У Компаніївці, що на Кіровоградщині, винесли вирок лікарю-невропатологу місцевої лікарні за вимагання 40 тисяч гривень хабаря в обмін на допомогу в ухиленні від мобілізації.

Як з’ясувала журналістка Точки доступу в Єдиному держреєстрі судових рішень, вирок у цій справі виніс Компаніївський районний суд 15 травня.

Знайомі в комісії та шухляда з грошима: що відомо про справу

Як розповідала Точка доступу, поліцейські затримали лікаря Компаніївської лікарні у травні 2023 року.

За даними слідства, до медика звернувся пацієнт із хронічним болем у спині. Чоловік переживав, що не зможе проходити військову службу через стан здоров’я. За інформацією прокуратури, лікар запропонував "вирішити питання" за 1000 доларів, пообіцявши вплинути на рішення ВЛК, аби там визнали пацієнта непридатним до мобілізації.

Щоб переконати чоловіка, лікар запропонував йому поспілкуватися з одним із членів військово-лікарської комісії. Згодом пацієнт повернувся до лікарні та передав обумовлену суму — 40 тисяч гривень. Того ж дня ці гроші виявили у шухляді столу лікаря під час обшуку.

У Компаніївці лікаря засудили за хабар у 40 тисяч гривень

Його затримали й повідомили про підозру за частиною 3 статті 369-2 Кримінального кодексу України — зловживання впливом.

26 травня суд у Кропивницькому обрав лікарю запобіжний захід — тримання під вартою на 60 діб із правом внести заставу понад 214 тисяч гривень. Тоді підозрюваний провину не визнав.

"Це була подяка, не хабар": як лікар пояснював передачу грошей

Згідно з матеріалами справи, лікар провину не визнав. 

Стверджував, що мав намір лише лікувати пацієнта та розраховував на “матеріальну подяку”. Наполягав, що чоловік сам його провокував, а гроші міг підкинути. 

“До того ж, я не маю таких можливостей, оскільки таке звільнення надає виключно хірург. Крім того, такої “подяки” могло б і не бути. Я назвав 1000 доларів, тому що це приблизна сума, яка повинна бути в пацієнта для лікування на стаціонарі. Тобто чоловіку потрібно було заплатити за лікування в касу лікарні”, – зазначив обвинувачений під час суду.

Також він розповів, що домовився з іншим лікарем про те, що спершу сам пролікує пацієнта, а далі той продовжить лікування за місцем проживання. За його словами, чоловік прийшов без направлення, амбулаторної картки, не мав сімейного лікаря та реєстрації, тому оформити його на стаціонар можна було лише як ургентного пацієнта — з гострим болем.

“Під час оформлення документів він підкинув мені щось у вигляді папки. Як з’ясувалося, це були гроші. Я цього не бачив — помітив уже після того, як їх виклали на кушетку поліцейські. Так, розмова про гроші була, але я не думав, що все станеться саме так”, — пояснив лікар у суді.

Прихована камера та мічені купюри як докази: що вирішив суд

Суд не прийняв аргументи лікаря. У матеріалах справи зазначено, що пацієнт співпрацював із правоохоронцями — за їхнім дорученням отримав мічені купюри та барсетку з прихованою камерою.

Пацієнт спершу отримав від лікаря довідку про проходження лікування, а вже після цього передав обумовлену суму — 40 тисяч гривень. На відео з кабінету в Компаніївській лікарні, яке долучили до справи, зафіксовували, як чоловік кладе гроші на стіл. Лікар не заперечив, не відмовився і не повідомив про "підкидання" — натомість спокійно сховав купюри у шухляду. 

Після цього до кабінету зайшли правоохоронці та провели обшук, під час якого знайшли купюри, що були попередньо позначені.

Слідство встановило, що лікар діяв за чіткою схемою: обіцяв впливати на членів ВЛК, зокрема знайомого лікаря з Компанїівської лікарні. Обвинувачений вів переговори, інструктував пацієнта щодо симптомів, які треба озвучити, та формально оформив його на лікування. 

Суд визнав лікаря винним в одержанні хабаря за вплив на рішення ВЛК. Йому призначили 2 роки й 6 місяців позбавлення волі. Крім того, він має сплатити 9 560 гривень за експертизи.

Фото: Кіровоградська обласна прокуратура

Читайте також: П’яного водія з Кіровоградщини, який на смерть збив жінку і втік, засудили до шести років позбавлення волі


Останні новини