Що таке псоріаз?

Псоріаз — це хронічне дерматологічне захворювання, яке вражає від 2 до 4% населення, незалежно від статі. Найчастіше його поява припадає на вікові групи 15-25 та 50-60 років, хоча може виникати і в дитячому віці. Це захворювання супроводжується свербежем, запальними висипами та лущенням шкіри. Близько третини пацієнтів мають родичів із таким самим діагнозом, що вказує на генетичну схильність.

Симптоми псоріазу

Псоріаз характеризується появою червоних плям, відомих як бляшки, які покриваються сріблястими лусочками і викликають свербіж. Гіперактивний ріст клітин шкіри призводить до утворення ущільнень. Симптоми можуть змінюватись від легких до важких, з періодами загострення та ремісії. Псоріаз не є заразним, і сьогодні в Інтернеті можна знайти багато інформації про це захворювання, включаючи фото симптомів за запитом «псоріаз фотографії».

Причини псоріазу

Псоріаз може бути викликаний різними тригерами. До основних факторів, що провокують захворювання, належать:

  • травми шкіри;
  • ультрафіолетове опромінення (УФО);
  • ВІЛ-інфекція;
  • бета-гемолітична стрептококова інфекція;
  • прийом медикаментів (бета-блокатори, хлорохін, літій, інгібітори АПФ);
  • емоційний стрес;
  • вживання алкоголю та паління;
  • ожиріння.

Пацієнти з псоріазом часто мають супутні захворювання, такі як псоріатичний артрит, запальні захворювання кишківника, увеїт (запалення очей), целіакія, локалізований долонно-підошовний пустульоз, генералізований пустульоз та неалкогольна жирова хвороба печінки.

Клінічні ознаки псоріазу

Псоріаз проявляється у вигляді червоних, лускатих бляшок з чіткими краями. Лусочки зазвичай сріблясто-білі, за винятком складок шкіри, де бляшки мають блискучу і вологу поверхню. Найчастіше уражуються шкіра голови, лікті та коліна, але висип може з’являтися на будь-якій частині тіла. Свербіж варіюється від легкого до сильного, що може призводити до розчісування і тріщин на долонях та підошвах.

Феномен Кебнера, який полягає у появі нових уражень на пошкодженій або подразненій шкірі, є типовою ознакою псоріазу. Також характерна точкова кровотеча після зняття лускатого шару (ознака Ауспіца), яка виникає через розширені капіляри шкіри.

Лікування псоріазу

Для вибору ефективного методу лікування псоріазу потрібна консультація кваліфікованого лікаря. У сучасній медицині існує багато методів боротьби з цим захворюванням, проте не всі вони можуть гарантувати бажаний результат.

Старі методики, як-от використання дьогтю та нафталіну, нині вважаються малоефективними. Фототерапія також не завжди дає швидкий та помітний результат. Глюкокортикостероїдні препарати мають обмежений термін застосування.

Одним з найефективніших методів лікування псоріазу є імунно-біологічні технології, які вже понад 15 років застосовуються у Європі та Америці. Вони демонструють стійкий результат і широко використовуються в практиці.

Імунобіологічна терапія в Центрі "Лазерхауз"

Дерматолог Центру "Лазерхауз" призначає імунобіологічну терапію після попередньої консультації, обстежень та аналізів. Основною діючою речовиною препарату є секукінумаб.

Бляшковий псоріаз у дорослих

Цей препарат призначений для лікування дорослих пацієнтів із бляшковим псоріазом середньої та важкої форм, що потребують системної терапії.

Псоріатичний артрит

Препарат також використовується для лікування активного псоріатичного артриту у дорослих пацієнтів, коли попередня терапія протиревматичними препаратами (DMARD) не дала належного ефекту. Його можна використовувати як монотерапію або в поєднанні з метотрексатом.

Анкілозуючий спондиліт (АС, рентгенологічний аксіальний спондилоартрит)

Цей препарат призначений для лікування активного анкілозуючого спондиліту у дорослих пацієнтів при недостатній реакції на стандартну терапію.

Нерентгенологічний аксіальний спондилоартрит

Імунобіологічна терапія також призначається для лікування активного нерентгенологічного аксіального спондилоартриту з ознаками запалення, такими як підвищений рівень С-реактивного білка (СРБ) та/або результати магнітно-резонансної томографії (МРТ), у дорослих, які не реагують на нестероїдні протизапальні препарати (НПЗП).

Дізнайтесь більше про лікування псоріазу в Центрі "Лазерхауз" за посиланням: https://www.laserhouse.com.ua/ua/lecheniye_psoriaza і отримайте професійну допомогу.

Реклама

Головне сьогодні