Новий закон про вибори має передбачати відкриті партійні списки - Гройсман

  • Оксана Гуцалюк
  • watch_later 26 травня 2015, 15:55

  • visibility 6 переглядів

Закон про вибори народних депутатів України, місцевих рад, депутатів АРК, сільських, селищних і міських голів повинен забезпечити голосування за відкритими партійними списками, заявляє голова Верховної Ради Володимир Гройсман.

"Треба щоб закон, який буде розглянуто парламентом і прийнятий, відповідав кількома критеріями. І перший з них - забезпечити відкриті списки ... Вони важливі, перш за все, тому, щоб ми могли голосувати як за політичну партію, так і за конкретного кандидата, за людину , якому ми персонально будемо довіряти ", - повідомив В.Гройсман на брифінгу у вівторок в Києві після засідання експертної групи з підготовки закону про вибори.

За його словами, у невеликих містах, селах і селищах вибори проходитимуть за мажоритарною системою, а у великих містах буде діяти система відкритих списків. В.Гройсман також розповів, що йдуть дискусії про проведення виборів на рівні районів та областей.

Спікер звернув увагу, що "на всій території України повинні бути проведені вибори за законами України". Він підкреслив, що "є специфіка голосування, що стосується тимчасово переміщених осіб і щодо територій, які знаходяться на Донбасі".

В.Гройсман також зазначив, що дискусійним залишається питання прохідного бар'єру на виборах: "У деяких ініціативах є пропозиції забезпечити прохідний бар'єр на рівні 5% для партій, а якщо будуть блоки, то на рівні 7%. Звучали ініціативи, щоб залишити прохідний бар'єр у еквіваленті відсотків мандатів, тобто, різні, але остаточного рішення з цього приводу немає ", - сказав він.

"Інтерфакс-Україна"