Недобудови Кропивницького: хто відповідальний за небезпечні будівлі (ФОТО)

 • Ольга Зима
 • watch_later 16 березня 2021, 12:50

У Кропивницькому недобудовані майданчики часто стають центром розваг для підлітків та молоді. На жаль, інколи такі ігри закінчуються трагічно. Точка доступу з'ясувала, скільки на території обласного центру недобудов, хто їхні власники та хто несе відповідальність за нещасні випадки.

В управлінні Державного архітерктурно-будівельного контролю міської ради у відповіді на запит Точки доступу повідомили, що станом на 22 січня (це був останній виїзд за всіма відомими Управлінню недобудовами міста) в Кропивницькому знаходиться 18 недобудов. Серед них є ті, які неогороджені й до яких є вільний доступ та об'єкти, які законсервовані й частково добудовані.


Небезпечні неогороджені об'єкти

Найбільш небезпечними об'єктами є саме ті, де будівництво незавершене, відсутня огорожа, охорона, вони незаконсервовані і це становить серйозну небезпеку для громадян. Тільки цьогоріч вже були зафіксовані нещасні випадки на двох недобудовах: по вулиці Коваленка та по вулиці Дворцовій, у парку Ковалівському.


Багатоквартирний житловий будинок по вул. Юрія Коваленка, 29, корп. 2

Спорудження цього будинку розпочали в 1992 році. Проте припинили роботи 25 років тому. Власником є ЖБК "Політ".

Нещодавно 15 членів кооперативу зустрілися з представниками міської ради. Їм запропонували надати пакет документів на будівництво, щоб вивчити можливість переведення об’єкту до комунальної власності й завершити зведення житлового будинку за участі коштів міського бюджету.

То ж нині в міськраді Кропивницького вивчать це питання.

Нагадаємо, з цієї будівлі, яка наразі неогороджена, 21-го лютого впала 14-річна школярка й розбилася на смерть.

15 січня 2020 року тут же впав у шахту ліфта 19-річний юнак.


Багатоквартирний житловий будинок по вулиці Степняка-Кравчинського, 31 (Нова Балашівка)

Власником чотириповерхової "коробки" є УМВС України в Кіровоградській області. 

Минулого року представники ГУНП в Кіровоградській області пояснювали, що на консервацію багатоквартирного житлового будинку потрібно понад 50 мільйонів гривень. То ж через відсутність достатнього фінансування провести повну консервацію будинку неможливо.

Нині говорять, що об’єкт перебуває на постійному контролі працівників патрульної поліції, а також забезпечується мінімізація способів проникнення на дану територію.

Для того, щоб завершити будівництво цього об'єкта, головне управління Національної поліції в Кіровоградській області продовжує пошук інвесторів.


Багатоквартирний житловий будинок, вул Васнєцова, 8

Ще одна небезпечна для містян недобудова знаходиться на вулиці Васнєцова. Власником цієї будівлі є регіональне управління Держмолодьжитло, яке й відповідає за будівельний майданчик.

Будівельні роботи тут не ведуться вже дуже давно. Наразі і для цієї недобудови пошуки інвесторів продовжуються.


Дитячо-юнацький центр, вул. Шульгіних, 38 (відомий як "Колізей")

Власник - Кіровоградська обласна рада. В управлінні наголошують, що будівля загороджена, проте до неї є доступ громадян.

Будівництво цього об’єкта розпочали в 1985 році. Проєктували будівлю, як другий корпус центру дитячої та юнацької творчості. Розраховували, що новий центр відвідуватимуть понад тисяча двісті дітей. Будівництво тривало сім років – по 1992 рік, тоді на добудову не вистачило 300 тисяч гривень. Проєкт заморозили. За цей час приміщення стало аварійним.

У недобудованому чотириповерховому приміщенні мали облаштувати кіноглядацьку залу на 650 місць, обсерваторію та басейн.

У 2001 році приміщення вирішили приватизувати. У результаті "Колізей" придбала юридична особа, яка протягом багатьох років не виконувала інвестиційні умови. Наразі об’єкт перебуває на балансі Кіровоградської обласної ради.

На аукціон недобудову виставляли кілька разів, проте вона не зацікавлює інвесторів навіть за мінімальну ціну.

У вересні 2020 року голова Кіровоградської ОДА Андрій Назаренко зазначив, що на місці "Колізею" може з’явитися сучaсний спортивний комплекс. То ж славнозвісний "Колізей" поряд із будівлею обласного центру дитячо-юнацької творчості по вулиці Шульгиних має шанси потрапити до державної програми "Велике будівництво" і на його місці з’явиться сучасний мультиплекс: спортивно – розважальний комплекс.


Розважальний центр, парк "Ковалівський", вул. Дворцова, 1

Будівлю у Ковалівському парку почали зводити 20 років тому. Нині вхід до неї відкритий. У січні цього року тут стався нещасний випадок: з другого поверху цієї недобудови випала 14-річна дівчина. Тоді їй діагностували закриту черепно-мозкову травму, численні переломи та гематоми.

Після цього трагічного випадку засновник спортклубу "Борець", тренер з джиу-джитсу Євген Скирда заявив про готовність орендувати недобудову в Ковалівському парку, та за три роки перетворити її на сучасний спортивний комплекс.

Проте вести перемовини про оренду немає з ким, адже виявилося, що знайти власника приміщення дуже складно.

У міськраді зазначили, що власником будівлі є ТОВ "Міжнародна концертна група". Як повідомляє видання "Гречка", з 2011 року 100% статутного капіталу належить засновнику – Соколову Юрію Миколайовичу, зареєстрованому в селі Любівка Волноваського району Донецької області.

За три роки до того в міськраді Кропивницького надали тодішньому орендарю парку, підприємцю Сергію Устянському, дозвіл на будівництво кафе та видали архітектурно-планувальне завдання, яке втратило чинність після зміни законодавства. Зараз будь-які документи на це будівництво відсутні, а виконавчі органи міськради опрацьовують обставини розташування об’єкту в парку.


Житловий будинок проспект Університетський (біля будинку 17/2)

Недобудова знаходиться на виїзді з Кропивницького. Їй уже понад 30 років. Наразі ж територія захаращена - поряд сміття та будівельні матеріали.

У міській раді зазначили, що власник цього недобуду невідомий.

Скріншот відео Суспільне Кропивницький


Недобудований житловий будинок, що знаходиться між будинками по вул. Космонавта Попова, 16/17 та Юрія Коваленка, 23, к.1.

Недобудова знаходиться поряд із пішохідною доріжкою, що з'єднує вулиці Попова та Жадова. Доступ до неї відкритий. Часто тут собі знаходять прихисток безпритульні. У міській раді говорять, що власник недобуду невідомий.

Також недобудовані та неогороджені нежитлові об'єкти знаходяться за адресами вул. Полтавська, 69, та провулок Водостічний (земельна ділянка 6/6).


Огороджені, законсервовані та частково добудовані об'єкти

На обліку в управлінні Державного архітерктурно-будівельного контролю міської ради перебуває 9 недобудов, які огороджені, законсервовані та частково добудовані:

 • будівництво житлового будинку по вул. Волкова, 24 б. Є дозвіл на виконання будівельних робіт, огороджений парканом. Власник - Ковальчук Олександр Миколайович;
 • будівництво багатоповерхового житлового будинку, вул. Можайського (біля обласної прокуратури) - огороджений парканом, є дозвіл на виконання будівельних робіт. Власник - ПП "СТ-Сервіс";

 • житловий комплекс з об'єктами соціальної інфраструктури по вул. Кропивницького. Огороджений парканом, власник - ТОВ "Скандинавія Хаус";
 • недобудова (територія магазину "Август") по вул. Космонавта Попова, 30. Будівля законсервована, отвори закриті сіткою рабицею та закладені дверні отвори на першому поверсі черепашником. Власник - Щерба Олександр Вікторович;
 • реконструкція нежитлової будівлі під житловий будинок по вул. Колгоспна, 74/24. Встановлено металеві решітки на вікнах першого поверху, закосервований. Власник - Управління Служби безпеки України в Кіровоградській області.
 • будівництво адміністративної будівлі по вул. Шевченка, 12. Добудований, огороджений парканом, законсервований, є охорона. Власник - ТОВ "Август-Систем";
 • будівництво житлового будинку по вул. Тараса Карпи, 14, огороджений парканом та колючим дротом. Власник - Український Володимир Олександрович;
 • будівництво багатоквартирного житлового будинку по вул. Волкова (між житловими будинками 16/1 та 3/20), повністю огороджений парканом, забезпечено охорону об'єкта. Власник - ПП "Созидатель - 1";
 • будівництво двоповерхового житлового будинку по вулиці Шульгіних, 20. Повністю огороджений парканом. Власник - Коломієць Ірина Василівна. 

Хто несе відповідальність

Після трагічного випадку, що стався у лютому цього року на вулиці Юрія Коваленка, в міськраді проводять наради з власниками недобудов. Заступник міського голови Олександр Вергун закликає: всі недобудови мають бути огороджені без будь-якої можливості потрапляння сторонніх осіб на будівельний майданчик.

Відповідальність за охорону недобудов та доступ до них несуть власники об'єктів. У міській раді говорять, що нададуть власникам час для того, щоб виконати певні роботи. Якщо ж зафіксують повторні порушення – штрафуватимуть.


Минулого року в міській раді вже закликали власників недобудов огородити об'єкти парканом. Проте, як бачимо, ситуація особливо не змінилася. Тому що реальних важелів впливу міська влада на власників недобудов не має.

Читайте також: Небезпечні перехрестя: де в Кропивницькому стається найбільше ДТП (ФОТО)