Дубовий ліс висадять у філії "Долинського лісового господарства". Про розповіла Точці доступу фахівчиня із звʼязків з громадськістю та пресою Центрального лісового офісу Тетяна Будько.

Лісорозведення будуть здійснювати на землях лісокультурного фонду філії, які до цього не заліснювали через нестачу ресурсів. З початку 2023 року, завдяки правильній управлінській діяльності ДП "Ліси України" та можливості інвестування в збільшення лісокультурного фонду філій, є змога обробити ці землі і створювати більше нових лісів. Роботи над збільшенням площ земельних ділянок під лісорозведення тривають, – розповіла пані Тетяна.

Нині, каже, лісівники готують ґрунт під посадку жолудів дуба звичайного. Підготовка включає 4 етапи: дискування бороною, оранку плугом, потім – культиватором, а перед висіванням жолудів – поглиблення розпушувачем. Зі слів Тетяни Будько, у розпушений ґрунт краще надходить волога та повітря, тож насіння краще проростатиме.

Додала, що працівники лісового господарства планують посіяти 7 тонн насіння дуба звичайного. З цієї кількості планують отримати майже мільйон штук сіянців. Витрати на підготовку ґрунту та висівання жолудя обрахують після виконання всіх робіт.

Читайте також: Від пристрою для риболовлі до екологічного ноу-хау: школярі з Кіровоградщини створили унікальні дрони для очищення водойм


Головне сьогодні