Інспекція з благоустрою Новоархангельської селищної ради виписала заборонний припис стосовно дитячого оздоровчого табору “Бригантина”. У ньому йдеться про те, що табір не забезпечений системою каналізації, а каналізаційні води скидають на територію комунальної власності. У “Бригантині” ж з висновками інспекції не погоджуються та кажуть, що у них все законно. Точка доступу розбиралася у ситуації та з’ясовувала позиції сторін.

Що кажуть у селищній раді

Минулого року робоча група перевіряла готовність дитячого табору “Бригантина” до літнього сезону. До перевірки залучили представників державної екологічної інспекції, правоохоронців та інспектора з благоустрою Новоархангельської міської ради. Керівництво дитячого табору отримало припис щодо облаштування каналізаційного об’єкту локальною очисною спорудою та укладання договору на його обслуговування спеціалізованим комунальним закладом.

26 березня цього року інспектор з благоустрою Новоархангельської селищної ради виписав новий припис, у якому зазначив, що “тривають витоки води, фекалій у вигляді скиду каналізаційних стоків ТОВ “Дитячий оздоровчий заклад “Бригантина” на територію комунальної власності у межах селища Новоархангельськ, у зеленій зоні, на поверхню землі, що спричиняє екологічний збиток – забруднення довкілля”.

У приписі дитячому табору пропонують усунути порушення протягом 10 діб та облаштувати каналізацію локальною очисною спорудою (септиком), а також укласти договір на її обслуговування.

Інспектор з благоустрою Новоархангеської селищної ради Олександр Савченко у коментарі Точці доступу розповів, що у дитячому таборі немає локальної очисної споруди: 

“За радянських часів вона була, але зараз її не використовують, вона занедбана. Один з оглядових колодязів зруйнований. Тепер каналізаційні стоки течуть прямо на землю, у ліс”.

За словами інспектора з благоустрою, екологічна інспекція брала зразки ґрунту та стоків:

“Це все документально зафіксували, але не надали інформацію про збитки, завдані довкіллюМи не можемо притягнути винних до адміністративної відповідальності тому, що за ознаками це злочин проти довкілля. Саме тому ми звернулися до екологічної інспекції та правоохоронців”, – розповів Олександр Савченко.

Позиція екоінспекції

Начальник Державної екологічної інспекції Придніпровського округу Сергій Сологуб у відповіді на запит Точки доступу повідомив, що відповідно до постанови Кабміну на період дії воєнного стану перевірок у дитячому таборі “Бригантина” не було. У той же час 29 липня 2024 року до інспекції з повідомленням звернулась Новоархангельська селищна рада про те, що дитячий табір скидає каналізаційні стоки у лісовий масив, який знаходиться поруч, і є землями комунальної власності селищної ради. 

Інспекція склала відповідні матеріали та відібрала зразки ґрунтів, щоб встановити факт забруднення. За результатами лабораторних досліджень, встановили факти перевищення вмісту забруднюючих речовин у відібраних зразках та провели розрахунок шкоди, завданої навколишньому природному середовищу. 

“8 листопада 2024 року матеріали скерували до правоохоронних органів, щоб встановити винних осіб та притягнути їх до відповідальності”, – йдеться у відповіді на запит. 

Речниця Нацполіції області Віталіна Бевзенко зазначила, що за матеріалами, які надійшли до правоохоронців від екологічної інспекції у 2024 році, розпочали кримінальне провадження за ч. 1 ст. 239 Кримінального кодексу України (забруднення або псування земель речовинами, відходами чи іншими матеріалами, шкідливими для життя, здоров'я людей або довкілля, внаслідок порушення спеціальних правил, якщо це створило небезпеку для життя, здоров'я людей чи довкілля).

На теперішній час проводять досудове розслідування. 

Що кажуть у “Бригантині”

У дитячому таборі “Бригантина” з висновками інспекції з благоустрою Новоархангельської селищної ради категорично не погоджуються. Кажуть, що дитячий заклад оздоровлення дітей в літній період працює з 1987 року. За цей час тут оздоровилися та відпочили понад 30 тисяч дітей. 

У відповіді на запит Точки доступу, у “Бригантині” зазначили, що дитячий табір має великий комплекс споруд та комунікацій, які передбачають регулярні та поточні ремонти. У таборі акцентують на тому, що постійно проводять заходи на підтримку та оновлення матеріально-технічної бази. 

Так, заступниця директора табору Людмила Гладковська зазначила, що система каналізування у таборі передбачає скид зворотних вод на поля фільтрації закладу. Їх використовують на підставі дозволу на спеціальне водокористування, видане Державним агентством водних ресурсів України у встановленому законодавством порядку.

“Звертаємо увагу, що поля фільтрації є різновидом водоочисних споруд, які забезпечують очистку стічних вод, у природних умовах та не потребують побудови будь-яких інших додаткових споруд”. – йдеться в повідомленні.

Керівництво табору надало відповідні дозвільні документи інспектору з благоустрою у відповідь на припис від 7 червня 2024 року. Що стосується припису, який інспектор з благоустрою Новоархангельської селищної ради виписав у 2025 році, то на момент відповіді на запит журналістів (27 березня) керівництво дитячого табору його не отримувало.

Читайте також: Чому у Кропивницькому так і не запрацював драмтеатр. Розповідаємо історію довгобуда


Останні новини