На Кіровоградщині фахівці фіксують збільшення кількості випадків хвороби Лайма в порівнянні з минулим роком.
Про це під час сьогоднішнього брифінгу повідомила головна санітарна лікарка області Надія Оперчук, передає кореспондентка Точки доступу.
Станом на 28 червня на Кіровоградщині зареєстрували 20 підтверджених випадків хвороби Лайма, з них 3 випадки серед дітей. За 5 місяців минулого року в області зареєстрували 1 випадок хвороби Лайма.
До закладів охорони здоров’я області з приводу укусів кліщів станом на 28 червня звернулися 557 людей, що на 83% більше, ніж за весь період минулого року.
Крім того, при обстеженні зелених зон фахівці фіксують більшу заселеність кліщами, ніж в попередні роки. У лабораторії особливо небезпечних інфекцій дослідили 944 екземпляри кліщів, з них 139 інфіковані збудником хвороби Лайма.
Ми бачимо збільшення кількості кліщів. Так склалося внаслідок відсутності в області протикліщових обробок у місцях масового відпочинку людей, - зазначила Надія Оперчук.
У травні у Кропивницькому провели акарицидну обробку територій чотирьох парків. Через місяць після обробки, фахівці лабораторного центру провели повторне обстеження цих місць на наявність кліщів.
У парку імені Космонавтів та на території Гаю десантників нам вдалося відшукати поодинокі екземпляри кліщів. Разом з тим, на Козачому острові та лісопарку Біляївському жодного кліща після обробки не виявили. Це говорить про її ефективність. Проте, ми рекомендуємо провести повторну обробку восени.
Довідка. Хвороба Лайма або бореліоз – це інфекційне захворювання, спричинене бактеріями роду Borrelia, що передаються людині з укусом зараженого кліща. Захворювання характеризується переважним ураженням шкіри, нервової системи, опорно-рухового апарату і серця, нерідко приймає хронічний, рецидивний перебіг.
Читайте також: Ядерна загроза: як діяти жителям Кіровоградщини у випадку теракту
Головне сьогодні