Результатом публікації Точки доступу про квартирного шахрая стали численні відгуки потерпілих від подібних аферистів, у тому числі від славнозвісного «прокурора».  

Про те, як здебільшого діє схема обману та як не заплатити за «кота у мішку» – наше журналістське розслідування.

Цього разу до редакції звернувся кропивничанин, який, намагаючись орендувати квартиру через «OLX», побачив матеріал про «прокурора». В результаті він відмовився наперед проплачувати бронювання ще не побачених 2-кімнатних апартаментів у самому серці Кропивницького на вул. Гоголя, 78 за 2 500 грн.

Знайшовши «вигідне» оголошення на «OLX» про здавання квартири в оренду поряд з міською радою, ми зв'язались з її власником.

За словами Геннадія, він проживає в Ізмаїлі, тому зможе показати квартиру лише у п’ятницю, 23 лютого, коли буде у місті. Проте, на питання чи можна це зробити раніше, відповів – якщо необхідно, то готовий приїхати й у четвер, наголосивши що претендентів на зазначені апартаменти дуже багато. Зазначивши, що йому не потрібна черга з 20 чоловік, Геннадій попросив внести на його рахунок передоплату у вигляді 1250 грн. – половини місячної суми квартплати.  Менша для нього не є стимулом їхати з іншого міста, витрачаючи бензин, щоб показати квартиру можливому орендатору.

Дайте ваш номер, де є вайбер, і моя дружина кине фото документів, які засвідчують, що квартира дійсно моя, разом з копією першої сторінки паспорта, щоб ви не переживали, що я обманюю, видурюючи гроші, – запевняє Геннадій.

Нечітких фото документів, які свідчать про те, що Геннадій дійсно є власником квартири, довго чекати не довелось. Залишилось лише перерахувати обумовлену суму.

Квартира в самому центрі з євроремонтом, повністю укомплектована як меблями, так і технікою, навіть з посудомийною машинкою, автономним опаленням і прекрасною транспортною розв’язкою (а при домовленності дозволяють тримати домашніх улюбленців), і всього за 2,5 тис. грн. – це просто мрія для потенційних клієнтів, адже на «OLX» такого роду апартаменти коштують від 4 000 до 6 тис. грн. мінімум.

Вірити таким оголошенням чи ігнорувати їх – справа кожного, але як свідчить досвід та рекомендують правоохоронці, купувати «кота в мішку» не варто.

Не зустрівшись із власником, не побачивши його квартиру та умови проживання в ній на власні очі, і не уклавши відповідний договір оренди житла, перераховувати кошти за ненадані послуги не варто в жодному з випадків. Тільки таким чином ви убезпечите себе від шахрайських дій. Якщо ви все ж повірили й перерахували кошти, але не отримали очікуваних ключів від реального житла, негайно звертайтесь до правоохоронців, – попереджає речниця поліції області Віталіна Бевзенко.

У даному випадку для того, щоб вивести афериста на чисту воду, не довелося докладати надмірних зусиль. Квартира на вул. Гоголя, 78, яка нібито належить нашому Геннадію, дивним чином (інтер'єр – ідентичний), здається подобово у Запоріжжі та Волгограді (Росія).

За словами кропивницького ріелтора, такого роду «розвод» досить поширений у мережі. Фото аферисти беруть з різних сайтів декору житлових апартаментів, натхненно створюючи інтер'єр квартири-мрії. Втім, уважний дослідник легко виявить, що вона не є реальною. Так, наприклад, часто трапляється, що коридор, який видно на фото зі спальні – одного відтінку, а на іншому він кардинально іншого кольору. Але такого роду «розвод» можна розкусити, завантаживши світлину і перевіривши її через фотосервіс Google.

Тож, будьте обережні – візьміть до уваги всі наші рекомендації й не потрапляйте до рук аферистів.


Головне сьогодні