Кіровоградщина: СБУ затримала заступника Донецького медичного університету на хабарі (ФОТО)

  • Катерина Федченко
  • watch_later 2 серпня 2022, 10:10

Управління СБ України в Кіровоградській області затримало одного із заступників ректора Донецького національного медичного університету, який, викоростовуючи своє службове становище, вимагав хабар у розмірі 100 000 гривень за зарахування іноземних студентів до вказаного закладу вищої освіти.

Про це повідомляє Точка доступу з посиланням на пресслужбу СБУ в області.

В ході слідства встановлено, що керівництво навчального закладу на системній основі налагодило злочинну схему вимагання та одержання грошей від іноземних студентів. 

Так, було встановлено розцінки у 200 доларів США за переведення до навчального закладу та 800 доларів США - за складання академічної різниці. Окрім цього, студенти також повинні були офіційно сплачувати гроші за освітні послуги на рахунок державного університету.

Водночас, слідчі СБУ встановили, що офіційні платежі також привласнювалися керівництвом університету та не зараховувалися до державного бюджету, що призвело до багатомільйонних боргів університету перед державою.

СБУ задокументувала факт одержання зловмисником першої частини хабара. Під час одержання другого «траншу» в розмірі 37 000 грн його затримали.

У межах кримінального провадження, розпочатого за ч. 3 ст. 368 КК України, зловмиснику повідомили про підозру.

Викриття злочину здійснювали співробітники Управлінням СБ України в Кіровоградській області за процесуального керівництва Кіровоградської обласної прокуратури.

Читайте також: У Кропивницькому зaступникa дeкaнa тa виклaдaчa "льoтки" затримали на хабарі