У Кіровоградській області планують створити 3 госпітальні округи. Як зазначив директор департаменту охорони здоров'я ОДА Олег Рибальченко, згідно вимог проекту постанови уряду, один округ має оптимально охоплювати близько 200 тис. населення.

Інформацію про це з виїзної апаратної наради в обласній лікарні передає кореспондент Точки доступу сьогодні, 21 червня.

Округи будуть формуватися за принципом доступності екстреної медичної допомоги в межах 60 хвилин прибуття швидкої.

Директор департаменту охорони здоров'я облдержадміністрацій зазначає, що фактично медичні округи вже створенні самим населенням, яке знає, де і яку допомогу може отримати.

Так, проаналізувавши дані, отримані з районних лікарень, в облдержадміністрації визначили напрямки міграції населення за отриманням медичних послуг. Згідно наданої інформації, в кіровоградських міських медичних закладах близько 27 відсотків медичної субвенції витрачають на мешканців інших районів, в той час як їх "рідні" також отримують державні кошти, що розраховуються на кількість населення. Тобто, Кіровоградському району доводиться залучати додаткові кошти з обласного бюджету. 

Така міграція населення, за словами Олега Рибальченка, перш за все викликана тим, що в районах люди не можуть отримати необхідні послуги. Так, мешканці Устинівського району часто їдуть за медичною допомогою у сусідню область до міста Умань, що географічно до них ближче. В той же час у деяких районах працюють центральній лікарні, де взагалі немає лікарів-акушерів, а кількість койкомісць місць така, як і деінде. 

Ще однією проблемою є дублювання функцій медичними закладами.

У нас відбувається дублювання функцій,  а не створення кращої якості надання послуг, – говорить Олег Рибальченко.

За словами посадовців, саме для вирішення цих проблем відбувається формування госпітальних округів.

Об'єднання робиться для того, щоб функціонально розібратися, хто і де отримуватиме якісну допомогу, – говорить перший заступник голови ОДА Сергій Коваленко. 

Як запевняє директор департаменту охорони здоров'я кіровоградської ОДА, створення госпітальних округів не приведе до закриття лікарень, буде змінено лише їх рівень в залежності від забезпечення технікою і кадрами. Крім того, зміниться принцип фінансування в розрахунку не на койкомісце, а в залежності від об'єму наданих медичних послуг, що, на думку посадовця, дозволить більш раціонально використовувати кошти державних субвенцій. 

Всі райони збережуть свої ЦРЛ, але в залежності від умов і забезпеченості, будуть мати перший або другий рівні. Найбільш потужні стануть лікарнями інтенсивного лікування, інші  – профільного, терапевтичного лікування, – наголосив Олег Рибальченко.

Крім того, лікарні, на базі яких будуть формуватися заклади другого рівня, за необхідності отримають додаткове фінансування для повноцінного технічного забезпечення.

Нагадаємо, Кіровоградщину збираються поділити медичними округами.


Головне сьогодні