Кіровоградщина: дiлка, який на криптовалютних операцiях "прокручував" мiльйони, оштрафували на 85 тисяч

  • Лілія Кочерга
  • watch_later 7 жовтня 2021, 12:50

Олександрiйський мiськрайонний суд Кiровоградської областi винiс обвинувальний вирок власнику тiньового онлайн-обмiнника електронних грошей та криптовалюти, за допомогою якого фiнансували бойовиків "Л/ДНР".

Про це Точка доступу повiдомляє з посиланням на пресцентр У СБУ в Кiровоградськiй областi.

У 2020 роцi кiберфахiвцi СБУ заблокували роботу онлайн-обмiнника, що здiйснював фiнансовi операцiї з електронними грошима росiйських платiжних систем QiwiWallet, Webmoney, Яндекс.Деньги, якi забороненi в Українi. За попереднiми пiдрахунками, обiг грошей пiд час роботи онлайн-обмiнника склав понад сiм мiльйонiв гривень.

Встановили, що охочi здiйснити фiнансовi операцiї з електронними грошима, оформлювали заявку на сайтi фiгуранта та отримували цю послугу. Клiєнт перераховував кошти на банкiвський рахунок фiгуранта в нацiональнiй валютi та отримував еквiвалент на електроннi чи криптогаманцi заборонених платiжних систем.

Суд визнав чоловiка винним та призначив наступне покарання:

  • за ч. 1 ст. 200 КК України – 51 тисячу гривень штрафу;
  • за ч. 2 ст. 200 КК України – 85 тисяч гривень;
  • Згiдно ч. 1 ст. 70 КК України, за сукупнiстю злочинiв шляхом поглинення менш суворого покарання бiльш суворим, суд призначив остаточне покарання – 85 тисяч гривень штрафу. 
  • У дохiд держави з обвинуваченого стягнуть витрати за проведення судових експертиз на загальну суму 13 тисяч 76 гривень.

Громадян України закликають утриматися вiд користування забороненими в Українi електронними платiжними системами.

Читайте також:  Жителя Кропивницького, який з необережностi вбив на зупинці брата, ув'язнили на 7 рокiв

Фото обкладинки: Дебет-Кредит