На Кіровоградщині облаштують киснем ще тисячу лікарняних ліжок

  • Олександра Ільченко
  • watch_later 16 листопада 2020, 13:05

На Кіровоградщині облаштують киснем ще тисячу ліжок для хворих у лікарнях. 

Про це під час брифінгу розповів голова облдержадміністрації Андрій Назаренко, передає Точка доступу. 

За його словами, Уряд прийняв рішення про виділення субвенції з державного бюджету на обладнання лікарняних ліжок киснем. На Кіровоградську область виділено 45 мільйонів. З них 11 мільйонів, які було виділено у жовтні, вже пішли на забезпечення необхідним в обласній лікарні, в Центральній міській лікарні, Олександрійській міській лікарні, Маловисківській та Добровеличківській ЦРЛ.

Цього тижня очікують на надходження 34 мільйонів. За ці гроші планують облаштувати ще близько 1000 ліжок киснем.

Ми повністю хочемо переформатувати в лікарню під коронавірус наш обласний госпіталь для ветеранів. Там буде зроблено 210 ліжок з централізованою подачею кисню. Цього тижня підписуються документи, розпочинаються роботи. Задача стоїть, щоб до 15 грудня система подачі кисню до всіх ліжок працювала. Це коштуватиме близько 6 мільйонів гривень.

Друга лікарня – це Центральна районна лікарня на Балашівці. Вона теж буде повністю переформатована під хворих на коронавірус. Там зроблять 250 ліжок з централізованою подачею кисню. На це теж піде близько 6 мільйонів.

Рано чи пізно епідемія закінчиться, а централізована подача кисню, якщо її зробити якісно, залишиться в лікарні і буде використовуватися для потреб медзакладу, - розповів очільник ОДА.

Крім цього, за словами Андрія Назаренка, на цьому тижні укладуть договір на поставку кисневих концентраторів:

Придбаємо 500 кисневих концентраторів. Вони мобільні, 10-літрові. Вони будуть розподілені між іншими нашими медичними закладами області. Один кисневий концентратор коштує близько 40 тис. грн.

Читайте також: Головний лікар медзакладу в Кропивницькому відповів на три поширених питання про коронавірус