Кількість захворювань на COVID-19 в Україні та на Кіровоградщині продовжує стрімко зростати. Школи області, з огляду на епідеміологічну ситуацію, організовують навчання для учнів по-різному. Деякі батьки, чиї діти відвідують освітні заклади щодня, радіють цьому. Втім, у соціальних мережах все частіше ширяться питання, на кшталт "Що робити, якщо я не хочу відпускати дитину до школи з огляду на ситуацію з коронавірусом?". Відповідь на це питання у коментарі Точці доступу надали в департаменті освіти і науки Кіровоградської області.
Відповідно до статті 9 Закону України "Про освіту" загальна середня освіта може бути організована за такими формами:
Заклад освіти може організовувати здобуття освіти за будь-якими формами (за наявності необхідних ресурсів).
Вимог для того, щоб школа могла забезпечувати дистанційне навчання, багато. Наказ Міністерства освіти і науки України оновлює положення про дистанційну форму навчання. Згідно наказу, для цього заклад повинен мати: відповідне технічне, інформаційно-комунікаційне та програмне забезпечення, сервісну підтримку, електронні освітні ресурси.
Кожна школа за відповідних умов та необхідності може надавати послугу дистанційного навчання. І навесні, у період суворого карантину, і зараз, коли Кіровоградщина перебуває у «помаранчевій» зоні, у нас застосовуються елементи дистанційної форми навчання. Школи області здатні забезпечити таку форму. Звичайно, в міській місцевості це вийшло краще, в сільській трохи гірше. Втім, кожен навчальний заклад повинен прагнути до покращення надання навчальних послуг, - розповів начальник департаменту Володимир Таборанський.
На теперішній час, в умовах карантину, який діє зараз, заклад освіти самостійно визначає, чи зможе застосувати до учня елементи дистанційної форми навчання.
Наразі єдиного механізму врегулювання таких випадків немає, кожен заклад визначає, як він діятиме в такій ситуації самостійно.
В департаменті освіти підкреслюють - є шанси, що дитина на дистанційному навчанні буде працювати в асинхронному режимі. Адже не в усіх школах у кожному класі є підключення до веб-камери, щоб вчитель міг одночасно навчати стаціонарно та онлайн.
Думки батьків щодо навчання в умовах пандемії розділилися – дехто хоче, аби дитина ходила до школи, інші, навпаки, готові до уроків онлайн. Категорично проти дистанційного навчання, зазвичай, виступають батьки, діти яких навчалися у школах, де такий вид навчання був організований на дещо нижчому рівні. Ми не можемо забирати в дітей право на якісну освіту. Вони не мають страждати, якщо десь не буде працювати Wi-fi, чи якась техніка, - говорить директор департаменту.
У департаменті зазначають: зараз, коли Кіровоградщина у "помаранчевій" зоні, школи вирішують як працювати в залежності від епідеміологічної ситуації. Місцеві комісії з питань техногенної безпеки та надзвичайних ситуацій вирішують – можуть діти ходити до школи, чи застосовуватимуться інші форми навчання, які не передбачають відвідування освітнього закладу.
В залежності від епідеміологічної ситуації, є заклади, які працюють за очною формою, є й ті, хто використовує елементи дистанційної та змішану форми навчання.
Ми застосовуємо дистанційну форму навчання з тих предметів, які не вимагають практичної складової. Якщо урок передбачає практичні елементи, то навчання відбувається очно. Є приклади поділу класу на групи - одні діти вивчають цю тему очно, інші в цей час перебувають удома. Потім вони міняються місцями, - розповів Таборанський. - У Кропивницькому учні 1-4 класів ходять до школи, адже вони не готові до навчання за дистанційною формою. Це маленькі діти, з ними складніше це організувати. 9-11-ті ж класи навчаються очно, аби максимально покращити якість освіти – ці діти готуються до вступних кампаній. Враховуючи це, учні 5-8 класів, за умови пандемії, перебувають на дистанційному навчанні.
За інформацією департаменту, станом на 5 листопада, на дистанційному навчанні перебувають 56 шкіл із 307 (18%). Інші працюють очно або за змішаною формою.
Як повідомили в департаменті, школа повинна надати учням знання згідно з державним стандартом. Учитель формує компетентності та знання, які необхідні для практичного життя. Також педагог контролює якість засвоєння матеріалу учнем. У той же час, є і відповідальність учня та батьків за здобуття дитиною освіти.
Виховання та освіта дітей - це спільна справа школи та батьків, - зауважив Володимир Петрович.
За інформацією департаменту, Міністерство освіти і науки України зробило роз’яснення: якщо батьки написали заяву про те, що хочуть перевести дитину на дистанційну форму навчання, то для цієї дитини створюється «індивідуальна освітня траєкторія». Це персональний шлях реалізації особистісного потенціалу кожного учня.
Батьки мають право обирати форму навчання для своєї дитини, і, навіть якщо клас навчається очно, батьки можуть написати заяву до директора про переведення дитини на дистанційну або сімейну форму навчання на період коронавірусу.
Читайте також: Кіровоградщина залучила ще дві районні лікарні для боротьби з COVID-19
Фото обкладинки з відкритих джерел
Останні новини