Ольга Богомолець: скандали, декларація, фейки про Супрун та політична програма

  • Редакція Точки Доступу
  • watch_later 13 лютого 2019, 18:20

  • visibility 249 переглядів

Укpaїнa обиpaтиме нового Пpезидентa 31 беpезня 2019 pоку. Точкa доступу продовжує спеціaльну pубpику, де знaйомить Вaс із кaндидaтaми у Пpезиденти, які вже офіційно зapеєстpувaлися у ЦВК, тa їхніми пеpедвибоpчими пpогpaмaми. У попередніх матеріалах ми вже розповіли про Ігоря ШевченкаСергія КаплінаВалентина НаливайченкаАндрія СадовогоАнатолія ГриценкаВіталія СкоцикаВіталія Купрія та Романа Насірова.

Сьогодні познайомимо з біографією та передвиборчою програмою Ольги Богомолець.

#1

Біографія

Народилася 22 березня 1966 року в Києві.

У 1989 році закінчила Київський медичний інститут ім. О. О. Богомольця за спеціальністю “Лікувальна справа”.

1989-1991 рр. — проходила клінічну ординатуру в Українському державному інституті удосконалення лікарів.

1989-1991 рр. — лікарем-дерматолог у Центральному Київському шкірвендиспансері.

1991-1993 рр. — старший науковий співробітник лабораторії радіологічної патології Міністерства охорони здоров'я України.

1995-2000 рр. — завідуюча відділенням гістопатології шкіри Київського обласного шкірвендиспансеру.

У 1997 році заснувала власну Клініку лазерної медицини. З часом клініка переросла в Інститут дерматології та косметології доктора Богомолець. Від 2003 року Ольга Богомолець є головним лікарем цього інституту.

2000-2002 рр. — лікар-дерматовенеролог Київського міського шкірно-венерологічного диспансеру.

2004-2005 рр. — особистий лікар президента України Віктора Ющенка.

2005-2008 рр. — депутат Київської міської ради.

2007-2014 рр. — професор кафедри дерматології та венерології Київського Національного медичного університету.

2014-2019 рр. — народний депутат України.

Заміжня, четверо дітей.

#2

Скандали

У 2013 році Ольгу Богомолець звинувачували у замовленні побиття правозахисника Віктора Топольницького, який вважав, що земля з річкою навколо “Замку Радомисль” захоплена незаконно. Сам замок-музей належить Богомолець.

У 2017 році в. о. міністра охорони здоров'я України Уляна Супрун звинуватила Богомолець у блокуванні голосування за медичну реформу. Сама нардеп закиди у блокуванні медреформи категорично відкинула.

Що відомо про особу Ольги Богомолець

У 2014 році Богомолець стала депутатом Верховної Ради, пройшовши за списками БПП "Солідарність". У парламенті вона очолила комітет з питань охорони здоров’я. На своїй посаді Богомолець послідовно критикує в.о. міністра охорони здоров’я Уляну Супрун, звинувачуючи її у провалі медичиної реформи. У квітні та жовтні минулого року очолюваний Богомолець комітет вимагав звільнення Супрун. Спільно з Богомолець міністра охорони здоров’я критикували такі одіозні фігури як Вадим Рабинович, Віктор Медведчук та Борис Тодуров.

Раніше безпосередньо Супрун спростовувала фейки, які поширювала кандидат у президенти про вакцинацію.

Попри критику теперішню, у лютому 2016 року Богомолець мала зовсім іншу думку про Уляну Супрун. На цьому відео видно, як тепер вже кандидат у президенти хвалить роботу Супрун в організації Patriot Defence/Захист Патріотів.

Богомолець може не розраховувати на голоси виборців, яким близькі ліберальні цінності. Влітку вона підтримала неоднозначно сприйняту суспільством позицію дружини секретаря РНБО Турчинова. Ганна Турчинова виступила за захист сімейних цінностей та недопустимість пропаганди гендерної ідеології та одностатевих стосунків. На думку Богомолець, природнім є лише союз між жінкою та чоловіком.

З 2007 року Ольга Богомолець володіє історико-культурним комплексом "Замок Радомисль". У 2011 вона відкрила там музей домашньої ікони. Через два роки навколо нього розгорівся скандал: Богомолець звинуватили в побитті правозахисника Віктора Топольницького. Він судився із кандидатом у президенти через незаконне відгородження річки Миса поряд з музеєм. Повідомлялось, що людей змушували платити за доступ до води. "Демальянс", активістом якого був Топольницький, розповів, що до побиття, яке сталось саме в день слухання справи проти лікаря, йому також погрожував київський юрист та чоловік Богомолець Ігор Кирилюк, який захищав її інтереси.

Богомолець також відома тим, що була особистим лікарем третього Президента України Віктора Ющенка на початку його каденції. Про свою роботу вона згодом розповіла в інтерв’ю УП.

Богомолець та Ющенко

#3

Політична програма

Нацбезпека

Для багатьох українців питання припинення бойових дій на сході України є першочерговим. Для досягнення миру Богомолець пропонує розширити мінські угоди, а також створити Будапештський формат, залучаючи до переговорного процесу всіх підписантів і гарантів Будапештського меморандуму. По всій тимчасово окупованій території Донбасу мають розміщуватися миротворці ООН, які серед іншого, зможуть роззброювати незаконні збройні формування. 

"Крим - це українська територія, незаконно анексована країною-агресором. Жодних компромісних рішень - тільки повернення нашої території з компенсацією всіх збитків, заподіяних країною-агресором", – йдеться у тексті передвиборчої програми Богомолець.

Кандидат у президенти також пропонує затвердити військово-медичну доктрину, створити "сильну резервну армію", а також збільшити зарплату військовослужбовцям у 1,5 рази

Боротьба з корупцією і економіка

Ольга Богомолець гарантує нульову толерантність до корупції. На корупціонерів чекає "дієвий антикорупційний суд, справедливе покарання і нові в'язниці". Кандидат також виступає за "політичну кастрацію" для олігархів.

Вона обіцяє, що в разі її обрання президентом буде ліквідовано монополії у сфері енергетики та надання житлово-комунальних послуг. Крім цього, буде зупинено експорт з України бурштину, лісу-кругляка та корисних копалин. 

Є пропозиція за рахунок ліквідації корупційних схем та детінізації економіки погасити зовнішні борги України, а також переглянути співпрацю з МВФ.

До 2024 року пропонується вийти на рівень 30% "зеленої" енергії з відновлюваних джерел, а також підвищити видобуток українського газу. 

Основна увага буде приділена розвитку інноваційних технологій та індустріалізації.

Медицина, пенсії та соцзахист

Оскільки Богомолець тісно пов'язана з медициною, то цілком логічно, що питанню охорони здоров'я у передвиборчій програмі приділено окрему увагу. Так, пропонується запровадити обов'язкове медичне страхування, скасувати паперові довідки та забезпечити медичним супроводом школярів, пенсіонерів, військовиків і людей з сільської місцевості.

"Гарантувати в перший рік стовідсоткове фінансування державних програм з лікування дитячої онкології та цукрового діабету, у другій - стовідсоткове фінансування лікування всіх хворих з інфарктами та інсультами, в третій - стовідсоткове фінансування лікування дорослої онкології і покриття державним медичним страхуванням всієї країни", – йдеться у тексті програми.

Зниження смертності та збільшення терміну тривалості життя - на думку Богомолець, основний критерій ефективності державної політики. На охорону здоров'я щорічно пропонується виділяти 5% ВВП.

Пенсійний вік в країні не буде підвищуватися до тих пір, поки не буде досягнуто європейської тривалості життя. 

При народженні дитини буде збільшено розмір виплат, а для багатодітних сімей - розширено перелік пільг.

До всього іншого пропонується ввести мораторій на підвищення тарифів для українців.

Реформування влади

Дієва процедура імпічменту глави держави, а також зняття економічної недоторканності з депутатів, суддів і президента - ось іще пункти передвиборчої програми Богомолець.

Вона вважає, що необхідно обмежити термін перебування депутата у парламенті до двох термінів, а президент не повинен займати свою посаду більше однієї каденції.

Підсумок

  • Якісна та доступна медицина;
  • затвердження процедури імпічменту;
  • Будапештський формат у питанні відновлення миру на Донбасі;
  • Крим - український, і компромісів у цьому питанні бути не може;
  • видобуток українського газу;
  • мораторій на підвищення тарифів; 
  • політична кастрація для олігархів та боротьба з корупцією.
#4

Декларація кандидата

За минулий рік народний депутат отримала 339 тисяч гривень зарплати, 3 мільйони 375,8 тисячі гривень доходу від передачі майна в оренду та 452,8 тисячі гривень інших доходів. При цьому на банківських рахунках у Богомолець 63,5 тисячі гривень, 2,3 тисячі євро та 3,1 тисячі доларів, готівкою ще 290 тисяч євро та 430 тисяч доларів.

Чоловік Богомолець Ігор Кирилюк заробив за рік 1 мільйон 445 тисяч гривень і отримав 326,7 тисячі гривень від відчуження цінних паперів і корпоративних прав, дивіденди, відсотки та роялті склали 2,4 мільйона гривень. На банківських рахунках він зберігав 24 тисячі гривень і 55,4 тисячі євро, а готівкою – 72 тисячі євро.

Богомолець задекларувала на себе значну кількість нерухомого майна. Станом на минулий рік депутат володіла 7 земельними ділянками, три в неї були в оренді, а ще дві – в іншому праві користування. Також у неї 4 житлових будинки, один нежитловий, 7 нежитлових приміщень, дві будівлі, сторожка, апартаменти з кухнею, 8 квартир (6 у власності та 2 в спільній власності), історико-культурний комплекс, гараж і місце для автомобіля.

Її чоловік володіє чотирма земельними ділянками та житловим будинком. Також у нього є два автомобілі (Fiat Nuovo Doblo і Kia Sportage), у Богомолець – автомобіль Mercedes-Benz ML 350.

Крім того, у власності Богомолець є колекція ікон, 122 картини та 9 антикварних виробів (родові гербові печатки, родові портсигари, сімейні коштовності, старовинні книги, ікони та сімейні листи). На кандидата в президенти також зареєстровані 9 винаходів (методи лікування та профілактики шкірних захворювань), дві корисні моделі (способи дистанційного скринінгу), 21 торгова марка, авторське право до 104 пісень, слова до 28 пісень, 18 літературних і наукових видань. Ігор Кирилюк також володіє шістьма торговими марками й співавторством на одне наукове видання.

Богомолець володіє 100% корпоративних прав на ПП «Інститут дерматокосметології доктора Богомолець», ПП «Інститут теледерматологіі доктора Богомолець» і ПП «Реал Приват». Крім цих підприємств, у її власності також ГО «Громадський інформаційний простір», ГО «Корпус рятувальників і парамедиків» і приватна організація Музей української домашньої ікони.

У Ігоря Кирилюка є корпоративні права на ТОВ «Кібо Менеджмент Груп», ТОВ «Десналенд», ТОВ «Історико-культурний комплекс «Замок Радомисль», адвокатську фірму «Паритет» і ТОВ Kibo International Investment. Крім цих компаній, у його власності ГО «Громадський інформаційний простір», ГО «Корпус рятувальників і парамедиків» і ГО «Україна 80+».