Крадії унітазів і будок: житель Кропивницького створив набір мініатюр "Мордорські мародери" (ФОТО)

  • Лілія Кочерга
  • watch_later 1 червня 2022, 09:30

Набір мініатюр "Мордорські мародери"створив житель Кропивницького Володимир Крутоус. Каже, це його відповідь іноземним виробникам мініатюрних скульптур. Якими майстер зобразив російських окупантів, бачили журналісти Точки доступу.


Мародери із награбованим майном – такими показує Володимир Крутоус рашистів. "Друга найсильніша армія світу" тягне додому мотлох у валізах, пральну машину, собачу будку та унітаз. Продовжують тему російського вторгнення трактор із російським БТРом та ворожий корабель.

Першою в даній тематиці була ця робота – трактор, який тягне російський БТР, на якому вкрадені окупантами речі. Я задумав композицію, коли пройшла інформація про те, що українські фермери поцупили ворожий БТР. Потім з’явилося відео і мене дуже зацікавив тракторець своїми формами, хоча я не люблю техніку. Корабель теж має свою історію: марка вийшла і дістати її неможливо було, то я зробив собі марку сам. Ну, а потім люди почали просити. Виявилося, що це легше, ніж купити марку, – розповідає Володимир Крутоус.

Мініатюри висотою сім з половиною сантиметрів майстер зробив із пінопласту. Головний робочий інструмент – складаний ніж. Схожий йому колись подарував дідусь. Він і навчив онука вирізати. 

Працювати Володимир Крутоус може навіть у парку на лавці. Каже, що це допомагає йому відволіктися. Образ кожної вирізьбленої фігурки продумує до дрібниць.

Фотографували, коли з "Азовсталі" виводили наших військових, то там на фотографіях був такий орк. Я вирішив зробити, що він несе собачу будку. Замість того, що веде нашого полоненого, він несе тепер собачу будку. Так хай і буде, хай носять краще собачі будки, – каже кропивничанин.

Набір "Мордорські мародери" Володимир Крутоус створив на замовлення місцевого підприємця. Нині фігурки розмістили в кав’ярні замовника "Пончо" у Кропивницькому. Невеличка приватна колекція Олександра почалася із мініатюри російського корабля.

Володимир спочатку зробив корабель для моїх знайомих у кав’ярні в центрі міста. Побачив, теж мені сподобалося, попросив, щоб він і мені такий зробив. Ну, а потім вже пішли розвивати цю тему, – розповідає власник кав’ярні Олександр.

Жоден із відвідувачів закладу не лишається байдужим до композиції.

Оці роботи – це просто "вау". Я б сама хотіла таке мати, – каже відвідувачка кав’ярні Людмила.

Всі фотографують, хочуть придбати, питають контакти чоловіка, який це зробив. Кажуть, що нам от сьогодні і зараз треба цей кораблик і ця інсталяція, тому наполегливо питають номер телефону і контакти, – додає бариста Ніна.

Військово-історичною мініатюрою Володимир Крутоус займається близько 30 років. Створив за цей час більше тисячі робіт. 

Тематику обрав із двох причин: у дитинстві мріяв мати багато солдатиків для гри, а пізніше хотів стати військовим, але не дозволив стан здоров’я. Свої роботи частково подарував обласному краєзнавчому музею та ліцею мистецтв. Багато мініатюр – у приватних колекціях в Україні та за кордоном.

Набір "Мордорські мародери" майстер робив близько місяця. Зберігаються такі мініатюри роками. Частину коштів від продажу фігурок кропивничанин передає на потреби армії.

Читайте також: У Кропивницькому прокуратура фіксує злочини російських військових. Що розповідають потерпілі

Фото: Григорій Зуб