Напередодні професійного свята гірники Кіровоградщини рахують збитки через простій комбінату

  • Лілія Кочерга
  • watch_later 26 серпня 2021, 09:25

Через призупинку роботи "Східного гірничо-збагачувального комбінату" державне підприємство щодня втрачає шість мільйонів гривень.

Про це Точці доступу розповів Дмитро Бондарєв, голова незалежної профспілки комбінату.

За його словами, три уранові шахти "Інгульська", "Новокостянтинівська" та "Смолінська" не працюють через брак коштів. Працівники комбінату не мають можливості ні добувати руду, ні її переробляти, оскільки немає дизпалива та розхідних матеріалів. Таким чином у простій вивели все підприємство. 28 липня Національна атомна енергогенеруюча компанія "Енергоатом" повинна була виділити 168 млн грн для сталої роботи підприємства. Однак на рахунки надійшло лише 88 млн грн на зарплати працівникам.

Вчора, 25 серпня, в Міністерстві енергетики відбулася зустріч. За дорученням міністра енергетики "Енергоатом" має виділити гроші, аби запустити підприємство. Але коли надійдуть ці кошти, ми не знаємо. В той же час, перший заступник міністра енергетики Юрій Власенко сказав, що поки не зміниться керівництво комбінату, гроші надходити не будуть. Але хіба зміняться від цього розцінки на уранооксидоконцентрат? Звісно, що ні. На нашу думку, це робиться для того, аби відтягнути час та закрити підприємство як збиткове, — прокоментував він.

Наразі на підприємстві працює лише 25% колективу. Це обслуговуючий персонал. Працівники відкачують воду, щоб шахти не затопило. Навіть якщо гроші надійдуть найближчим часом, одразу комбінат не запрацює, оскільки потрібно буде провести процедуру закупівлі матеріалів та врегулювати технічні моменти.

До Дня гірника, 29 серпня, ми у режимі очікування, — говорить Дмитро Бондарєв. — Але це вже не свято для нас, коли немає можливості працювати. Якщо ситуація не зміниться, знову будемо вдаватися до акцій протесту.

Читайте також: На Кіpовогpадщині всі уpанові шахти пеpевели в pежим пpостою