У Кропивницькому та області не вистачає фахівців із супроводу ветеранів — людей, які допомагають військовим адаптуватися до мирного життя, отримувати послуги, пільги та підтримку.

Про це під час брифінгу 1 травня повідомила начальниця управління у справах ветеранів Кіровоградської ОВА Наталія Сівова, передає Точка доступу.

Хто такий фахівець із супроводу ветеранів

Це працівник комунального закладу або закладу, який належить до сфери управління сільських, селищних, міських рад. Він індивідуально працює з ветеранами війни та їхніми родинами, допомагає орієнтуватися у можливостях, пільгах, гарантіях, які надає держава.

“Фахівець із супроводу — це інформаційний радник. Він допомагає ветерану чи члену родини зрозуміти, які послуги доступні: від працевлаштування до психологічної підтримки”, — пояснила Наталія Сівова.

Серед тих, ким опікується фахівець:

  • ветерани війни та демобілізовані військові;
  • родини загиблих захисників і захисниць;
  • родини осіб, зниклих безвісти за особливих обставин;
  • особи з особливими заслугами.
     

Поточна ситуація з професією на Кіровоградщині та як на неї податися

Фахівці із супроводу ветеранів є штатними працівниками комунальної установи. Графік — 5 днів на тиждень. Зараз такі посади є в 43 громадах області, але фактично зайнято лише 50 з 92 введених ставок. 

Зокрема, фахівців немає у Світловодській, Дмитрівській, Катеринівській, Вільшанській, Підвисоцькій, Великоандрусівській громадах області.

“Маємо майже 45 тисяч ветеранів і членів родин, а щоб охопити всіх, потрібно понад 400 фахівців. Зараз реально працює лише 50, які охоплюють 35 громад області”, — уточнила Сівова.

За словами посадовиці, іноді громади не можуть знайти охочих, іноді є бажання, але освіта не відповідає вимогам. А буває, що на одну посаду подаються п’ятеро людей — тоді кандидатів обирають за результатами співбесіди.

Щоб стати фахівцем, треба:

  1. Подати електронну заяву через платформу "Є-ветеран".
     
  2. Завантажити документи, пройти тестування.
     
  3. Пройти співбесіду в комісії, яка оцінює кандидатів.
     

Подаватися можуть громадяни зі ступенем не нижче бакалавра за спеціальностями:

  • Освіта;
  • Культура, мистецтво та гуманітарні науки;
  • Соціальні науки, журналістика та інформація;
  • Бізнес, адміністрування та право;
  • Інформаційні технології;
  • Інженерія, виробництво та будівництво;
  • Охорона здоров’я та соціальне забезпечення;
  • Транспорт та послуги;
  • Безпека та оборона.

Скільки платять

Зарплата фахівця складається з окладу (11–14 тарифний розряд) і надбавки за складність — до 50% від окладу. 

За словами, Наталії Сівової середня зарплата — близько 20 тисяч гривень на місяць.

“Багато ветеранів не знають про свої права й можливості. Саме фахівець із супроводу має допомогти зорієнтуватися та скористатися підтримкою, яку гарантує держава. Маємо створити всі умови, щоб кожен ветеран чи родина могла реалізувати свої права. Це пріоритет держави”, — наголосила посадовиця.

Оплата праці фахівців здійснюється за рахунок державного бюджету, а організацію робочого місця забезпечує місцева громада.

З переліком закладів, де вже працюють фахівці, та їхніми контактами можна ознайомитися на сайті Кіровоградської ОВА за цим посиланням.

Читайте також: Національний кешбек за березень: коли будуть виплати

 


Останні новини