Наприкінці цього тижня розпочинаються поминальні дні. А в мережах кілька років точаться дискусії, які квіти нести на цвинтар: живі чи штучні, виготовлені з пластику. У церкві наголошують, що квіти не мають нічого спільного з виявом християнської віри, екологи в свою чергу пропонують альтернативу "пластиковому засиллю".

На кропивницьких ринках штучні квіти продовжують продавати. Звичайно, є попит, то ж є і пропозиція. Проте, порівняно з іншими роками, торгових точок із квітами менше – тепер їх, принаймні, немає на тротуарах міста.

Кропивницький священик Іван Верескун говорить, що в першу чергу увагу варто приділяти молитві за спочилих. А йдучи на цвинтар, краще зробити вибір на користь живих квітів.

В поминальні дні люди більше акцентують увагу на прибиранні могили та прикрашенню їх штучними квітами. Звісно, історія штучних квітів не нова і пережила майже 1000 років, та сьогодні ми маємо справу з синтетичними матеріалами, які тільки забруднюють середовище, а місця поховань часто мають вигляд сміттєзвалищ!

Важливою дією з нашого боку, по відношенню до померлих, є молитва за спочилих і добрі справи на честь їхнього імені. Могила не має бути центром застілля, анекдотів і дивної поведінки, спожити їжу можна вдома! Цвинтар є святим місцем, він також є межею між світом живих і спочилих. Тому тут краще помолитися, подумати над вічними, проаналізувати своє життя, згадати близьких, їм подякувати! А прикрашати могилу краще живими і посадженими квітами, – говорить отець Іван.

У Держпродспоживслужбі області звертаються до жителів регіону з проханням не завдавати шкоди довкіллю, не купувати тонни пластикових квітів і не відправляти тонни старих на смітники.

Альтернатива штучним квітам – сухоцвіти. Найкращі ж квіти на кладовищі - живі.

З часом гори штучних квітів почнуть розкладатися і виділяти в атмосферу токсичні речовини (діоксини). Спалювати їх також не можна, адже до складу цього штучного матеріалу можуть входити шкідливі барвники, які також будуть забруднювати повітря. Насамперед під згубну дію потраплять ті, хто перебуватиме поряд з місцем, де спалюватимуть сміття. Потрапляння небезпечних речовин в організм людини може спровокувати розвиток онкологічних захворювань. Але й закопувати вінки чи кошики не можна, оскільки матеріал, з якого вони виготовлені, розкладається, як стверджують екологи, понад сто років, що надзвичайно шкідливо для довкілля. І чим старше кладовище, тим більша небезпека. Утилізувати ці квіти відповідно до вимог також неможливо, оскільки в області немає сміттєпереробного заводу.

То ж, ідучи цьогоріч на цвинтарі, щоб вшанувати пам'ять померлих, робіть правильний вибір. І не перетворюйте ці місця на сміттєзвалища.

Більше дивіться у фоторепортажі Точки доступу.

Який мають вигляд пластикові квіти та вінки після використання на кладовищах:

Читайте також: Місто тюльпанів: у Кропивницькому розквітло понад 3 мільйони квітів (ФОТОРЕПОРТАЖ)



Головне сьогодні