Аграрії Кіровоградщини скорочують вирощування зернових культур, зокрема пшениці, та перелаштовуються на олійні.
Про це Точці доступу розповіла керівниця обласного департаменту агропромислового розвитку Валерія Фурманова.
Під урожай 2022 року аграрії Кіровоградщини посіяли 444,1 тисяч гектарів озимих зернових і 67 тисяч гектарів озимого ріпаку. Але вже під урожай 2023 року озимі зернові посіяли на площі 398,3 тисяч гектарів, а озимий ріпак на 83,4 тисяч гектарів.
Тобто площа посіву ріпаку у порівнянні з попереднім роком збільшилася на 21%.
За словами Валерії Фурманової, олійні культури стають пріоритетними. Причина у тому, що їх логістика більш вигідна: тонна олійних культур має більшу вартість. А транспортування коштує так само, як і тонна зернових.
Через це фермери перелаштовуються, щоб все-таки працювати не в збиток і не в нуль, а з прибутковістю. Це вже помітно на прикладі озимого ріпаку. Очікується, що у 2023 році аграрії розширять посівні площі під олійні культури. В першу чергу під соняшники, – сказала посадовиця.
Внаслідок цього у 2023 році планується скорочення виробництва зернових у порівнянні із попереднім роком. Але ці зміни не вплинуть на внутрішню продовольчу безпеку, запевнила очільниця департаменту.
Так за її словами, частина зернового ресурсу споживається в області. Це потреби харчової промисловості, використання зерна для посівного матеріалу, на корм худобі та птиці та інше. Разом із цим, внутрішнє споживання зерна є набагато меншим від того, що вирощують аграрії Кіровоградщини.
Для прикладу: із отриманого у 2022 році збіжжя зернових у 4 мільйони тонн для внутрішніх потреб області використовується 844,5 тисяч тонн. Це 20 % від вирощеного за сільськогосподарський рік. Решта – експортний потенціал. А є ще й перехідні залишки від попереднього урожаю.
Цього року залишки – близько один мільйон тонн, сказала Валерія Фурманова.
Фото: pexels.com
Читайте також: Навесні у Кропивницькому висадять 240 дерев
Головне сьогодні