Мандруй Кропивницьким: у місті встановили три туристичних пілони (ФОТО)

  • Ольга Зима
  • watch_later 3 листопада 2020, 14:45

У Кропивницькому встановили три інформаційно-туристичних пілони, які допоможуть максимально зручно та комфортно подорожувати містом.

Про ідею їхнього встановлення Точці доступу розповів головний спеціаліст відділу з охорони культурної спадщини управління містобудування та архітектури міськради Володимир Поповічев.

Він зазначив, що сама ідея встановити такі путівники з’явилася ще рік тому. То ж до написання другого грантового проєкту підійшли комплексно.

Відтак, за підтримки Українського культурного фонду в Кропивницькому вже встановили три інформаційно-туристичні пілони.

Виготовила їх компанія "MoreInfo". Таблички, які встановили минулого року, також їхня робота. Всі вони зроблені в одній стилістиці з використанням брендбука Кропивницького.

Інформаційно-туристичні пілони складаються з двох частин: бетонної, яка спеціально відливалася під цю конструкцію, та інформаційних стендів.

Володимир Поповічев розповідає, що конструкцію продумали так, аби убезпечити від вандалізму. Загальна вага одного пілона складає близько 200 кг. Крім того, інформаційні частини на пілоні можна легко замінити в разі пошкодження.

Хочу зазначити, що ми не маємо жодного випадку псування наших табличок або стел. 30 табличок та 3 стели мають початковий вигляд і ніяка не помальована та не пошкоджена. Будемо сподіватися, що і тут так буде, - говорить пан Володимир.

На верхній частині інформаційно-туристичного пілону вказані основні локації, до яких можна дійти. Також орієнтовний час та точна відстань, на якій знаходиться місце. Нижче – карта міста з точним позначенням геолокації, де саме ви знаходитеся. А відсканувавши QR-код, можна отримати більше інформації про туристичний маршрут. На кожному із пілонів цей маршрут свій. У нижній частині стенду – загальна інформація з номерами телефонів, куди дзвонити у разі невідкладних ситуацій. Вся інформація на вказівниках дубльована також англійською мовою.

Пілони знаходяться на трьох локаціях:

  • Театральна площа;
  • площа біля Краєзнавчого музею та нового ЦНАПу;
  • Дендропарк (вхід зі сторони вул. Є. Тельнова).

Ці локації обрали, тому що саме тут найбільше скупчення і місцевих жителів, і туристів, які приїжджають не тільки з інших міст, а й із закордону.

Загалом цьогоріч проєкт від Українського культурного фонду включає три великі складові:

  • встановлення інформаційно-туристичних пілонів;
  • тренінг із 3-D моделювання;
  • встановлення бронзової 3-D копії пам’ятки аpхітектуpи – будівлі, де розташовується обласна юнацька бібліотека ім. Євгена Маланюка.

Варто зазначити, що тренінг відбувся минулого тижня. Проте він зберігся у вільному доступі на Youtube і згодом переглянути його зможе кожен охочий.

Нагадаємо, минулого року за грантові кошти від Українського культурного фонду у Кропивницькому виготовили 30 табличок з QR-кодами та аудіогід.

Читайте також: У Кропивницькому створили благодійний "Банк речей"