У 20 столітті політичну карту світу назавжди змінили дві Світові війни і безліч локальних конфліктів. Десятки країн з'являлися і зникали в полум'ї війни.
Вартий уваги і той факт, що до початку 20 століття на планеті перебувало всього кілька десятків незалежних держав. До кінця ж багатого на події світового значення століття, їх вже стало трохи менше двохсот, пише "Обозреватель".
Тим не менш, деякі з новоутворених країн не дожили до наших днів і згинули в жорнах історії разом зі своїми прапорами, урядом і всім іншим.
Нейтральний Мореснет
Роки існування: з 1816 по 1920 рр.
Після падіння імперії, створеної Наполеоном, Європі довелося переглянути свої кордони. Ця невеличка ділянка землі площею близько 3,5 км кв, розташованаміж сучасними Німеччиною та Бельгією, залишилась нічийною при перемальовуванні кордонів. Отримана нейтральна зона спільно управлялася Нідерландами і Пруссією.
Держава, жителі якого вважалися особами без громадянства, але яке мало свій прапор і герб, проіснувала аж до 1920 року. Тоді після Першої світової війни за Версальським договором Мореснет відійшов до Бельгії.
Республіка Сало
Роки існування: з 1943 по 1945 рр.
Також відома як італійська соціалістична республіка. Сало була маріонетковим державою в Італії, керованою Муссоліні. Липову країну визнавали тільки Німеччина, Японія та інші держави з нацистського блоку. Республіка Сало припинила своє існування в 1945 році, коли силами союзників з країни були видворені останні фашистські окупанти.
Об'єднана Арабська Республіка
Роки існування: з 1958 по 1971 рр.
Це був короткостроковий політичний союз між Єгиптом і Сирією, що тримався на загальній ненависті до Ізраїлю. Сирія вийшла зі складу республіки через 3 роки, оскільки не змогла владнати свої розбіжності з союзником. Єгипет аж до 1971 року продовжував іменуватися ОАР.
Сикким
Роки існування: з 1 642 по 1975 рр.
Сикким був невеликим самостійним князівством під управлінням династії Намгьял з 1642 (першим королем став Пхунцог Намгьял). У 1975 році Сикким був поглинений Індією і увійшов до її складу в якості 22-го штату. У період незалежності Сиккима, через нього проходив знаменитий Шовковий шлях до Китаю.
Цейлон
Роки існування: з 1505 по 1972 рр.
Ця країна, розташована в Південній Азії, нині відома як Демократична Соціалістична Республіка Шрі-Ланка. Цейлон мав багату історію міжнародних відносин, будучи з 7 століття торговим центром для арабів, а після для європейців. Цейлоном почергово правили португальці, потім голландці і, нарешті, британці, від яких Цейлон знайшов повну незалежність у 1948 році. У 1972 році Цейлон змінив назву на Шрі-Ланка.
Чехословаччина
Роки існування: з 1918 по 1993 рр.
Чехословаччина була утворена на осколках Австро-Угорської імперії і мирно існувала аж до 1938 року, поки сюди не вторгся вермахт. У 1945 році радянські війська звільнили країну і поставили в її чолі лояльних до СРСР політиків. При розвалі Радянського Союзу Чехословаччина покинула Союз соціалістичних республік. У 1992 році чехи і словаки, що мали серйозні відмінності в культурі, вирішили розділитися на дві окремі держави.
Східна Німеччина
Роки існування: з 1949 по 1990 рр.
Стіна, що розділила Берлін на дві частини і відокремила Східну Німеччину від Західної була побудована після Другої світової війни. Тоді, у відповідь на створення Федеративної Республіки Німеччина під управлінням США, Великобританії і Франції, Радянський Союз заснував Німецьку Демократичну Республіку. У 1990 році стіна була розбита, і народ, розділений на дві частини знову став єдиним цілим.
Югославія
Роки існування: з 1918 по 1992 рр.
Як і Чехословаччина, Югославія була заснована на уламках Австро-Угорської імперії шляхом об'єднання частин різних країн, в основному Угорщини та Сербії. По суті, Югославія була великим вируючим котлом, в якому варилися понад 20 етнічних груп, що мали різну культуру і традиції. Королівство Югославія було окуповано Німеччиною під час Великої Вітчизняної війни. Після її закінчення Йосип Тіто, лідер партизанських загонів, створив соціалістичну Югославію і став її диктатором. У 1992 році соціалістична Югославія була розділена на Хорватію, Боснію, Словенію, Сербію, Македонію та Чорногорію.
Тибет
Роки існування: з 1912 по 1951 рр.
В історії Тибету, що нараховує кілька тисяч років, 1912 рік - дата знаменна. Саме тоді Далай-Лама XIII оголосив про незалежність Тибету від Китаю і проголосив незалежну Тибетську державу. У 1951 році китайські війська вторглися до Тибету і окупували його. У 1959 році спалахнуло повстання, спрямоване проти китайських загарбників, але воно було швидко придушене. Тибетці закликають до незалежності донині, і у них є безліч прихильників серед світових політиків і відомих діячів науки і мистецтва.