Олег Ляшко: скандали, судимості, декларація та політичні амбіції (ФОТО)

  • Редакція Точки Доступу
  • watch_later 15 лютого 2019, 19:20

  • visibility 366 переглядів

Укpaїнa обиpaтиме нового Пpезидентa 31 беpезня 2019 pоку. Точкa доступу продовжує спеціaльну pубpику, де знaйомить Вaс із кaндидaтaми у Пpезиденти, які вже офіційно зapеєстpувaлися у ЦВК, тa їхніми пеpедвибоpчими пpогpaмaми. У попередніх матеріалах ми вже розповіли про Ігоря ШевченкаСергія КаплінаВалентина НаливайченкаАндрія Садового, Анатолія Гриценка та Віталія СкоцикаЄвгена МураєваГеннадія БалашоваРомана Насірова, Віталія Купрія та Романа Безсмертного.

Сьогодні познайомимо з біографією та передвиборчою програмою кандидата в Президенти України Олега Валерійовича Ляшка.

#1

Біографія

Олег Ляшко – український журналіст і політичний діяч. Народився в Чернігові 3 грудня 1972 року. З дворічного віку виховувався в дитбудинку.Батьки розійшлися, коли Олегу Ляшко було два роки. У матері не було можливості виховувати сина самостійно, тому їй довелося віддати його в дитячий будинок. За словами депутата, на літо брат матері забирав Олега до себе в село Лизине Луганської області.

У процесі здобуття середньої освіти Олег Ляшко змінив три школи-інтернати. Навчався в технікумі на тракториста. У 1998 закінчив юридичний факультет Харківського державного педагогічного університету ім. Г. Сковороди. У 2013 – Київський національний університет ім. Т. Шевченка за спеціальністю «міжнародний бізнес».

Перший досвід роботи Ляшка – скотар колгоспу «Прогрес» села Лизівка, Луганської області. На початку 90-х років переїхав до Києва і почав співпрацювати з «Радіо Свобода». Проте успішної кар’єри він не зробив.

Колишні співробітники згадують журналіста Ляшка не надто гарно. Він відзначався тим, що розпускав чутки, ніби є позашлюбним сином тодішнього голови Ради Міністрів УРСР Олександра Ляшка. Такі «родинні зв’язки» допомогли Олегові Валерійовичу підступитися до українських політиків та високопосадовців.

Так, після знайомства з тодішнім міністром зовнішньоекономічних зв’язків Олегом Слєпічевим, Ляшко у 1992 році став редактором газети «Комерційні вісті».

З 1990 по 2006 рр. був кореспондентом київської газети «Молода гвардія», редактором газети «Комерційні вісті», редактором програми «Політика» газети «Правда України», головним редактором газети «Свобода».

У політичній діяльності Олег Ляшко в 2006-2007 рр. був народним депутатом України V скликання від БЮТ, головою підкомітету з питань організації роботи Верховної Ради Комітету ВР з питань регламенту, депутатської етики і забезпечення діяльності ВР.

З 2007 року - також народний депутат України VI скликання від БЮТ. А з 2009 року Олег Ляшко стає заступником голови Комітету ВР з питань бюджету.

У 2010 році Ляшко був виключений з фракції БЮТ. У 2011 році очолив Українську радикально-демократичну партію, яка змінила назву на «Радикальна партія Олега Ляшка». У 2012 році став позафракційним народним депутатом України VII скликання.

У 2014 році брав участь в президентських виборах України, посівши 3-е місце в країні з показником 8,32% голосів виборців.

Олег Ляшко брав активну участь у подіях 2014 року, а потім в проведенні АТО. Законопроект Ляшко пропонував застосування смертної кари до зрадників і пособників окупантів, розрив дипломатичних відносин та введення візового режиму з РФ, заборона КПУ і Партії регіонів і ін. 

З 1998 проживав у цивільному шлюбі з Росітою Олександрівною Сайранен. У 2018 році відносини між ними офіційно зареєстровані. Подружжя виховує дочку Владиславу.

#2

Скандали

Перфоманс і епатаж продовжує бути незмінним атрибутом політичної діяльності Олега Ляшка.

Він свариться і б'ється з політиками в прямих ефірах і в Раді, називає депутатів скотиняками і допомагає з батогом переганяти череду корів. А ще часто ходить в народ: розпитував людей на залізничному вокзалі, чи треба вводити воєнний стан, слухав вірші від бабусь, провідував сиріт та військових у лікарні, цілував натруджені руки сільських жінок.

#3

Судимості

У 1994 році Олега Ляшка заарештували, пише politeka.net. Його звинувачували у розкраданні державного майна, присвоєння влади та підробці документів. Олег Ляшко представлявся помічником тодішнього міністра внутрішніх справ Андрія Василишина.

На підставі фальшивих документів він отримав двокімнатну квартиру та автомобіль «Волгу». Вирок – шість років з конфіскацією майна. Проте вже через рік суд пом’якшив статтю на «шахрайство» і Ляшка звільнили за амністією. У 1998 році з нього достроково зняли судимість.

Після дострокового звільнення з в’язниці, Ляшко знову зайнявся журналістикою. Був головним редактором газети «Політика», яку у травні 1999 року рішенням Московського районного суду м. Києва заборонили «за розголошення державної таємниці».

У червні 2001 року Олег Ляшко знову був засуджений. Цього разу він отримав два роки умовно за серію публікацій. Суд визнав наклепом кілька його матеріалів про колишнього в. о. віце-прем’єра Василя Дурдинця. Однак у серпні Європейський суд з прав людини прийняв рішення на користь Ляшка.

Ще раз під вартою Олег Ляшко опинився 15 квітня 2002 року в Черкаській обласній прокуратурі. Тоді він був головним редактором газети «Свобода». Приводом для порушення кримінальної справи став опублікований у газеті депутатський запит народних депутатів Григорія Омельченка, Анатолія Єрмака і Віктора Шишкіна. Вони повідомляли про отримання генпрокурором Михайлом Потебеньком хабара у розмірі 600 тис. грн від екс-помічника президента Олександра Волкова.

У ніч на 24 березня автомобіль видавництва, який віз до Києва газети, зупинили міліціонери. Вони побили водія, а весь наклад викинули в річку. Ляшко приїхав до Черкас аби виготовити нові примірники.

Друкарню оточили близько працівники міліції та прокуратури. Вони пред’явили постанову Соснівського райсуду Черкас про вилучення додаткового накладу. Ляшка за вчинення опору працівникам міліції арештували на десять діб.

#4

Секс-скандали

5 жовтня 2010 року в Інтернеті з’явилося відео 1993 року, на якому нардеп зізнається слідчому, що вступав в гомосексуальні стосунки з чиновником на ім’я Борис в обмін на допомогу у вирішенні особистих питань.

Сам нардеп достовірність запису спростовував. Заявляв, що відео-компромат на нього сфабрикували колеги по БЮТ Олександр Турчинов та Андрій Кожем’якін. Навіть звернувся у Генпрокуратуру із заявою перевірити достовірність відео та як воно потрапило у ЗМІ.

Слідчий Олег Матвєєв, який вів допит Ляшка, підтвердив факт відеозапису.Він розповів, що плівка зберігалася в матеріалах слідства.

Ляшко ж заявив, що цим відео його хотіли дискредитувати.

За цей скандал БЮТ виключив Ляшка зі складу політсили.


Другий секс скандал виник в січні 2012 року. Тепер Олега Ляшко в сексуальному згвалтуванні звинуватив 16 річний Вадим Терещенко.Хлопець стверджував, що на закитой вечірці в одному з ресторанів Києва нардеп підсипав йому снодійне, а потім скористався. Сам Олег Ляшко подібну інформацію відкидав.

Наступний педофільний скандал депутата розгорівся в липні 2012 року. У ЗМІ поширилася інформація, що нібито Олег Ляшко мав намір переправити до Туреччини двох хлопчиків-підлітків з ялтинського дитбудинку «на оздоровлення». Вивіз дітей тоді припинили прикордонники. За цим фактом прокуратура АРК Крим навіть почала дослідчу перевірку.

Олег Ляшко отримав популярність в новинах своїми різкими висловлюваннями, критикою, а також бійками у Верховній Раді. Протягом своєї депутатської діяльності Ляшко не раз ініціював бійки в сесійній залі то з Адамом Мартинюком, то з Ігорем Єремєєвим, то з Сергієм Мельничуком, то з Юрієм Бойком.

#5

Допит «сепаратиста» та напад на прокурорів

У жовтні 2014 року в прямому ефірі однієї програми ведучі зв’язалися через відео з Ляшком, який, за його словами, знаходився у зоні АТО. Поруч із ним стояв чоловік, якого нардеп представив як «коректувальника вогню «Градів». У прямому ефірі Ляшко влаштував допит сепаратиста. Згодом виявилося, що «допит» та обстріл виявилися лиже постановкою.

На судовому засіданні у вересні 2015 року в справі однопартійця Ігоря Мосійчука, Ляшко зі словами «Я тебе, с*ка, з-під землі дістану» намагався прорватися до прокурорів, але йому завадила міліція. Олег Ляшко заявив, що вони фальсифікують справу проти Мосійчука і докази збирали незаконно.

#6

Політична програма

Як стверджує сам кандидат, його передвиборча програма є цілком народною, оскільки складалася, спираючись на проблеми, які хвилюють кожного українця.

"Я написав цю програму зі слів шахтаря з Павлограда, фермера з Харківщини, лікаря з Чернігова і виховательки з Черкас. Я проїхав десятки тисяч кілометрів і провів сотні зустрічей по всій Україні. Занурювався під землю в шахту, щоб дізнатися справжню ціну вугілля. Ходив босоніж по селу, щоб не втратити зв'язок з рідною землею. Пропах фермою, щоб не забути смак справжнього молока і ще більше цінувати працю доярок. Побачив, як виглядає пекло, покриваючись потом біля мартенівської печі", – зазначив Ляшко.

Короткі тези передвиборчої програми Ляшка:

1. Скорочення кількості депутатів до 250, міністерств – до 10.

2. Ліквідація посади прем’єр-міністра ("зроблю відповідальним за стан справ у державі одну людину – президента").

3. Ухвалення  законів про імпічмент та тимчасові слідчі комісії.

4. Звільнення всіх старих прокурорів і суддів (нових "люди оберуть на виборах, як у США").

5. Встановлення державного регулювання цін на ліки і продукти.

6. Збільшення обсягів державного замовлення на робітничі професії.

7. Зниження цін на газ "мінімум вдвічі" та на комунальні тарифи "до справедливого рівня". Збільшення видобутку власного газу та відмова від імпортного. "За комуналку українці будуть платити не більше 15% своїх доходів, а не 60-80%, як зараз", - обіцяє Ляшко.

8. Ляшко також обіцяє захмарні цифри "як результат впровадження економічної політики": понад $100 млрд приватних інвестицій у розвиток економіки, більше 2 млн робочих місць, економічне зростання 8-10% на рік замість нинішніх 2-3%.

9. Зміни до Конституції: "Назавжди закріпимо землю за українськими селянами та зробимо основою аграрного устрою країни фермерські господарства".

10. "Щоб повернути в село корову – дамо дотації, мінімум 5 тис. гривень на худобину".

11. На міжнародній арені – вимоги виконання Будапештського меморандуму та прямої військової угоди зі США.

#7

Декларація

У своїй декларації за 2017 рік політик вказав, що володіє будинком у Козині на Київщині пише 24 канал. Загальна площа усього маєтку – 549 квадратних метрів. У Ляшка є також квартира в Києві на 95 квадратних метрів. Частину будинку в Козині на 75 квадратних метрів політик орендує в Алли Савицької. А ще Ляшко є власником офісу у столиці на 182 квадратних метри.

Дружина Ляшка Росіта Сайранен володіє садовим (дачним) будинком у Києві на 296 квадратних метрів та безоплатно користується літньою кухнею у Малій Олександрівці на Київщині на 63 квадратних метри. Має вона і земельну ділянку в Києві на 605 квадратних метрів.

Ляшко володіє земельною ділянкою в Козині на 6539 квадратних метрів та низкою ділянок у Княжичах на Київщині по 2100 квадратних метрів.

Щодо автомобілів, що кандидат у президенти є власником Toyota Land Cruiser (2004 року випуску) та орендує авто Toyota Land Cruiser 200 (2013 року випуску). Дружина Ляшка має авто Mercedes-Benz GLE 250 (2017 року випуску).

Окрім того, Ляшко має колекцію монет від НБУ та іноземних монет із коштовних металів, коштовні вила, 4 дорогих годинники, дороговартісні бігову доріжку та велотренажер, три комплекти меблів. Дружина політика володіє низкою ювелірних виробів: 4 пари сережок, 3 каблучки, хрестик, браслет, кольє.

Ляшко також має корпоративні права на ЗАТ "Редакція газети "Політика".

За 2017 рік політик отримав 259 тисяч 308 гривень зарплати за роботу у парламенті. Окрім того, Ляшко отримав 1 мільйон 77 тисяч 906 гривень відсотків від вкладів у банках та виграв 571 тисячу 45 гривень, роблячи ставки на спорт. Від здачі майна в оренду кандидат у президенти отримав 1 мільйон 871 тисячу гривень, ще 15 мільйонів 911 тисяч гривень політик отримав від продажу нерухомості.

Дружина політика Росіта отримала 559 тисяч гривень від продажу рухомого майна та ще 25 тисяч 988 гривень страхових виплат.

Ляшко зберігає 4 мільйони 450 тисяч 67 гривень та 713 тисяч 444 долари. У готівці політик має 839 тисяч гривень, 484 тисячі доларів та 70 тисяч євро. Дружина кандидата у президенти зберігає в готівці 209 тисяч гривень, 15 тисяч доларів та 20 тисяч євро.