Наступного року громади матимуть втрати та скорочення джерел доходів в обсязі 13,1 млрд грн, якщо до законопроекту про Держбюджет-2020 та про зміни у Бюджетний кодекс України не внесуть пропозиції від Асоціації міст України.

Про це повідомляє Кіровоградське регіональне відділення Асоціації міст України.

Експерти АМУ проаналізували законопроекти «Про Державний бюджет України на 2020 рік) та «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України», що перебувають на розгляді в парламенті. Вони зробили висновки, що:

  • незважаючи на впровадження фінансової децентралізації, бюджет на 2020 рік передбачає централізацію коштів громад та зниження соціальних видатків. З огляду на скорочення видаткових повноважень, ситуація погіршиться (порівняно з 2014 – 2019 роками);
  • відсутність у місцевих бюджетах необхідного обсягу фінансових ресурсів може призвести до зниження якості послуг для населення та до скорочення видатків на розвиток громад.

Для прикладу під загрозою забезпечення делегованих державою повноважень (зокрема, у сфері освіти та охорони здоров'я) - 71, 5 млрд грн. Також місцеві бюджети можуть втратити 55,6 млрд грн внаслідок рішень органів державної влади.

Серед основного переліку поданих від Асоціації міст України до Комітет Верховної ради України з питань бюджету та профільних парламентських комітетів за кожною сферою, наступне:

  • Збільшити обсяг освітньої субвенції на 27,5 млрд грн.
  • Збільшити фінансування Програми державних гарантій медичного обслуговування населення на 31,9 млрд грн.
  • Збільшити розмір додаткової дотації на здійснення переданих з державного бюджету видатків на утримання закладів освіти та охорони здоров’я на 12,1 млрд грн.
  • Передбачити додаткову субвенцію з державного бюджету місцевим бюджетам в розмірі 14,6 млрд грн на підвищення заробітної плати педагогічним працівникам дошкільної, позашкільної, професійно-технічної освіти.
  • Передбачити субвенцію з державного бюджету місцевим бюджетам на формування інфраструктури об'єднаних територіальних громад в обсязі 5 млрд грн.
  • Списати заборгованість за середньостроковими позиками та безвідсотковими позичками, наданими місцевим бюджетам за рахунок коштів єдиного казначейського рахунку у 2009-2014 роках.
  • Продовжити оподаткування акцизним податком реалізацію суб'єктами господарювання роздрібної торгівлі пального з метою недопущення втрат місцевих бюджетів в частині акцизного податку на пальне.
  • Законодавчо встановити з 2020 року та наступних років оплату з державного бюджету гарантованих державою пільг, зокрема пільг на проїзд та послуг зв'язку. Передбачити субвенцію з державного бюджету місцевим бюджетам на такі цілі в розмірі 6 млрд грн.

Передбачити у державному бюджеті 2020 року кошти на сплату енергопостачальним підприємствам штрафних санкцій по рішеннях суду, які виникли внаслідок несвоєчасного перерахування субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на пільги та субсидії, в розмірі не менше 7 млрд грн.

Пропозиції АМУ щодо показників державного бюджету на 2020 рік  було розглянуто та схвалено під час засідання Правління Асоціації міст України, яке є представницьким органом 830 громад України.

Читайте також: У Кpопивницькому збудують сьомий мультифункціональний майданчик

Читайте також: У Кропивницкому назвали імена студентів, які отримуватимуть стипендію міського голови


Головне сьогодні