Лiкарня у Кропивницькому отримала лiки від коронавiрусу на 11 мiльйонiв гривень (ФОТО)

  • Лілія Кочерга
  • watch_later 27 вересня 2021, 11:10

Кiровоградська обласна лiкарня отримала гуманiтарний вантаж зі США. Це лiки вiд коронавiрусу на понад 11 мiльйонiв гривень.

Про це Точцi доступу повiдомив помiчник народного депутата України Олега Воронька Анатолiй Тримбач.

Згiдно з iнформацiєю, гуманiтарна допомога в Україну надiйшла 4 вересня. Загалом – бiльше шести тисяч кілограмів препаратiв. Вартiсть – близько 19,5 мiльйонiв доларiв. Гуманiтарну допомогу американський благодiйний фонд Direct Relief передав благодiйнiй органiзацiї "Благодiйний фонд Євгена Пивоварова".

Представники українського фонду в свою чергу звернулися до нардепа Воронька, аби вiн допомог з контролем передачi вантажу та координацiєю подальшого розподiлу препаратiв. Кiровоградська обласна лiкарня отримала медикаментів на понад 11 мiльйонiв гривень. 440 флаконів препарату Bamlanivimab та 880 – препарату Etesevimab. Цих препаратів вистачить для лікування сотні людей.  

Як розповіла завідуюча інфекційним відділенням обласної лікарні Олена Смірнова, препарати вводяться внутрішньовенно. Вони призначені для людей, які нещодавно захворіли та перебувають в неважкому стані. Ліки нейтралізують вірус. 20 вересня їх внесли до протоколу лікування в Україні. В США ці медикаменти використовують вже деякий час і говорять про їх ефективність.

Довідково: Препарати Bamlanivimab та Etesevimab дiють безпосередньо на вiрус – зв’язуються зi спайковими бiлками вiрусу, запобiгаючи проникненню у клiтину та подальшому розмноженню, прискорюють одужання хворих з коронавiрусною хворобою i запобiгають виникненню ускладнень.  

Читайте також: Кiровоградщина: на коронавiрус захворiло шестеро людей, одна жiнка померла