Трагічні події в Маріуполі наприкінці минулого тижня можуть суттєво пожвавити реакцію світової спільноти на ситуацію в Україні.

Принаймні, про це свідчать ряд заходів, запланованих на новий тиждень міжнародними організаціями.

З одного боку, це додає оптимізму та надії на те, що після числених та тривалих обіцянок, заяв про підтримку й дружніх Україні реляцій справа дійде до реальних кроків у відповідь на дедалі агресивнішу політику РФ.

З іншого – навіть стриманий оптимізм охолоджує той факт, що Росія заблокувала заяву Радбезу ООН про ситуацію на Донбасі після обстрілів Маріуполя 24 січня.

"Велика Британія виступила з ініціативою спільної заяви, однак її ухвалення зірвалося через позицію Росії", - повідомляє Німецька хвиля з посиланням на AFP.

Зокрема, представник Москви виступив проти пропозиції Лондона засудити заяви одного з лідерів бойовиків - Олександра Захарченка, який оголосив про початок наступу на Маріуполь.

Разом з тим  Генсек ООН Пан Гі Мун засудив ракетний обстріл Маріуполя та зазначив, що безвибірковий обстріл житлових районів є порушенням міжнародного гуманітарного права.

***

Вже сьогодні, 26 січня, термінове засідання з «українського питання» проведе ОБСЄ.

Воно відбудетьсяо 16:00 у Відні - "через різке погіршення ситуації у Східній Україні, обстріл Маріуполя та зростання числа жертв серед цивільного населення".Про це йдеться у повідомленні організації.

"На засіданні буде обговорюватися необхідність подальших мирних консультацій між контактною Тристоронньою групою представників України, РФ, ОБСЄ та інших сторін, які підписали Мінські угоди, що мають відбутися найближчими днями", - зазначено у повідомленні.

***

Сьогодні ж знову – позачергово - збереться Радбез ООН. Про це повідомив представник України у РБ ООН Юрій Сергєєв.

"Думаю, дискусія в РБ щодо обстрілів Маріуполя буде відрізнятися від усіх попередніх", - зазначив він.

***

В четвер, 29 січня, відбудеться позачергове засідання Ради ЄС по Україні – «у зв'язку з ескалацією ситуації на сході України, закрема в Маріуполі».

Про це повідомила високий представник ЄС з питань зовнішньої та безпекової політики Федеріка Могеріні у своєму Twitter.

"Я скликаю позачергове Ради міністрів закордонних справ по Україна та Маріуполю в наступний четвер по Україні та Маріуполю" – йдеться у повідомленні.

***

У вівторок, 27 січня, позачергово збереться Верховна Рада України. Про це повідомив прес-секретар спікера ВР Дмитро Столярчук.

"Планується, що позачергове пленарне засідання відбудеться у вівторок. Парламент розгляне перелік питань, пов'язаних із ситуацією на Донбасі", - сказав він, посилаючись на слова голови ВР Володимира Гройсмана.

За словами Столярчука, порядок денний цього засідання планується оприлюднити в понеділок, 26 січня.

Як відомо, 24 січня спікер ВР Володимир Гройсман заявив, що 25 січня народні депутати України мають прибути у Київ у зв’язку з підготовкою позачергового пленарного засідання.

"Прошу депутатів бути готовими до проведення позачергового засідання Верховної Ради за результатами завтрашнього засідання РНБО (25 січня). Ми маємо бути готові діяти і приймати необхідні невідкладні рішення", - наголосив він.

За словами нардепа від "Народного фронту" Андрія Тетерука, вранці 26 січня планується провести збори Ради коаліції.

***

Принаймні, свою готовність до більш рішучих кроків Україна вже продемонструвала – рішенням РНБО ввівши санкції щодо РФ.

Санкції проти Росії будуть аналогічні тим, що запровадили країни Заходу.

“Для посилення тиску на Росію Рада національної безпеки прийняв рішення щодо обов’язкового застосування на території України санкцій, введених країнами ЄС, Швейцарською конфедерацією, США і країнами Великої сімки щодо Російської Федерації”, – повідомила прес-служба РНБО про результати сьогоднішнього засідання Ради. Також РНБО вніс пропозиції щодо посилення санкцій проти Росії. Остаточне рішення по них вводиться в дію указом Президента.

Зокрема, Кабмін пропонує РНБО:

-заборонити в’їзд в Україну особам, які підтримали військову агресію по відношенню до України, тероризм і окупацію частини території країни;

- заборонити виведення за межі України капіталу юридичним особам-резидентам РФ держформи власності і юрособам з часткою статутного капіталу у власності РФ, які підтримали військову агресію щодо України, тероризм і окупацію частини України.

-заборонити держзакупівлі товарів, робіт і послуг у юросіб-резидентів РФ госформы власності та юросіб з часткою статутного капіталу у власності РФ, а також інших суб’єктів господарювання, які здійснюють продаж товарів, робіт і послуг походженням з РФ, крім випадків, коли заміщення таких предметів закупівлі іншими неможливо, що підтверджено Мінекономрозвитку;

- заборону участі в приватизації, укладення нових договорів оренди держмайна України резидентам РФ і особам, які прямо чи опосередковано контролюються резидентами РФ або діють в їх інтересах;

-введення додаткових заходів у сфері екологічного, санітарного, фітосанітарного та ветеринарного контролю щодо харчових продуктів, товарів легкої промисловості, косметичних виробів і побутової хімії походженням з РФ.


Останні новини