Днями на сторінці Кіровоградської обласної військової адміністрації у фейсбуці з’явилося повідомлення про обговорення можливості проведення полювання на хижих тварин в умовах воєнного стану. Цей допис викликав хвилю обурення у користувачів соцмереж, які виступають проти заборони полювання.

Сьогодні, 12 вересня, перший заступник голови ОВА Павло Конопко провів брифінг, на якому роз’яснив ситуацію та розповів, чи дозволили полювання на території регіону, передає кореспондентка Точки доступу.

Так, наразі на Кіровоградщині заборонений санітарний відстріл тварин. Щоб його здійснювати, необхідно отримати ліміти на відстріл від Мінагророзвитку та Міністерства довкілля. Як наголосив заступник голови ОВА, Кіровоградщина подала запит на отримання лімітів, але погодження ще не отримала, тож полювання, навіть санітарне, в області заборонене.

20 липня, на засіданні місцевої надзвичайної протиепізоотичної комісії заслухали доповідь Держпродспоживслужби та доповідь головної санітарної лікарки області Надії Оперчук щодо надзвичайної ситуації сказу диких, і як наслідок, свійських тварин, на території області. Надали статистику, яка стосується покусів людей хворими на сказ тваринами. Дикі тварини йдуть від місць бойових дій углиб країни. Неконтрольваний процес їхньої міграції вже має місце і на територіях транскордонних територій Європейського Союзу. Проблему потрібно врегульовувати,  – наголосив Павло Конопко.

Також на території області зафіксовано до 600 фактів знищення тушок свійських свиней, які уражені африканською чумою, на карантинних територіях.

Для того, щоб ці випадки не поширювались, на рішенні протиепізоотичної комісії визначили сектори для проведення переоральних ін’єкцій диких та свійських тварин від сказу. 

Однак, навіть при здійсненні відповідних заходів, необхідний санітарний відстріл певних видів диких тварин для того, щоб здійснити обстеження по результатам переоральних ін’єкцій та оцінки ефективності цього заходу.

Читайте також: Викрадають десятками птицю: у громаді на Кіровоградщині скаржаться на засилля лисиць – ФОТО


Читайте також