У Кіровограді в одному приміщенні планують об’єднати два пологових будинки.

Після ремонту у старому корпусі пологового будинку №1 сюди планують перевести і пологовий будинок № 2, а на звільненій площі виділять приміщення для міської дитячої лікарні.

На перший погляд, здавалося б, чудова новина: в пологових будинках будуть комфортні умови, з’явиться міський перинатальний центр з новим устаткуванням та, нарешті, знайдеться приміщення для міської дитячої лікарні. Та чи така гарна картинка як її малюють? Про перспективи переїзду та нові  умови роботи  об’єднаних під одним дахом медичних закладів ТД вирішила поспілкуватися з головним лікарем пологового будинку №2 Володимиром Капком.

Про плани влади щодо об’єднання в одному приміщенні двох  пологових будинків  персонал пологового будинку № 2 дізнався, як не дивно, з публікацій у пресі.

- Як буде проходити об’єднання про це ніхто не знає тому, що про це нам ніхто нічого не говорить. Все це якось приховано робилося за нашими спинами і почалося з  публікації у пресі. Раніше були розмови, що на базі першого пологового будинку будуть організовувати перинатальний центр. Я вважаю, що це лише покращить ситуацію у місті, адже перинатальний центр надає акушерські послуги, а пологовий будинок має ширший спектр функцій, до яких входить і гінекологічна допомога. Про це ми знали ще з 2013 року, а про плани об’єднання  -  ні.

Потім  у пресі з’явилися повідомлення, де наводилися заяви секретаря міської ради Івана Марковського та начальника управління охорони здоров’я міськради Оксани Макарук, які говорили  про об’єднання, як про вирішений факт. Ось тоді ми й забили на сполох. Я як депутат Ленінської ради написав депутатське звернення на ім’я Івана Марковського, депутатський запит на ім’я голови Кіровоградської ОДА Сергія Кузьменка, директора департаменту охорони здоров’я Кіровоградської ОДА Олега Рибальченка та депутатів міської ради,  - розповідає головний лікар пологового будинку № 2 Валерій Капко.

***

Секретар міської ради Іван Марковський та  начальник управління охорони здоров’я  Кіровоградської міської ради провели зустріч з керівництвом пологового будинку № 2 на якій  дали неоднозначні відповіді щодо переведення лікувального закладу в інше приміщення та збереження робочих місць.

- На зустрічі у міській раді  чиновники спочатку зустріли нас в штики та говорили про переїзд, як про вирішене питання. Потім, коли ми почали задавати деякі питання, нам сказали, що рішення ще не прийняте і це все буде вирішувати громада ( відповідне рішення повинні прийняти депутати міської ради — авт). Іван Марковський запевнив, що всі робочі місця будуть збережені. Натомість Оксана Макарук вже через декілька хвилин сказала, що «перевести і зберегти ми можемо тільки медичних працівників». А в нас адміністративно-фізичних робітників 50 чоловік, а куди ж їх? І після цих розмов ми зрозуміли, що повинні відстоювати свої права, а головне — не ламати те, що вже побудоване, - розповідає Валерій Капко.

Міський голова: Всі робочі місця будуть збережені.

То чому ж влада приховувала від персоналу пологового будинку питання про переїзд? За словами Володимира Капка, повністю їх медичний заклад не зможе переїхати: приміщення, яке їм мають виділити, занадто маленьке, та й розміщення в одному приміщенні двох полових будинків — це порушення санітарних норм.

 -  Наш лікувальний заклад комплексний. У нас, крім стаціонару, є ще жіноча консультація, а  для консультації у приміщенні, яке нам планують виділити, місця немає. То як же  нас можуть повністю перевести, якщо там не вистачає місця та немає умов? Значить консультацію  планують вирвати з нашої структури.

Багатьох структур в першому пологовому будинку немає. У них немає дезкамери, а у нас своя дезкамера, практично єдина у всіх медичних закладах міста. Як же ви можете говорити, що переведете нас всіх?

На території нашого пологового будинку планують зробити капітальний ремонт для того, щоб  сюди переселити дитячу міську лікарню. А у нас в дитячому та пологовому відділені зроблені капітальні ремонти, які ми, до речі, зробили своїми силами. Нам на це протягом семи років  не виділили жодної копійки, а  виділяли по 4 тис грн в рік, тобто йшло цілеспрямоване знищення нашого пологового будинку. Комусь потрібна ця територія та приміщення. Тепер у мене інше питання: нас переселять туди, де ще не зроблений ремонт, значить ми не зможемо працювати, і туди треба знову вкладати кошти. Тут же  зруйнують те, що працює, і приміщення нашого пологового будинку потрібно буде пристосовувати до дитячої лікарні. Це двічі треба витрачати кошти платників податків. 

Головлікар: Два пологових в одному - це порушення санітарних норм.

І друге питання: не можна на одній території розміщувати два пологових будинки. Я казав, кажу і буду казати: є ціла група інфекційних захворювань (карантинних), в тому числі, й грипозних. І коли йде епідемія грипу, чи будь-яка інша епідемія, концентрація збирається в одному лікувальному закладі, а в іншому лікувальному закладі повинні  перебувати здорові жінки лікуватися і народжувати. Якщо ми будемо на одній території, ми будемо заражати всіх.

Тому наші пропозиції: залишити два пологові будинки так, як вони працюють зараз, ми не проти, навіть хочемо, щоб на базі першого пологового будинку зробити міський перинатальний центр 2-го рівня. Ті гроші, які вони хочуть витратити на переселення та облаштування, ми краще витратимо на два пологових будинки (купимо сучасне обладнання). На ті площі, про які говорить влада, нехай переведуть дитячу міську лікарню і в складі дитячої міської лікарні (на території пологового будинку №1)  та відкрити там відділення патології вагітних. Ось це буде логічно, якщо влада дійсно піклується про наше майбутнє!  Ми стараємось, дійсно стараємось, на благо наших людей. Ми хочемо бути конкурентно спроможними: щоб до нас йшли пацієнти. Те, що зроблено та функціонує нелогічно ламати, - зазначає Володимир Капко.

Натомість начальник управління охорони здоров’я  Кіровоградської  міськради Оксана Макарук запевняє, що переселення двох пологових будинків під один дах піде тільки на користь

- Скорочується ліжковий фонд, кількість пологів зменшується, тому недоцільно використовувати два пологових будинки.  Для жіночого населення міста  - це буде краще. Я ще раз наголошую, що скорочень не буде, а буде об’єднання. Медичний персонал буде повністю збережений, - зазначає Оксана Макарук.

Окрім того, за словами чиновниці, об’єднання дозволить суттєво зекономити на комунальних витратах.

- На енергоносіях, у разі об’єднання двох пологових будинків, ми плануємо зекономити близько 2 млн грн. Зекономлені кошти можемо витрати на  покращення харчування, придбання обладнання та медикаментів, - обґрунтовує доцільність об’єднання Оксана Макарук.

Начальник профільного управління: Буде не скорочення, а об'єднання.

Стосовно пропозицій  розмістити  дитячу лікарню на території пологового будинку №1 начальник управління здоров’я міськради зазначає, що ці лікувальні заклади не можна розміщувати в одному приміщенні тому, що вони виконують різні функції.

До того ж, остаточного рішення про об’єднання пологових будинків ще немає. Проект рішення мають винести на голосування депутатам міської ради лише після того, як всі питання узгодять між двома колективами.

Фото з пологового будинку №2 Олександра Козловського, Точка доступу.


Останні новини