Голова обласної ради прокоментував бажання жителів Власівки від’єднатися від Кіровоградщини

  • Ольга Зима
  • watch_later 2 грудня 2019, 18:00

  • visibility 1199 переглядів

Голова Кіровоградської обласної ради Олександр Чорноіваненко прокоментував питання щодо намірів жителів селища Власівка приєднатися до Кpеменчуцького pайону Полтавської області.

Про це він розповів у коментарі Точці доступу.

Посадовець зазначив, що жодного документу від Власівської селищної ради до обласної ради не надходило:

Інформацію щодо бажання Власівки увійти в межі Полтавської області я почув від голови Полтавської обласної ради Олександра Біленького, який нещодавно склав повноваження. Він мене поставив до відома, що є таке звернення. Проте, відповідно до чинного законодавства, зміна меж областей – це прерогатива Верховної Ради.

Звичайно, люди мають право висловити свої побажання. Тому вони й зареєстрували петицію, адже це одни із методів народовладдя. Нехай використовують ці всі важелі, але є вищий законодавчий орган, який приймає відповідне рішення.

Проте посадовець акцентував на тому, що до обласної ради офіційного звернення від жителів Власівки не надходило:

Ми будемо діяти в межах чинного законодавства. Якщо до нас люди звернуться, ми обов'язково з ними комунікуватимемо й допоможемо у вирішенні їхнього питання. І будемо робити все необхідне, щоб Власівка комфортно себе почувала та розвивалася в межах Кіровоградської області

Він додав, якщо Власівка перейде до складу іншої області, фінансових втрат зазнає і бюджет Світловодської міської ради, й обласний бюджет.

Нагадаємо, Власівська громада аргументує своє рішення тим, що історично і географічно населений пункт був тісно пов'язаний з Кременчуком і Полтавщиною. Крім того, за словами голови селищної ради, переважна більшість мешканців Власівки — вихідці з Полтавської області, для яких перебування у складі Кіровоградської області викликає певні незручності.

Довідка  Наразі населення Власівки налічує близько 8 тисяч осіб. Селище розташоване у лісостеповій зоні Придніпровської низовини на лівому березі Дніпра. У Власівці зареєстровано 7 промислових підприємств.

Читайте також: Коваленко прокоментував своє звільнення з посади заступника голови Кіровоградської ОДА

Читайте також: Депутати Кіровоградської облради просять Зеленського не вводити вільний ринок землі