Кіровоградська облрада просить центральну владу відновити належну роботу урановидобувного комплексу

  • Олександра Ільченко
  • watch_later 14 червня 2022, 16:05

Депутати Кіровоградської обласної ради звернулися до Президента України, Кабінету Міністрів, Верховної Ради з проханням вжити заходів з відновлення належної роботи уранових шахт "СхідГЗК" на сесійному засіданні сьогодні, 14 червня.

Про це повідомили у пресслужбі обласної ради, передає Точка доступу.

Маємо ситуацію, коли урановидобувні шахти регіону знову опинилися у критичному становищі. У 2022 році шахти перебувають у тривалому простої. Відключення від водопостачання, газопостачання, на черзі — відключення від електропостачання. Більше того, працівники не отримують заробітну плату, існує значна кредиторська заборгованість. Тобто, криза на підприємстві тільки поглиблюється і проблему ніхто не вирішує. Категорично не можна допустити розподілу стратегічно значущого державного підприємства на дві частини як це пропонується зараз — ліквідну і неліквідну, а передати комбінат у підпорядкування ДП "НАЕК "Енергоатом" як цілісний майновий комплекс, — зазначив депутат Валерій Кальченко.

Відтак депутатський корпус закликав центральні органи влади невідкладно відреагувати на кризу в урановидобувному комплексі Кіровоградщини.

«(…) Звертаємося до Кабінету Міністрів України з проханням вжити заходів з відновлення роботи та розвитку ДП "СхідГЗК" з метою збільшення обсягів виробництва уранового оксидного концентрату.

(…) Верховної Ради України всебічно сприяти відновленню та розвитку ДП "СхідГЗК".

(…) Президента України з проханням підтримати дане звернення депутатів Кіровоградської обласної ради восьмого скликання та визначити відповідальну особу за позитивне вирішення порушених питань із метою відновлення і подальшого розвитку діяльності ДП "СхідГЗК"", — йдеться  у рішенні облради.

Читайте також: Фракція ОПЗЖ припинила свою діяльність у Кіровоградській обласній раді

Фото: Без купюр