На Кіровоградщині на обліку служб у справах дітей перебувають 2699 дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування. З них 701 чекають на усиновлення, більшість нині виховують в прийомних родинах або дитячих будинках сімейного типу.
Про це під час брифінгу сьогодні, 13 травня, повідомила начальниця служби у справах дітей Кіровоградської ОВА Наталія Чернявська, передає кореспондентка Точки доступу.
Загалом цьогоріч на Кіровоградщині вже усиновили 15 дітей, ще 10 справ розглядають у судах.
“Цього року в сімейні форми виховання влаштували 135 дітей. Сімейним кодексом України заборонено роз’єднувати братів і сестер під час усиновлення, тому часто йдеться про влаштування одразу кількох дітей з однієї родини”, – розповіла Наталія Чернявська.
Торік на батьків, які ухилялись від виконання своїх обов’язків, винесли понад 800 офіційних попереджень.
“На жаль, ми спостерігаємо збільшення кількості дітей, які перебувають на обліку в службах у справах дітей, як такі, що опинилися в складних життєвих обставинах”, – зазначила посадовиця.
Усиновити дитину може як сімейна пара, так і людина, яка не перебуває у шлюбі. Кандидати мають зібрати уніфікований пакет документів, пройти обов’язкове 4-денне навчання, після чого стати на облік в службі у справах дітей.
Під час воєнного стану термін перебування кандидатів на обліку продовжили до 3 років.
"Якщо є позитивний висновок органу опіки й піклування, виконавчий комітет може призначити кандидата опікуном протягом 10 днів після подання заяви. Це дозволяє не чекати тривалого рішення суду і швидше забрати дитину в сім’ю", — пояснила вона.
Нововведення дозволяє кандидатам тимчасово оформити опіку над дитиною ще до рішення суду про усиновлення. За словами Наталії Чернявської, це пришвидшить влаштування дітей у родини.
На Кіровоградщині функціонують:
Також понад 1800 дітей виховуються під опікою піклувальників — здебільшого родичів або знайомих.
Як зазначила Наталія Чернявська, форма опіки — найпоширеніша, держава щомісяця надає фінансову допомогу: 4250 гривень на дитину або 5950 гривень — у разі інвалідності.
Окремо діє послуга патронату — тимчасове влаштування дитини, яка опинилася в складних життєвих обставинах. В області 27 патронатних сімей, у яких перебувають 89 дітей.
"Патронат передбачає супровід як дитини, так і біологічної родини. Мета — повернути дитину в рідну сім’ю, якщо це можливо", – додала очільниця служби.
Кандидати можуть:
"Кандидати в усиновлювачі обов’язково проходять навчання в обласному центрі соціальних служб. Воно триває чотири дні й проводиться для тих, хто хоче усиновити або взяти дитину під опіку чи у прийомну сім’ю", – зазначила Наталія Чернявська.
Після усиновлення дитина юридично набуває статус рідної. Усиновителі мають ті ж права та обов’язки, як і щодо біологічних дітей.
Людина, яка усиновила дитину, має право на одноразову допомогу — 41 280 гривень. Також передбачені відпустки: по догляду за дитиною до 3 років або оплачувана тривалістю 56 днів — якщо дитині понад 3 роки.
Також усиновителі, як і біологічні батьки, можуть бути позбавлені прав — у разі невиконання обов’язків. За словами Чернявської, такі випадки теж трапляються в області.
Читайте також: Чи працюватимуть шкільні табори у Кропивницькому та скільки коштуватиме харчування
Останні новини