Туризм поступово відходить від карантину і все більше українців летить на закордонні курорти. Нині нараховують близько 180 рейсів на тиждень, що вдвічі менше, ніж у відповідний період минулого року. Через «коронакризу» змінилися і вимоги безпеки та умови відпочинку. Турагенти стверджують: закордонні подорожі безпечні і обіцяють в разі посилення карантину, перенести поїздки на інші дати. Журналісти Точки Доступу поспілкувалися з людьми, які відвідали найпопулярніші напрямки – Туреччину та Єгипет. Ні по вильоту, ні по прильоту в ці країни туристи не тестуються і не проходять самоізоляцію. Як відпочивається нині за кордоном – читайте у матеріалі.
Туреччина
Кропивничанка Тетяна кілька днів тому прилетіла з робочої поїздки у Туреччину. Каже, що сьогодні подорожувати ще комфортніше – на курортах малолюдно, а готелі сяють чистотою.
Щодо відпочинку нічого особливо не змінилося, стало тільки краще. Немає жодних натовпів, жодних черг. Готелі заселяють швидко, всюди дотримана соціальна дистанція, всюди обладнані куточки, де туристи мають доступ до масок, санітайзерів, рукавичок. І в ресторані, і на пляжах, в усіх громадських місцях все є для особистої гігієни. Де використовується масочний режим - це аеропорт вильоту в Україні і аеропорт прильоту, в принципі, в будь-яку країну світу. В той же час, весь обслуговуючий персонал у масках, захисних щитках, вони носять всі рукавички, - розповідає представниця туроператора в Кропивницькому Тетяна Бондарчук.
Тетяна Бондарчук
На території готелів масочний режим не обов’язковий.
Ніхто нікого не змушує носити маски. Туристи засоби захисту використовують лише за власним бажанням. У літаку рекомендують одягати маски, але, як показує практика, якщо в літаку є хороша фільтрація повітря, то туристи особливо цієї рекомендації не дотримуються, - додає Тетяна.
Єгипет
Киянка Дар’я нині в єгипетському Шарм-ель-Шейху. Як відпочивається, розповідає по відеозв’язку:
Є певні зміни. Приміром, на вході до аеропорту ми проходимо температурний скринінг. Автоматично туроператори кажуть туристам, що в аеропорт треба приїжджати щонайменше за три години до вильоту через цей скринінг. Але, насправді, так рано приїжджати не треба. Треба подивитися на розклад літаків, а їх зараз не так багато. Якщо, наприклад, ваш літак відлітає і після нього наступний аж через чотири години, то в аеропорту просто не буде такої великої кількості людей, які створюють цю чергу. Тому я б рекомендувала звертати увагу на розклад.
Персонал, який працює на курортах, обов’язково здає тестування на COVID-19.
Люди у готелях маски не носять, маски носить лише персонал. Туристи маску одягають в аеропорту і знімають її, коли прибувають у готель. Що цікаво, на вулицях у Єгипті взагалі ніхто не носить маски. В той же час, у готелях виключили всі активності, які вимагають тісного зв’язку. Залишилися лише аквааеробіка, йога, дартс, дитячої анімації немає. Тож своїх дітей будете розважати самі. В деяких готелях пропонують перегляд кіно. Постійно щось прибирається, миється, спеціальними розчинами обробляють меблі в ресторані. Столові прибори видають індивідуальні – у пакеті, - коментує Дар’я.
Щодо кількості продуктів та асортименту страв у закордонних готелях обмежень немає.
Багато хто переживає з приводу шведської лінії і харчування в форматі «все включено». Шведська лінія - вона повноцінна й працює, єдині зміни в тому, що всі модулі в ресторанах огороджені захисними екранами, а на роздачі зараз знаходяться офіціанти й повари, - каже представниця туроператора в Кропивницькому Тетяна Бондарчук.
Я дуже рекомендую їхати, особливо тим, хто втомився морально від цієї ситуації в Україні, а тут можна хоча б змінити обстановку, - радить Дар’я.
На запитання кореспондента, чи відчувається на закордонних курортах таке напруження як в Україні, вона відповіла:
Для туристів – ніякого, його відчувають лише працівники готелю, тому що в них все ж певні вимоги є, а туристи – ні, цього не відчувають взагалі, - говорить дівчина.
За інформацією директора мережі туристичних on-line агенцій Арміне Серобян, на Туреччину нині припадає 70% бронювання, на Єгипет – 25%.
Продаємо близько сотні квитків за день. Мабуть, це через недостатню пропозицію регулярних перевезень. А, можливо, туристи побоюються через весняні негаразди із відмінами поїздок, тож планують відпочинок самостійно. Наразі йдеться приблизно про 180 рейсів на тиждень. Туреччина – 140, Єгипет – 30, все інше – десять, - коментує кропивничанка.
Окрім лідерів бронювання Туреччини і Єгипту, для відпочинку нині відкриті Болгарія, Хорватія, Чорногорія, Албанія та Мальдиви. Ціни на відпочинок в основному лишилися на рівні минулорічних. Більшість мережевих готелів продовжили акцію вартості по ранньому бронюванню. Відповідно, діють знижки на проживання.