраз от оператора верстата на навчання. Тому що відкрили в Казахстані своє підприємство по виробництву захисних пластин.
Загалом на ярмарку представили сім сотень вакансій. Зарплата – від 8 до 40 тисяч гривень, – коментує заступниця директора Кіровоградського обласного центру зайнятості Наталія Невідома.
До повномасштабного вторгнення серед клієнтів Державної служби зайнятості кожна друга – це була жінка, то на сьогодні частка жінок – майже 80%. І, якщо говорити про представленість жінок у тих програмах, з якими працює Служба зайнятості, це – навчання за ваучером, працевлаштування, організація громадських, тимчасових робіт.
На підприємстві з виробництва замінників рослинних масел вже мають успішний досвід з працевлаштування жінки на посаду, що раніше обіймали лише чоловіки, – зазначає представниця підприємства Анастасія Рога.
Ми переадаптували одну з наших посад у виробничій лабораторії – пробовідбірник. Що саме робить спеціаліст: це людина, яка піднімається на естакаду і бере проби сировини чи готової продукції. До початку повномасштабного вторгнення це були виключно чоловічі посади, зараз дефіцит кадрів на чоловічі посади. Тому спробували, вийшло, гарні відгуки. Жінка дуже гарно виконує свої функціональні обов’язки.
Також жінкам презентували проєкт навчання за умовно чоловічими професіями. Охочих навчають на три десятки професій з перспективою працевлаштування. Зокрема, можна здобути фах трактористки та водійки вантажівки.
Читайте також: Фахівці з супроводу ветеранів. Хто ідеальний кандидат і яка потреба на Кіровоградщині
Фото Олександра Козловського
Останні новини