Для дітей на Кіровоградщині влаштували "Науковий пікнік" (ФОТО)

  • Редакція Точки Доступу
  • watch_later 14 червня 2019, 15:50

  • visibility 283 перегляда

Після таких днів, як 12 червня, світ перевертається з ніг на голову. Під час проведення "Наукового пікніку" ложки перетворювалися на квіти, макаронні вироби – на прикраси, вчителі – на чарівників, учні – на вірних зброєносців-лаборантів, захисники правопорядку – на дебоширів, що дозволяли постріляти та за згодою арештовували бажаючих.

Втретє у Новомиргороді за спонсорської підтримки ТОВ ВКФ "Велта" пройшов фестиваль зі STEAM-освіти «Науковий пікнік», де презентували 33 локації. Участь у заході взяли 66 команд по 15 чоловік у кожній.

На фестивальний день приїхали представники з різних районів області. Декому заради свята довелося релаксуючий ритм життя змінити та прокинутись о п’ятій ранку. Зізнаються, що недаремно.

Викрутаси психології

Ґаздувала за столом, призначеним для виготовлення антистресів, одна з наймолодших учасниць заходу Єва Мікель. На локації, розміщеній в спортзалі, впроваджували психологію завдяки руханкам, що допомагали розслабитися. Малювання по манній крупі сприяло відновленню внутрішнього балансу.

Новомиргородський РЦДЮТ теж запрошував на локацію з психологічним напрямом роботи. Командам надавалася можливість перевірити свою колективну згуртованість завдяки тімбілдінгу.

Завдання полягало в тому, щоб спільними зусиллями за допомогою десятка промінчиків-мотузок підняти пляшку з водою. Вищим пілотажем вважалося разом перенести ємність та поставити її на лавку поблизу.

Наука на межі магії

Щороку "Науковий пікнік" доводить, що технічні та природничі науки - це не просто цікаво, а те, що створює ВАУ-ефект.

От ви б повірили, що заправлений в болгарку паперовий диск здатен перепиляти олівець? А діти переконалися, що це цілком можливо!

Багато хто на пікніку вперше в житті побачив голограму - невелика рибка зʼявлялася в скляній призмі й зависала у повітрі, дивуючи всіх, хто цікавився оптичною фізикою.

На фестивалі було чимало охочих поспілкуватися з блискавками. Цілих дві локації присвятили цьому явищу й кожен міг її торкнутися через скляну поверхню кулі. Дітям також детально розказали, як уникнути ураження блискавкою.

Приємно вражав інтерес дітей до хімії. А як же можна було нею не зацікавитися, побачивши, що вчителька Валентина Щербина бере в руки піну, а вже через хвилину тримає в долонях полумʼя!?

На локації від Центрального національного технічного університету дітям показували сучасні виробничі потужності. Дітям демонстрували можливості філігранного різьблення за допомогою станка з числовим програмним управлінням, для керування яким використовували ноутбук.

Гуманітарний комфорт

Непросто було гуманітарним наукам конкурувати з видовищами, на котрі здатні прикладні хімія, біологія, фізика.

На гуманітарній локації представники команд тягнули білети з питаннями про історію рідного краю. На роздрукованих фотографіях мали впізнати визначні місця та споруди району.

У добірці світлин знайшлася Капітанівка з її цукровим заводом, фіксована ще на початку двадцятого століття. 

Серед видатних літераторів на картках гості знаходили нашого земляка-сучасника Олександра Жовну.

У Новомиргороді розташована одна особлива школа – школа для дітей з вадами слуху. На її локації команди пробували сили у спілкуванні мовою жестів. Плакат із зірковою абеткою слугував наочним взірцем у цій справі.

Дорослі поцікавилися, чи знаходиться місце у специфічній мові для слів, котрі можна показати єдиним жестом. Лексему «начальник» показують горизонтальним дотиком руки до кишені. А знаєте, чому? Бо колись саме начальники в кишенях носили в’язки ключів від споруд та приміщень, котрими керували!

Класика та цікавинки дня

Класично дітей вабив аквагрим, мильні бульки, всередині котрих малеча мала змогу опинитися.

Без уваги не залишилися локації, де можна було проявити свій мистецький хист та почастуватися. Дехто із заявлених учасників зумів об’єднати перше і друге.

Капітанівська філія Маловисківського ПТУ №16 привезла на захід букетну техніку. Нанизуючи на довгі шпажки шматочки огірків, капусти та інші овочі й фрукти, кожен міг створити свій неповторний за смаком і стилем букетик. Також ніжно виглядали одноразові ложки, складені в квітку та обгорнуті в зелений папір-гофре.

Найбільшим попитом користувалися макаронні оздоби від ДНВК «Калинонька». Кожен мав можливість створити браслетик чи прикрасу на шию з кольорової вермішелі.

Всі бажаючі насолоджувалися напоями здоровʼя, які водночас бурхливо кипіли - і були абсолютно холодними.

Спонсори звернули увагу на локацію НВО «Новомиргородська ЗШ І-ІІІ ст. № 2 - ДНЗ». В навчальному році представники цієї школи відвідали тренінги з екологічного виховання, котрі проводив Фонд братів Кличків.

«Науковий пікнік» для школярів став прем’єрним майданчиком в аспекті публічного обговорення проблеми сортування сміття. ТОВ ВКФ «Велта» вирішила підтримати добрі наміри школярів. Незабаром вони отримають незвичайний подарунок – 1500 черв’яків-старателів, що перетворюють біонепотріб на компост.

Наука змінює світ. І юні гості "Наукового пікніка" готові долучитися до цих змін!

Текст: Ірина Правиленко

Читайте також: У літніх таборах Кропивницького готують за рецептами переможця конкурсу «МайстерШеф»

Читайте також: Кропивницький: науковці презентували учням літньої школи секрети 3D-технологій (ФОТОРЕПОРТАЖ)