Молоді, енергійні та неймовірно позитивні хлопці, які заряджають кожного шаленою енергією та драйвом. Їхніми піснями захоплюються, надихаються та насолоджуються. Вони – це гурт «Антитіла», який учора, 14 липня, був хедлайнером третього Національного мистецького фестивалю «Кропивницький-2019». Точці доступу вдалося поспілкуватися з фронтменом гурту «Антитіла» Тарасом Тополею та взяти ексклюзивне інтерв’ю.
Кор.: Ви вже вдруге на Кропфесті, тож традиційне питання, які враження від цьогорічного фесту? Чи поспіх в організації не вплинув на якість?
Буду об'єктивним, адже можу дати оцінку лише сьогоднішньому дню на основі того, що спостерігаю на власні очі. Стосовно попередніх днів фестивалю, можу судити лише зі слів моїх друзів. І, як мені розповідають, цього року був дуже цікавим карнавал (театралізована хода – Ред.), на який зібралося декілька сотень людей.
Протягом кількох років фестиваль у своєму фундаменті має таку важливу річ, як розвиток саме театрального мистецтва. КропФест - це місце і для молоді, яка цікавиться концертами, і для людей більш старшого віку, прихильників театрального мистецтва. Але найголовніше, що зі сцени звучить якісна українська музика. А через хорошу театральну програму люди, які раніше не були поціновувачами театру, долучаються до цього.
Ми дуже сподіваємося, що цьогорічний фестиваль не останній, і проукраїнський напрямок, який він несе в собі, повинен продовжуватися і в наступні роки, незалежно від політичної кон'юнктури.

Кор.: Наразі у вас стадіонний тур. В одному з міст ви зазначали, що зараз багатьом фестам доводиться через це відмовляти. Як вдалося втиснути в свої графіки Кропивницький, адже дату з кінця серпня на середину липня перенесли зовсім недавно?
Я не знаю стосовно перенесення. З нами КропФест був погоджений заздалегідь досить давно. На жаль, Кропивницький ще не має того потенціалу, який би здатен був прийняти "Антитіла" зі стадіонним концертом. Саме тому ми вільно сюди приїжджаємо в рамках фестивального формату, розуміючи, що на сольний виступ на стадіоні в Кропивницькому ми навряд чи зберемо людей. Тому ми відкриті до таких активностей.

Кор.: Зараз чимало ваших колег – співаків, артистів – подалися в політику. Як ви ставитеся до того, коли медійні особистості користуються своєю популярністю і йдуть до влади? Чи надходили пропозиції Антитілам податися в політику?
Пропозицій надходило багато, у тому числі формалізувати себе в молодіжних рухах, ініційованих певними політичними силами. Також пропонували стати представником кандидата на Київщині та в Києві, звідки я родом, звідки й гурт "Антитіла". Звичайно, ми не є аполітичними. Як громадяни України маємо свої погляди на майбутнє держави і вони безпосередньо пов'язані з політикою всередині країни, частиною якої ми є. Через свої пісні ми так само ретранслюємо певні ідеї.
Проте на даний час об'єктивна реальність така, що я є молодіжним послом ЮНІСЕФ в Україні й цей статус має певні вимоги до мене. Одна з них - мати можливість спілкуватися з молоддю, яка має різні політичні погляди, різні вподобання, знаходити компроміси й шукати діалог заради об'єднання всередині країни між людьми з різними політичними поглядами. Тому для мене наразі набагато важливішою є та місія, яку я виконую в рамках U-Report. І мій непохід в політику ніяким чином не заважає мені здійснювати громадську діяльність.
Стосовно мого ставлення до артистів, до людей, які йдуть у політику: я до цього ставлюся абсолютно спокійно, іноді з посмішкою, але позитивно. Артисти - це такі самі громадяни, які мають такі самі Конституційні права, просто вони більш впізнавані. І їхній інтелект, або навпаки його відсутність, одразу стає помітним тисячам-мільйонам людей, перед якими вони відкриваються й починають свій політичний шлях. Тому час розставить все на свої місця й покаже, хто був гідний і достойний, щоб змінити свій творчий шлях на політичний, а хто навпаки - виявився недостойним, або зробив фальшстарт. Все це ми побачимо згодом, але ніяким чином засуджувати будь-кого - сантехніка, інженера, вчителя, музиканта чи артиста - що він вирішив спробувати себе в політиці, ніхто з нас не має права.

Кор.: Ви зазначили, що багато спілкуєтеся з молоддю. Які зараз питання її турбують?
Молодь завжди турбує декілька питань: як жити завтра, питання кар'єри, майбутнього, фінансова складова, питання самореалізації, безпеки, можливості втілення своїх ідей в цьому суспільстві, в цій країні. І з молоддю приємно працювати, адже в неї більш загострене відчуття справедливості. Так було, є, і буде.
Кор.: Кліпи на кілька останніх ваших пісень («Там, де ми є», «Вірила», Лови момент» і продовження «Hello) більше схожі на короткометражні фільми із дуже яскравим, сильним сюжетом. Чому вирішили обрати саме такий формат для відео?
Я без перебільшення можу сказати, що "Антитіла" сьогодні стоять в Україні в фарватері сучасної україномовної музики.
Для того, щоб просувати мову, якою послуговується близько 50 млн людей у світі (у співвідношенні до світових масштабів це невелика кількість людей), потрібно докладати вдесятеро більше зусиль, аби твій продукт, який ти випускаєш, був дійсно якісним. Щоб ця невелика кількість людей хотіла поділитися цим продуктом. Тому що він не просто україномовний, а тому, що він прикольний і якісний.
То ж нам вартує великих зусиль, фінансів і часу, аби над кожним новим відеорядом працювати системно. Спочатку вигадувати продукт, а потім реалізовувати ці ідеї в життя. Це і поїздка до Португалії, як було із кліпом "Вірила", це і кліп "Hello" з великою кількістю графіки. Будь-який кліп, за який беремося, ми намагаємося втілити максимально цікаво, якісно, і щоб ідея відео доповнювала смисл тексту. Тому що ми відчуваємо відповідальність за те, щоб підтягувати сучасну українську музику до високої планки, кожного разу показувати системно, що українська музика - це не є щось другосортне, а доводити, що вона сучасна, цікава, якісна. Якщо ми цього не будемо робити, а хто тоді?!
Звичайно, років 5-7 тому в нас були обмежені фінансові можливості, зараз ми маємо їх більше, відповідно, можемо розвернутися в більш ширших масштабах. Власне, ми це і робимо - можемо дозволити собі знімати трилогії, проводити сюжетну лінію через декілька кліпів, відчуваючи впевненість у тому, що і завтра, і через рік ми будемо в змозі зняти кліп і продовжити ту історію, яку розпочали.
Ми творимо те, що вимагає від нас сучасне покоління й власне контекст того часу, в якому ми живемо. Мета, з якою ми прийшли в музику 15 років тому залишається незмінною - нести свої ідеї, які ми вважаємо корисними й правильними, до мільйонів людей, тому що Творець дав нам бажання, можливість і талант реалізовувати це. Ми це продовжуватимемо робити, наскільки буде сил.
Кор.: Стадіонний тур – це абсолютно новий для вас формат. Чи плануєте надалі розширювати кількість міст?
Плануємо, і найближчим часом про це оголосимо й назвемо перелік міст.
Нагадаємо, стадіонний тур гурту "Антитіла" продовжується. На прихильників ще чекають 2 заплановані попередньо концерти: 24 серпня - Одеса, 17 листопада - Київ.


Фото: зі сторінки Національного мистецького фестивалю «Кропивницький» у Фейсбуці.
Читайте також: "Той, хто далі йде": КропФест-2019 закрили потужним концертом (ФОТОРЕПОРТАЖ)
Читайте також: Міністр юстиції на Кіровоградщині: «Чесна платіжка», «Open Space» та боротьба з аліментщиками (ВІДЕО)