Народний депутат України Сергій Лещенко розкрив деталі закулісної діяльності щодо фактично купівлі потрібних голосів у парламенті провладними партіями. 

Подробиці Лещенко описав у своєму блозі на «УП».

Зокрема, серед згадуваних у статті прізвищ фігурує депутат-мажоритарник з Кіровоградщини Олесь Довгий. 

- Після смерті Єремеєва в 2015 році постало питання утримання та подальшого позиціонування групи "Воля народу". Це питання вирішили після того, як до групи доєднався одіозний Олесь Довгий - колишній секретар Київради, подільник космічного мера Черновецького та близький товариш колишнього завгоспа президента Порошенка Сергія Березенка. В потрібний момент Довгий додає коаліції голоси, яких не вистачає для позитивного голосування, - стверджує Лещенко.
 
За його словами, одним з результатів долучення Довгого до збору голосів для коаліції стало схвалення бюджету о 4 ранку в передостанній сесійний день минулого року.
 
 - Подібне "донорство" коаліції підтримкою дрібних бізнес-фракцій засноване на прагматичному комерційному розрахунку. Валютою, якою відплачують за додаткові голоси, є можливість посадити своїх "смотрящих" на потоки. У випадку групи "Воля народу" цим ресурсом стала державна компанія "Укргазвидобування", яку після Революції гідності "розпаювали" між Ігорем Єремеєвим та Миколою Мартиненком.
 
Причому, якщо Мартиненко отримав це за квотою Яценюка, то група "Воля народу" мала гарантувати покриття дефіциту голосів у потрібний момент. За це Єремеєвим було поставлено заступника голови правління "Укргазвидобування" Вадима Шленчака, мережу заправок якого "Калина" придбав Єремеєв для своєї мережі WOG.
 
Окрім оборудок з газом, про які вже писалося багаторазово, нещодавно я довідався про ще одну схему "стимулювання" групи "Воля народу" з боку влади. Зокрема, ідеться про підтримку наближеного до цієї групи "Банку інвестицій та заощаджень" у час фінансової кризи в Україні.
 
В травні 2015 року Шленчак як заступник голови правління державної "Укргазвидобування" розмістив на строковому депозитному рахунку в маловідомому "Банку інвестицій та заощаджень" величезну суму 373 мільйони 100 тисяч гривень.

Таким чином, банк отримав суттєву та неспівмірну за своїм рівнем допомогу для виживання в часи фінансової скрути. При цьому розміщення великої суми коштів на строковому депозиті знекровило державну компанію, яка потерпає від недостатньої ліквідності, - пише Лещенко. 

 


Головне сьогодні