У Кропивницькому та області не вистачає фахівців із супроводу ветеранів — людей, які допомагають військовим адаптуватися до мирного життя, отримувати послуги, пільги та підтримку.
Про це під час брифінгу 1 травня повідомила начальниця управління у справах ветеранів Кіровоградської ОВА Наталія Сівова, передає Точка доступу.
Це працівник комунального закладу або закладу, який належить до сфери управління сільських, селищних, міських рад. Він індивідуально працює з ветеранами війни та їхніми родинами, допомагає орієнтуватися у можливостях, пільгах, гарантіях, які надає держава.
“Фахівець із супроводу — це інформаційний радник. Він допомагає ветерану чи члену родини зрозуміти, які послуги доступні: від працевлаштування до психологічної підтримки”, — пояснила Наталія Сівова.
Серед тих, ким опікується фахівець:
Фахівці із супроводу ветеранів є штатними працівниками комунальної установи. Графік — 5 днів на тиждень. Зараз такі посади є в 43 громадах області, але фактично зайнято лише 50 з 92 введених ставок.
Зокрема, фахівців немає у Світловодській, Дмитрівській, Катеринівській, Вільшанській, Підвисоцькій, Великоандрусівській громадах області.
“Маємо майже 45 тисяч ветеранів і членів родин, а щоб охопити всіх, потрібно понад 400 фахівців. Зараз реально працює лише 50, які охоплюють 35 громад області”, — уточнила Сівова.
За словами посадовиці, іноді громади не можуть знайти охочих, іноді є бажання, але освіта не відповідає вимогам. А буває, що на одну посаду подаються п’ятеро людей — тоді кандидатів обирають за результатами співбесіди.
Щоб стати фахівцем, треба:
Подаватися можуть громадяни зі ступенем не нижче бакалавра за спеціальностями:
Зарплата фахівця складається з окладу (11–14 тарифний розряд) і надбавки за складність — до 50% від окладу.
За словами, Наталії Сівової середня зарплата — близько 20 тисяч гривень на місяць.
“Багато ветеранів не знають про свої права й можливості. Саме фахівець із супроводу має допомогти зорієнтуватися та скористатися підтримкою, яку гарантує держава. Маємо створити всі умови, щоб кожен ветеран чи родина могла реалізувати свої права. Це пріоритет держави”, — наголосила посадовиця.
Оплата праці фахівців здійснюється за рахунок державного бюджету, а організацію робочого місця забезпечує місцева громада.
З переліком закладів, де вже працюють фахівці, та їхніми контактами можна ознайомитися на сайті Кіровоградської ОВА за цим посиланням.
Читайте також: Національний кешбек за березень: коли будуть виплати
Останні новини