Дезінфекція та спалення трупів тварин: на Кропивниччині ліквідовують африканську чуму свиней (ФОТО)

  • Катерина Федченко
  • watch_later 22 червня 2022, 12:00

Спеціалісти Держпродспоживслужби області та Кропивницької районної державної лікарні ветеринарної медицини вживають заходи щодо локалізації, ліквідації та недопущення поширення африканської чуми свиней. Випадок захворювання на АЧС зафіксували в особистому підсобному господарстві в с. Івано-Благодатне Кропивницького району.

Про це повідомляє Точка доступу з посиланням на пресслужбу Держпродспоживслужби в області.

Відповідно до рішення Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Кіровоградській РВА від 20 червня визначили епізоотичне вогнище, зони захисту (радіусом 7 км) та спостереження, встановлено 40-денний карантин. До зони захисту, яка безпосередньо межує з епізоотичним вогнищем, віднесено села Івано-Благодатне, Шостаківка, Українка, Овсяниківка, Грузьке, Шевченкове, Миколаївка та Карлюгівка Кропивницького району.

Фахівці ветеринарної медицини провели дезінфекцію епізоотичного вогнища – місця утримання свинопоголів’я. З залученням ДСНС спалили та захоронили трупи тварин, а також залишки кормів, підстилки, предмети догляду, обладнання, контаміновані збудником АЧС. Місце спалювання продезінфікували.

Згідно з планом заходів при в’їзді до с. Івано-Благодатне встановили карантинний пост з попереджувальними знаками, забезпечили цілодобове чергування на посту із залученням представників ветеринарної медицини та Нацполіції. На посту облаштували дезбарʼєр при вʼїзді-виїзді на територію населеного пункту, проводиться дезінфекційна обробка транспортних засобів.

Власників свиней попереджають про заборону продажу, переміщення, вигульного (вільного) утримання й безконтрольного забою свиней та про відповідальність за порушення цих вимог.

Наразі сигнальних повідомлень про випадки захворювання чи загибелі свиней на надходило.

Читайте також: Студент кpопивницького вишу захистив диплом в окопі на передовій