24 — 26 липня у Кіровограді вперше в історії міста відбувся чемпіонат України з легкої атлетики. Ейфорія минула, можна робити висновки і прогнози.

Підготовка

Чемпіонат пройшов на стадіоні «Зірка», який перед цим реконструювали. За приблизними оцінками, промислова група «Креатив» (голова її наглядової ради Максим Березкін — президент ФК «Зірка», якому належить ця спортивна арена) витратила близько 60 мільйонів гривень.

— Ще зовсім нещодавно я сама була діючою спортсменкою і можу сказати, що це ідеальне покриття для легкоатлетів, — процитував олімпійську чемпіонку з семиборства, чемпіонку й рекордсменку світу з п’ятиборства в приміщенні, а нині — віце-президента Федерації легкої атлетики України Наталію Добринську офіційний сайт ФЛАУ. — Ці доріжки завжди «швидкі» й «стрибучі». В Україні, крім Кіровограду, такі є лише в сумському манежі. Для всіх було загадкою, який вигляд матиме кіровоградський стадіон. Але він усіх вразив. Це арена міжнародного масштабу.

— Гума, мати, планки, спортивні снаряди — все на найвищому рівні, — зазначив наш чемпіон Дмитро Яковенко. — Це не просто одна з кращих арен в Україні, це світовий рівень. У Фінляндії, наприклад, де я був на змаганнях, умови гірші.


Президент Федерації легкої атлетики Кіровоградської області (ФЛАКО) Геннадій Заболотний вважає, що все могло би бути ще краще, якби до організації чемпіонату долучилася влада. Були проблеми і з розселенням учасників змагань, і з рекламою.


— Ми мали, на жаль, мінімальну участь влади, — заявив Заболотний. — Це стосується як обласних спортивних чиновників, так і кіровоградських міських. Проведення чемпіонату на дев’яносто п’ять відсотків лягло на плечі федерації та ентузіастів. Ми самі знайшли спонсорів, які забезпечили формою арбітрів та волонтерів. Та майже все ми робили самі.

За словами президента ФЛАКО, організатори змагань зверталися до кіровоградської міськради з проханням виділити кілька білбордів для розміщення реклами чемпіонату, однак їм відмовили.

— Ми ж більше переживали про те, щоб чемпіонат відбувся, ніж про його промоцію, — зазначив Геннадій Заболотний.

Він також розповів про минулорічний чемпіонат світу з легкої атлетики, що відбувся в Донецьку. Тамтешня влада радо йшла назустріч.

— Й обласне, і донецьке міське керівництво було на трибунах, — сказав він. — Вони постійно цікавились: чи все нормально, чи потрібна якась допомога, і, якщо така допомога була треба, оперативно її надавали.

Небажання влади Кіровограда й області взяти активну участь у підготовці й проведенні чемпіонату Заболотний пояснив так:

— Це, мабуть, показник загальної культури управління. Можливо, нам не вдалося донести чиновникам, наскільки ці змагання мегаважливі.

Не додали позитиву й окремі занадто підприємливі мешканці Кіровограда. За словами Геннадія Заболотного, деякі власники квартир перед чемпіонатом у кілька разів підвищили вартість оренди.

Результати

У змаганнях взяли участь 27 команд із усіх регіонів України (в тому числі й з Криму — правда, лише одна жінка) та понад 700 легкоатлетів. У командному заліку серед дорослих першими стали спортсмени з Київської області, другими — з Донецької, третіми — з Дніпропетровської. Кіровоградщина посіла сімнадцяте місце, на останньому — Закарпаття.

Молодіжна збірна нашої області була одинадцятою. Трійка призерів — Київська, Дніпропетровська та Донецька області, останнє місце — Крим.

— Сімнадцяте місце з-поміж двадцяти семи команд — це дуже непоганий результат, найкращий за останні роки, — сказав на прес-конференції 29 липня головний тренер із легкої атлетики Кіровоградської області Володимир Абраменко. — А одинадцяте молодих — так високо вони ще взагалі не піднімалися.

Він також особливо відзначив молодого легкоатлета Дмитра Яковенка, який став на цих змаганнях чемпіоном України зі стрибків у висоту, взявши планку 2,20 метра.


— Загалом я вважаю, що практично всі кіровоградські спортсмени продемонстрували свої кращі результати у сезоні, — додав також тренер. — Були, звісно, певні невдачі. Скажімо, шкода Дмитра Тесленка, Але загалом усі виступили добре.


Склад збірної Кіровоградщини був доволі численним — 30 спортсменів. Вони принесли у скарбничку області 1 золоту медаль, шосте, три сьомих, восьме, два дев’ятих і десяте місця.

Що далі?

Незважаючи на «активну підтримку» влади, Геннадій Заболотний оптимізму не втрачає. Він розповів, що наприкінці вересня в Кіровограді відбудеться ще один чемпіонат України — цього разу серед вихованців дитячо-юнацьких спортивних шкіл. Планується прибуття в обласний центр більше тисячі учасників із усіх регіонів країни.

— Ми орієнтуємося також і на проведення першості України, яку організовуватиме міністерство освіти, — додав Заболотний. — Але нам поки не підтвердили фінансування, тому це під питанням.

Ще у планах ФЛАКО — популяризація легкої атлетики в області та розвиток нових її видів.

— Будемо, наприклад, розвивати стрибки з жердиною, — повідомив президент федерації. — Звісно, для цього потрібні тренери, треба багато організаційних моментів вирішити.

Він також вважає, що з появою нормальної бази в Кіровограді (мається на увазі реконструйований стадіон «Зірка», на якому тепер тренуватимуться легкоатлети та проводитимуться змагання) «ми перестанемо втрачати спортсменів, які виїжджають в інші регіони».

— Більше того, ми сподіваємось, що до нас будуть переїжджати з інших областей, — зазначив Заболотний.


У Кіровограда є всі шанси стати легкоатлетичною столицею України. Головне — щоб у ФЛАКО вистачило ентузіазму, а у влади — бажання допомогти не словами, а ділом.



Останні новини