На Кіровоградщині пропонують залишити лише 3 райони (ФОТО)

  • Ольга Зима
  • watch_later 29 листопада 2018, 15:05

  • visibility 7146 переглядів

У Кіровоградській області хочуть змінити межі районів та залишити їх лише три – Голованівський, Кропивницький та Олександрійський.

Про це під час прес-конференції повідомили нардеп Олександр Горбунов та експерт Центрального Офісу Реформ Юрій Ганущак, інформує кореспондент Точки доступу.

Олександр Горбунов зазначив, що у Верховній раді вже зареєстровано законопроект "Про зміну меж районів Кіровоградської області".

Метою даного законопроекту є забезпечення ефективної системи функціонування місцевого самоврядування та органів виконавчої влади на субрегіональному рівні.

Після децентралізації майже всі повноваження, які лежать на районних державних адміністраціях, перебирають на себе ОТГ. Таким чином функціонування цих рад стає неефективним, - зауважив нардеп.

Він продемонстрував, як виглядає пропозиція даного законопроекту. Автори ідеї пропонують сформувати в межах області 3 райони замість нинішніх 21, об'єднавши їх групами. Зауважимо, що розподіл районів брали згідно розподілу на госпітальні округи.

До складу Олександрійського району ввійдуть: Олександрійський, Петрівський, Світловодський, Онуфріївський.

До Кропивницького включать також Новомиргородський, Олександрівський, Новгородківський, Компаніївський, Знам’янський, Долинський, Бобринецький, Устинівський.

До Голованівського - Новоукраїнський, Маловисківський, Добровеличківський, Новоархангельський, Вільшанський, Благовіщенський, Гайворонський.

Це модель, яка запропонована. Межі районів можна змінювати. Їх може бути і 2, і 5. Процес запустили, і ці межі потрібно обговорювати, - додав Олександр Горбунов.

Експерт Центрального Офісу Реформ Юрій Ганущак зазначив, цей законопроект іде в руслі реформи децентралізації, яка затверджена в 2014 році. Першим етапом було створення громад, зараз наступає другий етап – перехід до зміни меж районів.

Але це абсолютно логічний крок. Тому що функції району змінюються й їх на себе перебирає ОТГ. Саме через це настав час робити другий крок, щоб у 2020 році була сформована остаточна мапа. Ми маємо повністю вийти на новий територіально-адміністративний устрій, - зазначив він.

За його словами, в Україні на місці 11 тисяч селищних рад буде приблизно 1300-1400 громад. З 488 районів залишиться приблизно 100. Межі областей не змінюватимуться.

Ганущак зазначив, що від інших областей подібні законопроекти вже теж подані. Зокрема, це Полтавська, Миколаївська, Чернігівська, Сумська області.

Читайте також: Пaм’ятки aрхiтектури, якi згорiли у Кропивницькому, знaходяться в привaтнiй влaсностi (ФОТО)