Правильне харчування при нудоті, блюванні та діареї має велике значення для швидкого одужання хворого. В таких випадках найкраще підходять продукти, які легко засвоюються, не подразнюють слизову, допомагають скріпити випорожнення. Саме на цьому сконцентрована дієта BRATT (Banana, Rice, Applesauce, Tea, Toast), при якій в першу чергу рекомендують вживати банани, рис, пюре з яблук, чай та тости. Подібне харчування має свої плюси та мінуси. Розглянемо їх детальніше.

6475eac3f184c.webp

Короткий опис

BRATT-дієта найчастіше застосовується при гострій діареї, яка здебільшого триває 2–3 дні. Дієтичне харчування дозволяє полегшити протікання захворювання, швидше нормалізувати випорожнення.

Використовуватись дієта може і в дитячому віці, але чим менша дитина, тим обережніше потрібно підходити до її харчування. Наприклад, дітям при діареї частіше рекомендують кашу на воді, триденний кефір, хоча печене яблуко та банани при можливості  теж пропонують. Також чудово підходить пробіотик Ентерол для дітей, інструкція якого дозволяє використовувати препарат вже з перших місяців життя. Інструкція на enterol.ua дає змогу більше дізнатись про особливості прийому цього препарату.  

При хронічній формі діареї принцип BRATT не рекомендується, тому що в таких випадках хвороба протікає від місяця. У зв’язку з тим, що дієта доволі обмежена, багато поживних речовин не надходить до організму, тому її не бажано використовувати тривалий час. Це один з основних недоліків подібного дієтичного харчування.

Розширення харчування

Як було зазначено вище, дієта застосовується у перші дні діареї. Далі раціон поступово розширюють. Для цього підбирають продукти, які легко засвоюються і містять в собі достатньо поживних речовин. Таке харчування може використовуватись і при інших формах діареї: постійній (розлад травлення триває 2–4 тижні) та хронічній (захворювання продовжується понад місяць).

Меню хворого на діарею може включати:

  • М’ясо та його замінники (курка чи індичка без шкіри, яйця, риба, сир тофу, масло з горіхів).
  • Овочі, які можна вживати по разу в день, якщо вони добре переносяться (буряк, морква, топтанка з картоплі, гарбуз).
  • Фрукти рекомендують по одній порції в день (без шкірки та насіння яблука, груші, персики, авокадо).
  • Крупи та хлібобулочні вироби (манка, крупа пшенична, рис, макарони з борошна вищого ґатунку, булочки без начинки, кренделики).
  • Кисломолочні продукти, допомагають відновити мікрофлору кишківника, так само як пробіотики. Тому вживання цієї категорії продуктів варто заздалегідь обговорити з вашим лікарем, якщо ви вже приймаєте пробіотики.

При діареї не рекомендують вживати продукти з високою жирністю, а також при наявності в їх складі лактози. Додатково варто обмежити кількість цукру та різні малокорисні смаколики (підливи, ковбасу, бекон, смажені страви). Необхідно виключити з раціону алкоголь, гострі страви, каву та чай з кофеїном.

Потрібно пам’ятати, що організму після діареї потрібно відновитись, тому не варто виконувати фізичні вправи, більше користі в цьому випадку принесе комфортний відпочинок. 

Якщо з’явились такі симптоми, як кров у випорожненнях чи різкий біль в животі, то необхідно без вагань звернутись за допомогою до лікаря.

Реклама

 


Останні новини