У Голованівському районі, скориставшись довірою малолітньої дівчинки, чоловік зірвав із неї золоті сережки.

Про це передає Точка доступу з посиланням на Єдиний державний реєстр судових рішень.

Пригода сталася в червні цього. Підозрюваний побачив на дівчинці золоті прикраси і вирішив їх присвоїти. Сказав дитині, що хоче пригостити її морозивом, взяв за руку і відвів у малолюдне місце. Просто на дорозі в смт Завалля, зірвав із неї золоті сережки з діамантовими вставками та ланцюжок із хрестиком. Після цього з місця скоєння злочину зник. Матеріальні збитки склали понад 20 тисяч гривень.

За цим фактом розпочали кримінальне провадження. За підозрою у низці крадіжок чоловіка взяли під варту.

Як убезпечити дитину від подібних ситуацій

Ми запитали дитячу психологиню Інгу Кузнєцову, що і як говорити дитині, аби убезпечити її від таких ситуацій.

Ми не можемо сподіватися на стовідсоткову слухняність дитини в цьому питанні. Так само не можемо гарантувати, що доросла людина не заманить дитину. Адже дитина може бути у різному стані. Наприклад, вона може бути голодною або ж хотіти солодкого, каже психологиня.

Поведінка дитини залежить і від рівня тривожності.

Є дуже тривожні діти: вони не підійдуть до незнайомого дорослого в жодному разі. А є діти, які не дуже, скажімо так, відчувають кордони. Але ми можемо щось зробити в цьому напрямку. По-перше, треба вчити дитину захищати свої кордони і це треба робити з малого віку, додає Інга Кузнєцова.

Природний страх чужинців виникає приблизно у два роки. Це заклалося ще у часи, коли люди жили племенами. Цей страх потрібно розуміти і не можна знецінювати. З п’яти років дитина починає засвоювати норми життя в соціумі.

Вона починає активно взаємодіяти, трохи менше боятися чужих людей. Ми починаємо з нею говорити про особисті кордони. Про те, що є свої чи чужі люди, є ті, які нам можуть надавати допомогу – лікарі, пожежники, поліцейські. Потрібно акцентувати на тому, що ми в жодному випадку на вулиці не розмовляємо з чужими людьми, які до нас підходять.

Треба навчити дитину, продовжує психологиня, що не можна дозволяти себе торкатися. Підкреслити при цьому, що це правило не стосується людей, які надають нам допомогу.

Ми і самі маємо поважати кордони дитини. Не дорікати їй, що вона "дика", не дає себе обійняти, чи не хоче ні з ким розмовляти, – говорить Інга Кузнєцова.

Дуже важливо виховувати в дитині самостійність, здатність орієнтуватися в навколишньому середовищі. Вона повинна отримати навички самостійно пересуватися з одного місця в інше і бачити небезпеку. Об’єктивно має оцінювати ситуацію і дорослий – чи можна відпустити дитину одну, чи здатна вона опиратися. Варто також вчити малят не приймати від чужинців жодні презенти й пригощання.

Читайте також: Заробітки жебраків у Кропивницькому: як не потрапити на гачок до псевдонужденних

Фото обкладинки: UkrMedia


Головне сьогодні