Перемогти збірній допомогла шалена підтримка людей! – президент Федерації бейсболу та софтболу України Андрій Ніколаєнко (ФОТО)

  • Редакція Точки Доступу
  • watch_later 9 серпня 2018, 19:30

  • visibility 94 перегляда

Вперше в історії Україна провела Чемпіонат Європи з бейсболу в групі «С». Майже тижневі баталії нашої збірної, які пройшли в Кропивницькому, на єдиному в Україні спеціалізованому бейсбольному стадіоні, завершилися перемогою. Розгромивши суперників з Угорщини, Румунії, Грузії та Естонії, Україна отримала путівку в дивізіон «В».

Про те, як проходила підготовка до чемпіонату, і які шанси бейсболу стати візитною карткою України, кореспонденту «Точки доступу» розповів Президент Федерації бейсболу та софтболу України, голова політичної партії «Основа» Андрій Ніколаєнко.

Кор.: Україна – чемпіон в групі С. Ви задоволені грою збірної в матчах Чемпіонату Європи?

Безумовно, грою нашої збірної дуже задоволений. У всіх матчах, крім останнього, який змусив всіх понервувати. Навіть тренер команди Олег Бойко був дещо засмучений. Але пощастило з погодою, і удача, на щастя, виявилася на нашому боці. Хотілося б, щоб фінал все-таки був таким же емоційним, але однозначно позитивним і більш результативним, як в усіх попередніх іграх. Оскільки був дощ, гра була зупинена, і зарахований результат попереднього закритого іннінгу. Наша збірна – дуже мотивована і згуртована команда, об'єктивно – сильніша румунів. У техніці в першу чергу. Трохи втомилися, розслабилися, втратили концентрацію. Тим більше, що напередодні обіграли румунів з рахунком 13:0. Не очікували, що суперник чинитиме такий опір. Але впевнений, що наші спортсмени в будь-якому випадку впоралися б.

Кор.: Які чинники, на Вашу думку, стали вирішальними у перемозі?

Окрім техніки і спортивної підготовки, звичайно, вражаюча підтримка людей! Повні трибуни, заповнені не на 100, а на всі 120%. Фахівці, які займаються бейсболом останні 20 років, кажуть, що таких трибун, такої безпрецедентної підтримки за всю історію незалежності не було ніколи в принципі. Це, безумовно, результат якісної спільної роботи: команди, Федерації, яка поширила інформацію про чемпіонат. То ж багатьом захотілося прийти на стадіон. Все-таки національна збірна вперше грала вдома проти національних збірних інших держав. Чудово, що так багато людей прийшли підтримати, «повболівати за наших».

Кор.: Як Ви оцінюєте рівень підготовки Кропивницького до таких престижних змагань? Що не було зроблено?

Зроблено все, щоб на гідному рівні прийняти чемпіонат у групі «С». Всі делегати Європейської конфедерації бейсболу – судді, рефері, технічні служби – захоплено відгукуються не стільки про інфраструктуру, звичайно, скільки про організаційну підготовку: рівень уваги, турботи. Але також відзначають, що потенціал у міста набагато більший. Якщо ми хочемо прийняти чемпіонат в групі «В», потрібно навести лад на стадіоні: і друге поле, і освітлення, і облаштованість роздягалень, душових. Загалом, є над чим попрацювати, в першу чергу, місцевій владі. Відразу ж на місці переговорив про це і з губернатором, і з першим заступником міністра молоді та спорту. Тому що ми, як Федерація, можемо спробувати домогтися права приймати Чемпіонат Європи вже в групі «В», куди збірна України перейшла після цієї перемоги. Але для цього потрібно, щоб місцева влада виділила кошти на підготовку єдиного в країні стадіону. Так, в групі «В» сильніші супротивники. Але рідні стіни допомагають.

Кор.: Чи є шанси у нашої збірної вийти на участь в літній Олімпіаді в Токіо в 2020 році? Як ці шанси можна підвищити?

До 2020 року, на жаль, неможливо підвищити. Хотілося б вірити, але об'єктивно такої перспективи не бачу. На Олімпіаду поїдуть по дві команди від Європи, від Латинської Америки, від Азії і т.д. Тобто від Європи буде всього дві олімпійські «путівки».  Бере участь дуже мало команд, а в Україні увага до бейсболу, на жаль, не на тому рівні, щоб боротися за місце на Олімпіаді з найсильнішими командами Європи: голландцями, німцями, італійцями. Хоча впевнений, що якби в країні була розвинена інфраструктура, українці в бейсболі могли б показати абсолютно вражаючі результати. Всі професіонали кажуть, що за своїми фізичними і генетичними даними, українці дуже схильні до бейсболу. За часів Горбачова, коли на тлі потепління відносин з США, збирали першу радянську команду з бейсболу, туди запрошували тенісистів, метальників списа – легкоатлетів, що володіють хорошою координацією. Україна стабільно показує високі результати в легкій атлетиці і могла б займати лідируючі позиції в бейсболі, якби цей спорт був у нас розвинений. Дітям дуже подобається бейсбол: командна гра, весела, цікава, американська, є на приставках ... І при цьому відмінно розвиває дитину фізично. У США дітки починають грати практично з 2-х річного віку. У нас м'яч дитині котять, а в США «накидають». Це відмінно розвиває координацію. Для раннього розвитку дитини –  чудовий спорт, але знову ж таки, все впирається у відсутність інфраструктури. Вірю, що хлопці, які зараз грають в лізі U12, за належної уваги до бейсболу та підтримки, мають потенціал, аби стати олімпійськими чемпіонами на майбутніх Олімпіадах.

Кор.: Яка повинна бути підтримка (інформаційна, інфраструктурна, фінансова), щоб бейсбол став візитною карткою України?

Це дискусія із серії «Що було раніше: курка чи яйце?». Будуть транслювати бейсбол, люди будуть активніше ходити на стадіон. З іншого боку, чим більше глядачів почнуть приходити на бейсбольні матчі, тим більше буде мотивації у телевізійних каналів бейсбол транслювати. Звісно, є над чим працювати, але і досягнень у Федерації бейсболу та софтболу чимало: все-таки добилися права на проведення і дуже достойно організували Чемпіонат Європи в групі «С». Крім того, тренер нашої збірної Олег Бойко – єдиний з усіх представників «пострадянських» країн увійшов до складу виконкому Європейської конфедерації бейсболу (CEB). Успіхи є. І про них теж потрібно говорити. Абсолютно переконаний, що будь-який спорт в будь-якій країні може досягти світових вершин. Але для цього необхідні не тільки бажання людей, а й відповідна державна політика, підкріплена необхідним фінансуванням. Це ж як піраміда. На вершині – професійний спорт високих досягнень, а в основі – здоровий спосіб життя, висока фізична культура нації. Це серйозна інфраструктура. Це питання вже більше економічне, ніж соціальне. Тому що витрати на фізкультуру, на масовий спорт, на пропаганду здорового активного способу життя окупаються кращим здоров'ям нації, а значить – більш ефективною охороною здоров'я, нижчою криміналізацією.

Кор.: Чи поділяють колеги по партії Ваші спортивні захоплення?

Звичайно, партія «Основа» активно сприяє популяризації спорту серед української молоді –  організовує дитячі турніри, сама бере участь в спортивних заходах – той же велопробіг в Маріуполі організував наш міський осередок, і лідер партії Сергій Тарута брав участь у велопробігу. Партія надає спортивний інвентар для дитячих будинків. Та й багато членів команди на професійному рівні займаються спортом.

Читайте також: У Кропивницькому партія «Основа» презентувала програму демократичного перезавантаження України (ФОТО)