У Кропивницькому попри війну вдосконалюють медичні заклади. До прикладу, в першій і п’ятій поліклініках запрацювали сучасні відділення реабілітації.

Поліклінічне відділення №1 відкрило свої двері 1 березня. Капітальний ремонт приміщення робили протягом п’яти місяців. Тут зокрема є кабінети лімфопресотерапії, ударно-хвильової терапії, оновлені кабінети фізичних процедур, декомпресії хребта, два зали для фізичної терапії, де проходить лікувальна фізкультура, соляна кімната, кабінет психолога. Всі послуги безплатні. Хто і як може ними скористатися, читайте у матеріалі Точки доступу.

Надсучасні апарати

Завідуюча відділенням реабілітації Тетяна Стоян показує кабінет, де люди із захворюваннями хребта можуть значно покращити самопочуття. Тут встановлене вартісне надсучасне обладнання. Основний апарат – ортопедична система для декомпресії хребта. Це пристрій, призначений для полегшення болю за допомогою механічного руху. Рекомендується при грижах, протрузіях, сколіозі, остеохондрозі, при утиску міжхребцевих дисків.

Реабілітація

Ці пристрої для витягування хребта бувають різними, але такого, як у нас, я не бачила. Перед тим, як користуватися таким апаратом, людина повинна пройти дослідження – КТ або МРТ, аби лікар розумів, з якими проблемами має справу.

Хвороби хребта

Окрім цього апарата, в кабінеті є гідромасажний вібраційний апарат, що призначений для розслаблення м’язів, розширення судин. Він використовується для підготовки пацієнта до компресії хребта. Корпус апарата заповнений водою, є 20 режимів масажу. За відчуттями – пацієнт лежить на матраці, що пливе по гірській річці. Вода масажує спину і навіть чутно характерні звуки, притаманні дзюрчанню води. Після 20 хвилин на гідравлічній ванні, людина готова до переходу на основний апарат.

Реабілітація

Відділення, за твердженням фахівців, відповідає найвищим європейським стандартам і вимогам безбар’єрного простору.

Безбар'єрний простір

Працювати з новітнім обладнанням наших медиків навчали столичні фахівці. Всі апарати – зарубіжних виробників. Вартісну медтехніку та ремонт приміщень профінансувала Національна служба здоров'я України.

Лікування у формі гри

Фізичний терапевт Ольга Завгородня демонструє обладнання, із яким працює.

Терапевт

Це кабінет для нейрореабілітації. В основному сюди звертаються пацієнти з травмами, люди, які пережили інсульт. Ми з ними працюємо над тим, аби розробити м’язи всього тіла. Також працюємо для пропріоцепції. Дуже багато захворювань існує, коли наші м’язи погано працюють, і тоді завдяки фізичним вправам ми налагоджуємо роботу мозку разом із м’язами.

У цьому кабінеті низка тренажерів для рук і ніг, комбіновані тренажери, бігова доріжка із навантаженням. Комплекси, що покращують координацію рухів.

Відновлення організму

Дуже багато є приладів, на яких люди займаються у формі гри. Коли людина працює в ігровій формі, мозок налаштований на гру, тож реабілітація іде краще.

Новітнє обладнання

До прикладу, ідучи на біговій доріжці, пацієнт бачить перед собою монітор, на моніторі – зображення начебто доріжки, якою вона іде. На стежці – різноманітні перешкоди, які треба переступити чи обійти.

Медицина

Ці об’єкти проектуються і на саму доріжку.

Бігова доріжка

Не лише фізичне здоров’я

У відділенні реабілітації турбуються не лише про фізичне, а й про психологічне здоров’я пацієнтів. Психологиню відділення реабілітації Валентину Браверман застаємо за роботою в затишному кабінеті – вона спілкується із жінкою середнього віку.

Психолог

Частіше за все, працюємо з людьми, які, по-перше, постраждали від війни, були на території воєнних дій. Також працюємо з тими, хто має тривожні розлади. Навіть люди, які не проживають на території воєнних дій, вони всі зараз психологічно травмовані і з цим потрібно працювати, не залишати це на потім.

Вона розповідає, що трапляються і пацієнти з панічними атаками, депресією, що, частіше за все, також пов’язано з війною.

Приходять люди, які зараз хворіють, або отримали якусь травму, або реабілітуються після хвороби. Їм потрібно до цього звикнути, прийняти цей новий стан, адаптуватися до нього, навчитися жити по-новому, можливо, знайти нові сенси, нові соціальні контакти.

А у казковій з вигляду соляній кімнаті одночасно можна покращити і фізичний, і психологічний стан.

Соляна кімната

Освітлення

Це одна з родзинок нашого відділення реабілітації, що входить до курсу реабілітації, називається вона галотерапія. Взагалі – це процедура загальної дії на організм. Так як передбачається покращення імунітету, лікування шкірних хвороб, хронічних бронхітів, ларингітів, тонзилітів і астматичних появів, – розповідає старша медична сестра відділення Світлана Гасаненко.

Медична сестра

Галотерапія добре впливає і на нервову систему, адже перебування у соляній кімнаті розслаблює організм. У результаті покращується сон, проходять головні болі. Пацієнти в цій кімнаті перебувають близько години, у приміщенні лунає релакс музика, облаштоване спеціальне освітлення. І, якщо спочатку вони воліють тут поговорити, то під час третього сеансу зазвичай міцно сплять.

До слова, медики вже мають чергу на процедури аж до 4 квітня. За день тут обслуговують 150-160 людей. Вже є й охочі приїхати з Києва на лікування, навіть орендуючи житло у Кропивницькому, виходить дешевше.

Медичні послуги

Кропивничанка Світлана Литвиненко ділиться враженнями:

Горда за наше місто. Навіть у такий складний час зробити для людей таку красу, такий комфорт! Я тут лікуюся ультразвуковою терапією з гідрокортизоном – у мене щелепу трохи заклинило. А зараз іду до терапевта, вона мені буде призначати реабілітацію після коронавірусу, бо у мене була пневмонія.

Робота відділення реабілітації починається о 08:00. Клієнтів, які приходять, з усіх питань консультують у реєстратурі при вході.

Реєстратура

Звертатися можуть всі люди по направленню від сімейного лікаря або вузького спеціаліста. Всі пацієнти до нас приходять – і внутрішньо переміщені особи, і військові, коли вони у відпустках, і ми всіх ставимо на чергу і вони у нас проходять лікування, – зазначила Тетяна Стоян.

Сучасне відділення

Читайте також: Дитячій обласній лікарні в Кропивницькому потрібна допомога продуктами


Головне сьогодні